2015 Ekonomisi ? Krizmi Değilmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

dolar yükselecek mi ? dolar alacağım bilgisi olan  var mı ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

yükselebilirde sabitte kalabilir su anda belirsiz. aşşa yukarı tavanı şimdilik 2.77 olur.daha fazla artmaz gibi. para olsaydı 2.60 ken 2.71 e kadar rahat yolu var yazmıştım.şimdiye zengindim :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

yükselebilirde sabitte kalabilir su anda belirsiz. aşşa yukarı tavanı şimdilik 2.77 olur.daha fazla artmaz gibi. para olsaydı 2.60 ken 2.71 e kadar rahat yolu var yazmıştım.şimdiye zengindim :D

2.75 e çıkacağını düşünüyorum seçimlere kadar seçimden sonra 3 lira olur mu ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Al sana Kriz al sana insaniyet  al sana bozuk düzen   bu duruma getireninde  bu bozuk düzene göz yumup müsade edeninde  gelmişi geçmişini ********************************************************************************************  

Suriyeli g*tü yalamay devam edin  Milyarlarca dolar harcandı  angutlara  bir gram  hayırlarıda yok bu memlekete   bu  krizin %30  u da onlar yüzünden.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

askari ücretli günlük 30 tl ye çalışıyor .krize gerek yok . 7 m askari ücretli var memlekette .daha ne olsun . 

bize yol yaptı die , onu yaptu bunu yaptı de beğendiğiniz bu sistem o yolu o yerleri 49 yıllığına ( yol cürüyüp bize gere verilecekki tekrar bizim vergilerle onarılsın ide) peşkeş çekilmiştir.

askari ücret 950 tl etin kilosu 35tl dir

en dandik muayne ücreti 30-50 tl arasına patlamaktadır. 

hemen hemen işyerlerinin % 60-70 de prim , ikramiye , sosyal yardımlar kaldırılmıştır

memleketin her köşesinde teröristler eylemler yapmaktadır 

memeketteki hastanelerde ( ışid - elkaide) gibi dinci terörö örgütleri militanları iyileştirilmekte , kamplarda militan yetiştirilmektedir.

bneğendiğiniz bu Türkiyede 1 Dolar = 2,7 tl / 1 euro = 2,9 tl dir

benzin fiyatı 5tl dir ( petrol fiyatı %60 düştüğü halde)

siyasi iktidarın hoşuna gitmeyen herkes ergenekoncu herkes suçlu sayılıp hapse atılmıştır.

ben 20 yaşında bunu durumu anlayabiliyorken, malum insanların bunu idrak edememesini anlayamıyorum..

Ban servis - Instagram Facebook WhatsApp Snapchat
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

İşşizlik nasıl hesaplanır

1. universite askerlik biter

2. işkura kayıt yaptırırsın

3. 6 ay boyunca Sana göre iş bulamazlar

ozaman işşiz sayılırsın. ve işşizlik maaşı alırsın .

derste bunu gördük  tam hatırlamıyorum ama işkura başvurduktan sonra işşiz durumuna geçebiliyorsunuz yoksa devlet sizi saymıyor.

bu arada emeklilik yaşından aşağıda ve olmanız filan lazım. yani o yüzde 11 dıdısının dıdısının dıdısı .

Bu arada devletten devlete bu standartlar değişebiliyormuş

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JahR bunu yazdı

Al sana Kriz al sana insaniyet  al sana bozuk düzen   bu duruma getireninde  bu bozuk düzene göz yumup müsade edeninde  gelmişi geçmişini ********************************************************************************************  

Suriyeli g*tü yalamay devam edin  Milyarlarca dolar harcandı  angutlara  bir gram  hayırlarıda yok bu memlekete   bu  krizin %30  u da onlar yüzünden.

Çok büyük vebal altındalar ama aslen inançlı olmadıklarını düşündüğümden umursadıklarını sanmıyorum. Senin benim gibi ailesi olan suriyelilerinde vebali bunların üzerine. oranın karışmasının baş sorumlularından biride bizim ülkemiz. Ayrıca suriyenin iti kopuğuda fırsat bilip buraya kaçtı, bunların bitleri kanlansın bakın bakalım başımıza ne dertler açacaklar daha. harcanan para cabası. Kendi pisliklerinin cefasını yine biz çekiyoruz. Su faturası geldi 60 tl elektrik 90 tl doğalgaz 110 tl. Barajlar doldu herifler suyun metre küp fiyatını düşüreceklerine arttırmışlar arkadaş var mı böyle birşey? Hadi biz durumu idare ediyoruz biraz, asgari ücret alan birinin 260 tlsi faturaya gitse adamın elinde 690 tl para kalıyor gel de geçin bu parayla. Mutfak, ulaşım, giyim, kira?

Hala bizim insanımız narkoz altında, burda bile bir partinin pazarlamasını yapan adamlara sesleniyorum, Eyyyy tuzu kurular herkes sizler gibi yaşamıyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

derste bunu gördük  tam hatırlamıyorum ama işkura başvurduktan sonra işşiz durumuna geçebiliyorsunuz yoksa devlet sizi saymıyor.

bu arada emeklilik yaşından aşağıda ve olmanız filan lazım. yani o yüzde 11 dıdısının dıdısının dıdısı .

hocam, şu anki işsizlik rakamlarını TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) açıklıyor ve kullandığı yöntem ise belirli dönemlerdeki anketlerdir. Yani TUİK' in rakamları gerçekleri yansıtmıyor, çünkü ankette her zaman spekülasyon vardır. Bunu ben kafamdan uydurmayıp, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Doç Dr. Murat Şeker' in ağzından söylemekteyim. Aslında bu anketin bir standardı var fakat TUİK siyasal baskıdan dolayı bu standartlara uymayıp, işsizlik rakamını düşük çıkartıyor. 

Nova Vida !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı
    samato bunu yazdı

derste bunu gördük tam hatırlamıyorum ama işkura başvurduktan sonra işşiz durumuna geçebiliyorsunuz yoksa devlet sizi saymıyor.

hocam, şu anki işsizlik rakamlarını TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) açıklıyor ve kullandığı yöntem ise belirli dönemlerdeki anketlerdir. Yani TUİK' in rakamları gerçekleri yansıtmıyor, çünkü ankette her zaman spekülasyon vardır. Bunu ben kafamdan uydurmayıp, İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Doç Dr. Murat Şeker' in ağzından söylemekteyim. Aslında bu anketin bir standardı var fakat TUİK siyasal baskıdan dolayı bu standartlara uymayıp, işsizlik rakamını düşük çıkartıyor.

sagolasın hocam . Bızım okuldakı kekoların demekkı bır boktan caktıkları yok a.q
Toplam Hit: 9751 Toplam Mesaj: 110