2016 Zamlarla Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Şahsen Türkiyedeki durumun çok kötü olduğunu düşünmüyorum

Evet Avustralyada askari ücret araba ve benzin durumu bu olabilir.

Fakat yaya gecidinde yaya ayak basınca ordan geç 500 dolar ceza kitlerler. Sokak arası koca bomboş yollarda hız limitini fln geç aynı şekilde.

Eve bir hizmetçi gelsin haftada bir temizlesin dersen sana maliyeti askari ücret olan 2000$ falandır =)

Yani artıları olduğu gibi eksileri de var diğer ülkelerin

Bizdeki hayat pahalılığının birinci sebebi biziz. Devlet vergiyi vatandaştan toplayamadığı için herkes çakal olduğu için vergi kaçırmanın en zor olduğu Benzin'i vergi aracı olarak kullanıyor.

Yoksa bizim de avrupadaki gibi üretim yapıp o maliyetlerde mal üretmemize hiçbir engenl yok.

Ek olarak rahat yaşamayı seven bir milletiz. Özel sektörün halinden anlamayan bir memur sınıfı, ve memur sınıfının halinden anlamayan bir özel sektör mevcut.

Bide o nükleer santral karşıtı olanlar varya, girsin biryerlerine bu zam

Nükleer enerjinin maliyetini ucuz mu sanıyorsun 1

Bu şerefsizler  maliyeti sıfırn dahi olsa millete kitlemezler mi iki?

vs vs  3

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

ben ne yapayım hadi söyleyin ben ne yapayım

ben ne yapayım?

napayım ben?

gaza geldim

ben ne yapayım?

öylesine yazdım sorun yok

imza mı gelmiş?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    Opsiyonel_Bilgiler bunu yazdı

ben ne yapayım hadi söyleyin ben ne yapayım

ben ne yapayım?

napayım ben?

gaza geldim

ben ne yapayım?

öylesine yazdım sorun yok

cinnet geçiren genç yönetime salatlık ile saldırdı :/

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

daha fazla gelsn az bile bize

ruh halim : ben 50 tl lik gaz alıyom beni ırgalamaz zam mam

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı
    Free_Mans bunu yazdı

Aç edebiyatı yapan hemen hemen herkesin elinde akıllı telefon, tablet veya notebook u var gelmişler açız açıktayız diyor. Ya bırak. Allah aşkına herkes fakir aç ama amk ülkesinde apple satış rekorları kırıyor, Samsung rekor kırıyor. Siz açsanız kim alıyor lan bu teknolojiyi o kadar paralar verip? Ben çok salak gördüm asgari ücret alıp iPhone alan. Neymiş; amk memleketinde en fazla 500 lira vereceksin bu millete anca geçinsin. Öbürkü türlü aç kalıyorlar.

dogoru diyorsun da insanların da canı çekiyor 24 ay taksitle alıyorlar cihazları insanların hakkı yok mu birazcık güzel yaşamaya cihaz alıyor araba almıyor öyle bir dedin ki insanların banka hesaplarında 200 şer bin tl var da şikayet ediyolar inların şikayet ettigi şey biraz daha güzel bir hayat istiyorlar borçtan kurtulmak istiyolar bütün hayat borç ile geçiyor mecbur geçiyor dedigin çok saçma apple satış rekoru mu kırıyor ?? nerde gördün böyle bir istatistik ? samsung rekor mu kırıyor ? istatistikleri paylaş türkiyenin yüzde kaçı akıllı cıhaz kullanıyor aq insanların hala evinde 2000 lerden kalma bilgisayarlar var bırak insanları ofislerde hala 2000 lerden kalma pc ler var aşada internet cafe var adam hala p4 işlemci 2 gb ram li makina kullanıyor teknoloji me dedi biri ?? 

lan benim elemanım var bi boka yaramaz adama asgari ücret para veriyoruz herif taksitle trarifeye ek 3 bin tl lik telefonu alıyor 6 bine. piyasada vasıflı adama zaten kimse asgari ücret para vermez. ha sen asgari ücret alıyorsan kendini kontrol ettir hocam, vasfın varmı, yokmu? 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

taze taze ...

cann tarafından 04/Oca/16 00:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bari siz yapmayın. zamlarla asgari ücretin 1300 tl olması arasında zerre bağ yok. Zamlara bahane lazımdı onuda buna bağladılar. 

Asgari ücretlinin çok büyük kısmı özel  sektörde yani 1300tl devlet hazinesinden değil işverenin cebinden çıkacak. 

Yazdıklarınızı okudum hülooglar gibi yazmışsınız. Biri demişki felancı ülkede ortalama araba 600 dolar, deposu 50 dolara doluyor. 50 dolara dolan depo bizdedir. O ülkede muhtemelen 15-20 doları geçmez ve hiçbir yerde ortalama araba 600 dolar olmaz. 

Bizde üretim yok diyenler eminmisiniz? Savaşan savaşmayan komşularımız içinde kişi başına üretim en çok bizde. Hatta doğal kaynakları saymassanız doğu Avrupa ve orda doğunun em yüksek üretim oranı da bizde. 

Bilip bilmeden yazmayın. Gezegenin en pahalı akaryakıtını, sigara ve alkolde en pahalı ilk beş listesinde olmamızı, internet ve elektrikte hem avrupa hemde dünya ortalamasından pahalı olmamızı unutmayın.  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Biralara %15 zam geldi. Düne kadar efes kutu ve muadilleri 5.5 lira iken 6.5 lira oldu.

Şişe efes, tuborg 6 lira.

Yeni Rakı fiyatları

35 cl 38tl -----> 42,5 tl

50 cl 50tl -----> 58 tl

70 cl 73 tl -----> 78 tl

önemliler bunlar. merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

Headhunterz tarafından 04/Oca/16 07:34 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya resmen 10 sene sonra sigara 20 lira bira 10 lira falan olacak.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

lisedeyken anadolu içerdim ucuz diye sonra camel ucuzladı falan ona döndüm, şimdi camel içtiğim paraya anadolu alabiliyorum anca, camele 8 lira vermem ben, ciğerlere anadolu yolu gözüktü yine yani, 2 bira 11 lira bide 7 lira camel 18, kalan 2 lira küçük paket tuzlu fıstık 20 liraya bitiyordu iş, şimdi bira 6.5 camel 8 olmuş hadi cameli bırak anadolu içsem bile bizim tuzlu fıstık yalan oluyor, 1 litre biricik beyaza 14 lira versem en ucuzundan hadi o da 1.5 lira olsun gazoz alsam yok böylede alkol ekonomik oluyor ama sigara parası çıkmıyor, 4 liraya victory alsam, gazoz almayıp sirkemsi şarabı sek içersem tuzlu fıstık yiyebiliyorum, yyeey

Toplam Hit: 12490 Toplam Mesaj: 99
zam 2016