2010 Öss Sistemi Hakkında?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

LordVader bunu yazdı:
    -----------------------------

Cok kotu oldu insallah girerim bi yerede kurtulurum.

"Yaw bu boyle olduysa okulun onemi kalmadiysa ne diye cocuklar 3-4 sene anadolu fen liselerine kasiyor ?"

Abicim varya cocugu hic dershaneye falan gondermicen hic bi zaman. O parayi direk ozel universiteye yatircan hee.

Cok zor artik cook. Yeni nesile aciyorum. :D

Sence fen lisesinden çıkmış birisiyle, düz liseden çıkmış birisi aynı eğitimi almış olabilir mi ?

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

abi eğer öyle ise sistem basit olacak gibi geliyor ama bilmiyorum 

dersane zamanı tam anlamıyla anlatırlar heralde 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

cevap-1) mf-1,mf-2,mf-3 puan türleri adı üstünde puan türüdür. Sınavların sayısıyla alakası yoktur. Testlerin farklı

ağırlıklarına göre hesaplanmış puan türleridir. Mesela mf-1 matematiğin daha önemli olduğu matematik-fen grubu için yani
    matematik öğretmenliğinin mf-1den alması mantıklıdır. Eski sistemde fizik kimya biyoloji full çekip matematikten çok az

yaparsa veya matematikten ,fizkten full çekip diğerlerinden azar azar yapsa gene yüksek puanlar alıyordu. şimdi bu iki

aday bu netlerle benzer puanlar alırken artık farklı puan türleri oluştularak bunları ayırt edebilecek bu sistem.

cevap-2) ygsden(birinci aşama) aldığın puan belli bi oranda lys(ikinci aşama)ye etki olmuyor. yani ygs'nin %15i etki

edecek falan denilemez. Ancak ygs nin içindeki testlerin (türkçe,temel matematik, sosyal bilimler, fen bilimleri) farklı puan

türlerinde etkileri vardır. (Bir örnekle anlatacağım birazdan)

Zaten lys yi başaracak aday ygs yi de başarılı olacaktır. Bu konuda endişeye gerek yok.

Bilinmesi gereken 4 yıllık fakültelrin bölümlerini tercih etmek istiyorsanız her iki sınavdan da kendi istediğiniz mesleği

ilgilendiren puan türünün testlerini başarıyla çözmektir. Mesela Matematik Öğretmenliğini hedefleyen bir aday (Yeni

sistemde meslek tercihleri son dakikaya bırakılmamalıdır. çünkü seçilecek meslekler önceden belirlenmezse aldığınız öss

puanları tercihlerinizde sıkıntı yaratabilir.) MF-1 puan türüyle tercih yapacağı için MF-1 puan türünü ilgilendiren testlere

bakıldığında YGS'deki türkçe netlerinin LYS'deki fizik,kimya ve biyoloji netlerinden daha önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

MF_1 puanı için türkçe %11,fizik %10, kimya %6, biyoloji %5 etki etmektedir.

cevap-3) sorunca cevaplarız :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    sirpence bunu yazdı:

soru 4. )

aynı şey ygs de de mevcut ygs-1 ygs-2 ygs-3 gibi. ygs de 6 farklı sınavdan mı oluşcak bu sınavlar arasındaki fark ne olacak ?

ygs-1, ygs-2 vs de puan türü oluyor. Yani birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın puan türleri birinci aşama sınavı eski öss gibi tek seferde olan bi sınav ve bu sınavda yapılan testlere göre oluşturlacak puan türlerinin adı da ygs-1,ygs-2,yg-3,ygs-4,ygs-5,ygs-6

sistemle ilgili başlık açmıştım ve orda da biraz yazışmıştık arakdaşlarla. Eğer görmediysen göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=91253

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

eğer sistem değişmeseydi seneye tekrar girerdim ama yemedi...

yeni sistemi tam olarak ösym başkanı bile bilmiyor o yüzden daha çoğu şey net değil

der die das
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    imzama bak yeter
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    Öss'yi kaldırdılar dik koydular :)

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek

-Sekil A-

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    Şimdi bu da ne böle demeyin önceden millet şekil A nın sol kısmında görüldüğü üzre koltuk gibi oturuyodu öss de şimdi  öss kaltı :) dik kondu.. İleride de ucunu sivreltecekler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kemaly
    kemaly's avatar
    Erkek

faruk_sahin bunu yazdı:
    Şimdi bu da ne böle demeyin önceden millet şekil A nın sol kısmında görüldüğü üzre koltuk gibi oturuyodu öss de şimdi  öss kaltı :) dik kondu.. İleride de ucunu sivreltecekler :)

He he aynen :) 

Toplam Hit: 4834 Toplam Mesaj: 31