folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 2016 DGS Sınav Sonuçları Ve Yerleştirme Ne Zaman Olur?

2016 DGS Sınav Sonuçları Ve Yerleştirme Ne Zaman Olur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Ön lisans mezunuyum lisans geçiş için girdim ancak malum darbe girişimi sonrasında sınav 3 hafta ertelendi. Şimdi sınav sonrası 2 hafta geçecek hala sonuçlar açıklanmadı.

Daha önce girenlere sorum sonuçlar açıklandıktan sonra yerleştirme süreci normal LYS YGS ek yerleştirmeler filan sona erdikten sonra mı yoksa bizim tercihimiz onları bağlamıyor mu? Tahmini ne zaman olur sizce?

Hangi şehirde olacağım belli olursa ona göre birşeyler yapacağım, ÖSYM'nin keyfini bekliyorum ama.

Ekleme : Biraz araştırdım da geçtiğimiz sene sınav 26 Temmuz da gerçekleşmiş ve tercihler 31 Ağustos ile 4 Eylül arası alınmış. Yani normal eğitim öğretim yılı başlamadan sonuçlarda açıklanmıştır. 

Şuanki duruma bakarak 5 Eylül'de açıklanca bile aynı tarihte tercih süreci başlayacak filan. Bayrama kadar tercih sonuçlarınıda açıklamayı başarırlar mı yoksa Ekim sonuna kadar hayırlısı mı?

" Sinir olduğum bir durum, resmen keyiflerine göre sınav erteleyip duruyorlar. DGS giren kişiler varsa fikirlerini merak ediyorum"

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Hala açıklanmadı. Her şeyi sınava bağlayan bir ülkede bu görevi ÖSYM kadar kalitesiz bir kuruluşun yapması kadar büyük bir saçmalık yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bayramdan sonra demişlerdi. Yani Pazartesi'den önce bekleme. ÖSYM tahminim herkese bayram tatili verdi kağıtlar depoda optiğe sokmak için hala bekliyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

bende girdim valla bekliyoruz. ama hiç umudum yok 60 tane matemetik salladım :) 

birde soruları hazırlayanlar hiç çözmemişlermi okadar soru için zaman yetmeyecegini.

Dur be kadınnnn....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Mühendisim ben bile yetiştiremedim .. en basit konuları bile çetrefilli olarak sormuşlar.. zamanlaması berbattı kanımca.. bana yeterli puan gelir gibime geliyor ama yine de. 

Çok merak etmesem de bekliyoruz işte..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Bir tweet içerisinde bayramdan sonraki hafta demiş. DGS için bayramdan sonra diyince ben Cuma açıklanır dedim ama Pazartesi günü anca sanırım. 

Ben sadece matematik yaptım. Türkçe'den standart sapma için 8 soru işaretledim. Çok yüksek puan gelmesede napacağımı bilmem için sonucun açıklanması gerek. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

An itibariyle açıklandı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bizim okullar bu hafta başlıyor ve farzedelim benim üniversiteyi kazandın. Hocam panik yapmaya gerek yok zaten kafadan 2 hafta ders filan olmuyor. :D İlk hafta kimse gelmez, ikinci hafta da yok efendim ders kaydı problem, yok efendim sınıf çakıştı, hoca geldi ufak giriş yaptı hadi bu haftalık böyle olsun dedi, yok hocanın toplantısı çıktı falan fistan...

Stres yapmaya gerek yok isterseniz 3 hafta sonra gelin birşey kaybedeceğiniz yok. Son sınıf da olmayacağın için ilk günden kimse sorumluluk kitlemez. Not tutma derdin var desem zaten kimsenin not tuttuğu da yok, artık fotokopiciler sınava girse o dersi alan öğrenciden yüksek not alır yani durum öyle bir seviyeye gelmiş. :)

Caliber tarafından 24/Eyl/16 03:15 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Açıklandı be sonunda. Vay anasını çok heyecanlıyım dostlar 

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı

sonuç nasıl dı dostum. 

kardeşim 305 almış 

Mimarlık mı ? - İnşaat Müh mi ?

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı
    absconder bunu yazdı

sonuç nasıl dı dostum. 

kardeşim 305 almış 

Mimarlık mı ? - İnşaat Müh mi ?

Abim benim 265. İşlere koşuşturmaktan anca bu kadar geldi elimden. Zaten İstanbul dışında okumak istiyordum ama kapanan okullardaki öğrenciler yerleştirildi. O yüzden kontenjan durumu nasıl olur bilemiyorum.

Makine Müh olursa inşallah. :)

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
Toplam Hit: 3260 Toplam Mesaj: 30
dgs 2016