folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 2020 Almanya Nitelikli Göç Yasası Hakkında Sorular

2020 Almanya Nitelikli Göç Yasası Hakkında Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    override bunu yazdı

@unbalanced Almanca Elit eğitim setini alacağım yorumunuzdan yola çıkarak. Başka öneriniz varsa denemek isterim.

Elit ile ilgili bi konu acmistim https://www.tahribat.com/forum/yabanci-diller-ogrenimi-icin-kaynak-tavsiyelerim-209149

Tavsiye ettigim baska bir sistem de su https://www.tahribat.com/forum/2-yabanci-dil-ogrenimi-ile-ilgili-guzel-bir-siste-215714

ama bu kismi biraz fikir sahibi olduktan sonra dinlemeni tavsiye ediyorum. Atiyorum A2 seviyesine gecikten sonra ama ingilizce bilmen sart. Bu setin cok faydasi oluyor.. torrentten falan bulabilirsin. Almanca belli bir seviyede degilsen uzak dur cünkü sikilma ihtimalin var. O yüzden elit egitimi bitirdikten sonra ya da ortalarina gelince baslamani tavsiye ederim.

burada da bir kac kitap tavsiye ettim https://www.tahribat.com/forum/almanca-ogrenimi-icin-sectigim-birkac-kaynak-214173

fono'yu bir cok insan sevmiyor ama cabuk ilerlersin.. Elbette yeterli degil. Benim elimde güzel gramer kitabi var, türkiye'de satisi yok maalesef. A1-B1 ve B2-C1 seviyelerini kapsayan iki kitap.

Imkanin varsa bu kitaplari basili sekilde al https://www.amazon.de/dp/306023972X

https://www.amazon.de/dp/3060214824

yok ise bende pdf seklinde var ama is bilgisayarinda yandex diske erisemiyorum.. Aksam paylasirim talep olursa. Harika kitaplar ikisi de. Once biraz grameri anlatiyor, ardindan 1-2 sayfa alistirmasi oluyor. Ingilizcenin meshur "kirmizi" kitabinin almanca versiyonu gibi düsünebilirsin :)  Ben cok begendim acikcasi. Tabi tek basina yetmeyebilir, o yüzden elinde baska bir gramer kitabi daha olsun, anlamadigin yerlerde ondan faydalanirsin. Cünkü bahsettigim kitaplar biraz özet anlatim. (elit egitim de bu konuda faydali olabilir)

simdilik aklima gelenler bunlar..

not: elit egitim setini iki kisi ortak alabilirsiniz. Ya da bir tane cracker bulup kirdiracaksiniz lisans sistemini

Cok sagol hocam inceleyecem hepsini. Basvurum onaylanirsa, almanyada olacagim orada kursa gidecegim gerci ama simdiden hazir olmak daha iyi olur 

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freeline
    freeline's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı
    freeline bunu yazdı

Almanyadan bi is sozlesmesi olursa sanirim geriye kalan prosedürler cok uzun surmuyor 2020 itibariyle firmami kurdum bi arastirmam gerekiyor Eger Bana fazla bi Yuku olmayacaksa burdan birine bir is sozlesmesi verebilirim 

Once ben abi 😂😂

Senin yerin ayri 👍

aklın yolu birdir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    freeline bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı
    freeline bunu yazdı

Almanyadan bi is sozlesmesi olursa sanirim geriye kalan prosedürler cok uzun surmuyor 2020 itibariyle firmami kurdum bi arastirmam gerekiyor Eger Bana fazla bi Yuku olmayacaksa burdan birine bir is sozlesmesi verebilirim 

Once ben abi 😂😂

Senin yerin ayri 👍

Bitanesin abi az kaldı sabahlara kadar almanca calısıyorum  azda üstüne tuzu eksik kalmasın diye .net core ekiyorum zombi gibi sabah işe geliyorum

Hersey guzel olacak :D

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

<Sümer'liler mode On>

Bu da KaraYel çay alımına benzedi. ^^7`}

<Sümer'liler mode Off>

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Giden beni de alsın her işi yaparım 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

evet hocam izledim bu haberi  hazırlıklara basladım  bir sıkıntı olmaz ise  gelecek ay sonu gidiyor olacagım

fakat ben bu vizeye basvurmayacagım  muhendis ve doktorlar için yine iş arama vizesi var  6 aylık ona basvurcam bakalım evrak hazırlıyorum suan :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı

Hocalar merhaba ;

Malum Merkel 1 mart 2020 de nitelikli iş gücü yasasını kabul etti bu yasa ile birlikte ozellikle yazılım alanında  başta olmak üzere bir cok nitelikli iş gucunu alacak bunun yapılması gereken bazı seyler var  tabi  diploma , azıcık para vss.. bunlarla gidip vize basvurus yapıuyosun ve deyzem sana 6 aylık iş arama vizesi veriyor. Fakat bir cok yerde kafam cok karıstı Konsolosluk da da gerekli bi acıklama daha yapılmamıs 

bu konu hakkında bilgisi olan benim gibi deli gibi bu işle ilgilenen Almanyada yazılımcı olarak calısan birileri varmı 

Azıcık bilgi paylasımı yapsak ? 

Bugün 8 Şubat 2020

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Emlakçıyım desem siktir çekerler di mi...

Kim napsın seni otur oturduğun yerde hesabı...

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    ILKER06 bunu yazdı

Hocalar merhaba ;

Malum Merkel 1 mart 2020 de nitelikli iş gücü yasasını kabul etti bu yasa ile birlikte ozellikle yazılım alanında  başta olmak üzere bir cok nitelikli iş gucunu alacak bunun yapılması gereken bazı seyler var  tabi  diploma , azıcık para vss.. bunlarla gidip vize basvurus yapıuyosun ve deyzem sana 6 aylık iş arama vizesi veriyor. Fakat bir cok yerde kafam cok karıstı Konsolosluk da da gerekli bi acıklama daha yapılmamıs 

bu konu hakkında bilgisi olan benim gibi deli gibi bu işle ilgilenen Almanyada yazılımcı olarak calısan birileri varmı 

Azıcık bilgi paylasımı yapsak ? 

Bugün 8 Şubat 2020

farkındayım hocam hazırlık yapan varmı diye benım gibi onu sormak ıcın actım konuyu 

Toplam Hit: 6063 Toplam Mesaj: 47
almanya