2019 YKS Rehberliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam sınava hazırlanıyorum bu tyt mat netlerini nasıl artırıcam kafayı yicem normal işlemlerde sorunum yok ama tyt denemelerinde 17 yi geçemedim

+ olarak şu dil bilgisini nasıl anlayarak halledebilirim? tm ciyim paragrafta 1-2 tane es geçiyorum en fazla ama dil bilgim boş 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

hocam sınava hazırlanıyorum bu tyt mat netlerini nasıl artırıcam kafayı yicem normal işlemlerde sorunum yok ama tyt denemelerinde 17 yi geçemedim

+ olarak şu dil bilgisini nasıl anlayarak halledebilirim? tm ciyim paragrafta 1-2 tane es geçiyorum en fazla ama dil bilgim boş 

eğer 4 yıllık düşünüyorsan tyt mat yerine ayt mat netlerini yükseltmeye çalış bundan sonraki süreçte daha faydalı olur. Matematikten branş denemeleri yapabilirsin. Sürekli yanlış yaptığın konular varsa tespit et. O konulara tekrar çalış ve 3 ayrı kaynaktan sorularını çöz , çözemediklerini de bir bilene (hoca yada arkadaş) çözdür.

dil bilgisi teknik bir konu konuya çalışıp bol soru çözeceksin. çözemediklerini de bir bilene soracaksın. Bıkmadan usanmadan yanlış yaptıklarını sorup öğrenirsen düzelir ;)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek
    hydr bunu yazdı

Merhabalar hocam yakin zamanda mufredat degisti ders bazinda sinava dahil konulari yazabilirmisin bu konuda kafalar karisik kendim arastirayim dedim fakat  birinin dahil dedigi konuya digeri cikarildi diyor bunun sebebi ise sanirim milli egitim yakin zamanda okullara gonderdigi yazi ozetle yazida mufredat degissede 2019 yilinda sinava girecek ogrenciler bu dersleri 9. 10. Sinifta gorduler o yuzden mesuldurler diyor 

Vallhi ilac gibi oldu konu ders calismaya basliyacam konulari netlestiremedigim icin basliyamiyorum

Taban aritmetigi dahil midir hocam tyt matematige yada matris determinat ayt ye? Mufredattan cikti konular ok ama bu seneki sinavda cikacak mi? 

İkinci sorum ise tyt nin iki yil gecerliligi var artik ben sinava kisa bir sure kaldigi icin bu sene tyt kasayim seneyede ayt calisiyim ikiye boleyim diyorum fakat bu mevzuda da soyle bir sey var diyorlar ki seneye tyt puanini kullanmak istiyorsan lisans programi yazamassin onlisans yazman lazim. Var mi hhocam boyle boy sey ? kisaca  ben bu sene tyt calisip seneye ayt ye giriyim desem ayt puanim bi onceki senenin tyt si uzerinden hesaplanacak mi

Bu arada yasim 28 memurum halihazirda ilk 20 bin hedefim var

Bilal hocam rica etsem benim sorularimi da cevaplarmisiniz 

Tesekkurler

hydr tarafından 22/Şub/19 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

herneyse....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Bilal hocam öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ediyorum. Bu sene bende girmeyi düşünüyorum sınava. Sayısalcıyım. MF-4 puan türünde en az 280 puan almam lazım. Okuldan gelen puanı hatırlamıyorum ancak 2010 yılında girdiğim sınavdan açıköğretim tercih geldi ama kayıt yapmadım ve diploma notum 3. MF-4 türünde okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?

tyt toplam en az 45 net, ayt toplam en az 28 net gerekiyor.

:O Nasıl yani hocam? Diğer mesajlarından bulunduğum çıkarım şu şekilde;

TYT nin tamamından (matematik ağırlıklı ancak coğrafya türkçe vs de dahil) 45 net

AYT nin sayısal kısmından mı 28 net yoksa tamamından mı 28 net. 

İki sınav içinde tamamından bu netleri çıkarmam gerekirse çok kolay olacak gibi geldide :))

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

hocam tyt ve ydt için önerdiğiniz kaynak var mı?

d3lete tarafından 22/Şub/19 12:15 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    hydr bunu yazdı

Merhabalar hocam yakin zamanda mufredat degisti ders bazinda sinava dahil konulari yazabilirmisin bu konuda kafalar karisik kendim arastirayim dedim fakat  birinin dahil dedigi konuya digeri cikarildi diyor bunun sebebi ise sanirim milli egitim yakin zamanda okullara gonderdigi yazi ozetle yazida mufredat degissede 2019 yilinda sinava girecek ogrenciler bu dersleri 9. 10. Sinifta gorduler o yuzden mesuldurler diyor 

Vallhi ilac gibi oldu konu ders calismaya basliyacam konulari netlestiremedigim icin basliyamiyorum

Taban aritmetigi dahil midir hocam tyt matematige yada matris determinat ayt ye? Mufredattan cikti konular ok ama bu seneki sinavda cikacak mi? 

İkinci sorum ise tyt nin iki yil gecerliligi var artik ben sinava kisa bir sure kaldigi icin bu sene tyt kasayim seneyede ayt calisiyim ikiye boleyim diyorum fakat bu mevzuda da soyle bir sey var diyorlar ki seneye tyt puanini kullanmak istiyorsan lisans programi yazamassin onlisans yazman lazim. Var mi hhocam boyle boy sey ? kisaca  ben bu sene tyt calisip seneye ayt ye giriyim desem ayt puanim bi onceki senenin tyt si uzerinden hesaplanacak mi

Bu arada yasim 28 memurum halihazirda ilk 20 bin hedefim var

konu listesi malsef ösym tarafından verilmiyor. bizde internetten buluyoruz. konular çoğunlukla aynı sadece bazı konuların içinden çıkarılanlar var. şu an güncel 2019 yks kitaplarından çalışabilirsiniz. Eğer internnetten çalışıyorsanız, Youtube'da hocalara geldik kanalından da çalışabilirsiniz.

tyt puanı gelecek yıl da geçerlidir. Bu ister önlisans, ister lisans seç, ister yerleş farketmez. Her iki halde de geçerlidir.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Bilal hocam öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkür ediyorum. Bu sene bende girmeyi düşünüyorum sınava. Sayısalcıyım. MF-4 puan türünde en az 280 puan almam lazım. Okuldan gelen puanı hatırlamıyorum ancak 2010 yılında girdiğim sınavdan açıköğretim tercih geldi ama kayıt yapmadım ve diploma notum 3. MF-4 türünde okul puanı ile birlikte toplamda 280 puan alabilmek için netlerimiz nasıl olmalı acaba?

tyt toplam en az 45 net, ayt toplam en az 28 net gerekiyor.

:O Nasıl yani hocam? Diğer mesajlarından bulunduğum çıkarım şu şekilde;

TYT nin tamamından (matematik ağırlıklı ancak coğrafya türkçe vs de dahil) 45 net

AYT nin sayısal kısmından mı 28 net yoksa tamamından mı 28 net. 

İki sınav içinde tamamından bu netleri çıkarmam gerekirse çok kolay olacak gibi geldide :))

tyt tamamından.

ayt tabiki sayısal kısımdan (matematik 40 soru, fen 40 soru)

örneğin 15 mat neti, 13 fen neti gerekiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

hocam tyt ve ydt için önerdiğiniz kaynak var mı?

els ve Yds publishing dil sınavı için

tyt için de çok fazla kaynak var.  testokulu, birey, kafadengi, 345 olabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

kuytul : kardeşim için, yks tarih kitabı önerirmisin hocam

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı

kuytul : kardeşim için, yks tarih kitabı önerirmisin hocam

tarih için özel olarak şu yayın diyemem ama en az 3 farklı kaynaktan soru çözerse iyi olur. Piyasada en çok satılanlar neyse onlardan alabilirsiniz. Kırtasiye veya internetten en çok satılanları öğrenebilirsiniz.

Toplam Hit: 4306 Toplam Mesaj: 43
yks 2019 yks rehberlik eğitim koçu yks yks