folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2K Monitörü 1080P Kullanmak

2K Monitörü 1080P Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

adam ssd'yi ekstra'dan öneri icin yazmis. ne var bunda?

hdd ile ssd'nin tepki suresi bir mi? 

ben_de katılıyorum, 128 bile olsa mutlaka bi ssd al. en azından IO'dan dolayi kanser olmazsin hocam.

ona mı takılıyorum, ekran kartından önce ssd al deniyor; bu bir öneri desen de konu sahibinin gözünde zorunluluk oldu, çünkü bilmiyor adam ne yapsın.

adam netlik sorununu, ekran kartı  (ile) "ram ve ssd" alarak çözeceğini düşünüyor, bizim halk herkesi yanlış bilgilendirmeye ne meraklı, seni tenzih ederek.

ssd tabii ki alınsın ama zorunluluk değil isteğe bağlı, ki onlarca yıldır pc kullanırım ssd'ye geçtiğimden beri pc'im 20saniye erken açılıyor başka da bir artısı olmadı bana :D , burada kişinin ne yaptığını da bilmeden önermek doğru değil

ince bir detây var yazdıklarında, gâyet de haklısın.

arada düzeltenler oluyor senin gibi, bu da güzel. 

~@~

aklıma ProgrammerJokes telegram Kanalı'ndan bir çalışma geldi;

Derleyici.   :  68. satır'da hata var.

programcı : ama benim kod'da 50 satır var.

derleyici.    : !?@?!

^^`

RitmFarbRacourci tarafından 01/Haz/21 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

adam ssd'yi ekstradan oneri icin yazmis. ne var bunda?

bende katılıyorum 128 bile olsa mutlaka bi ssd al. en azından IO'dan dolayi kanser olmazsin hocam.

ona mı takılıyorum, ekran kartından önce ssd al deniyor; bu öneri desen de konu sahibinin gözünde zorunluluk oldu çünkü bilmiyor adam ne yapsın

adam netlik sorununu ekran kartı "ram ve ssd" alarak çözeceğini düşünüyor, bizim halk herkesi yanlış bilgilendirmeye ne meraklı seni tenzih ederek

ssd tabii ki alınsın ama zorunluluk değil isteğe bağlı ki onlarca yıldır pc kullanırım ssd'ye geçtiğimden beri pcm 20 saniye erken açılıyor başka da bir artısı olmadı bana :D burada kişinin ne yaptığını da bilmeden önermek doğru değil

lan biz adama ekran karti alma ssd al demedik

mutlaka ssd de al dedik.

en kotu ssd, en iyi hdd'den daha iyidir. aksini iddaa edenle BT konulari konusmam.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

lan biz adama ekran karti alma ssd al demedik

mutlaka ssd de al dedik.

en kotu ssd, en iyi hdd'den daha iyidir. aksini iddaa edenle BT konulari konusmam.

kanka sana laf etmiyorum, seni tenzih ediyorum zaten

ayrıca ssdye laf eden de yok, ama ssdyi netlikle çözünürlükle bağdaştıran da(yine diyorum ki sana söylemiyorum) bu işten anlamıyordur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Hocam bence şöyle yap. Ekran kartlarının fiyatları acayip uçuk. Ekran kartı fiyatlarını not al sonra ikinci el ryzen 2200g, a320 bir anakart ve 8gb ram fiyatlarına bak. Benzer fiyatlara denk geliyorsa o/b benim önerdiğim sistemi al, hem hızlı pc olur hem de 4k 60hz çıkış alabilirsin ki monitörün 2k.

Alabileceğin ekran kartının hdmi çıkışına bak hangi versiyon hdmi ya da display port destekliyor. Ona göre o ekran kartı 2k verebilir mi onu öğren sonra yukarıda dediğim gibi maliyet/fayda hesabı yaparak karar ver. 

ekleme: Sistem önerisini güncel sayılır bir sitemden verdim intelden de amdden de daha düşük sistemlere de bakabilirsin. Onboard sistemlerde de 2k rahat alırsın merak etme. Tabi benim önerilerime oyun oynama dahil değil. CS, pes2013 falan dersen bi nebze oynatır ama üstünü güzel oynayamazsın.

ekleme 2: https://www.epey.com/islemci/e/YToxOntpOjUxMTQ7YToxOntpOjA7czo2OiI0Mjc3MDciO319X3M6OToiZml5YXQ6QVNDIjs=/ buradan o/b işlemcileri ucuzdan pahalıya bulabilirsin.

Liquid tarafından 01/Haz/21 23:48 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bende core 2 duo e8400 işlemci ve ati radeon hd4830 var, 4k tv yi bağladım, anca 1080p alabiliyorum.

4k ya çıkabilmek için sadece ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu acaba? hangi model işimi görür?

aynı işlemci bende de var şu an yazdığım pcde, 4k'ya çıkarsın da işlemci 4k oynatırken takılacak maalesef

nasıl çıkartabilirim hocam?

şu an ekran çözünürlüğü kısmında maks 1920x1080 görünüyor.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bende core 2 duo e8400 işlemci ve ati radeon hd4830 var, 4k tv yi bağladım, anca 1080p alabiliyorum.

4k ya çıkabilmek için sadece ekran kartını değiştirsem yeterli olur mu acaba? hangi model işimi görür?

aynı işlemci bende de var şu an yazdığım pcde, 4k'ya çıkarsın da işlemci 4k oynatırken takılacak maalesef

ekran kartını değişsen monitör de destekliyorsa 4k yani 3820x2160 görürsün ama bu işlemciyle 4K oynatmak işkence olur

anakartı değişemiyorsan ya intel core extremelerden(lga 775 soket) takman lazım ya da 4k'yı unutman lazım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Sistemin 2k oynatır gibi duruyor aslında. 2k denilen şey de zaten 1080p.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ekran kartını değişsen monitör de destekliyorsa 4k yani 3820x2160 görürsün ama bu işlemciyle 4K oynatmak işkence olur

anakartı değişemiyorsan ya intel core extremelerden(lga 775 soket) takman lazım ya da 4k'yı unutman lazım :D

Hocam minimum hangi ekran kartı işimi görür?

İşlemciyi biraz overclockladım, olmadı güncelleriz ama bi denemem lazım.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

adam ssd'yi ekstra'dan öneri icin yazmis. ne var bunda?

ben_de katılıyorum, 128 bile olsa mutlaka bi ssd al. en azından IO'dan dolayi kanser olmazsin hocam.

ona mı takılıyorum, ekran kartından önce ssd al deniyor; bu bir öneri desen de konu sahibinin gözünde zorunluluk oldu, çünkü bilmiyor adam ne yapsın.

adam netlik sorununu, ekran kartı  (ile) "ram ve ssd" alarak çözeceğini düşünüyor, bizim halk herkesi yanlış bilgilendirmeye ne meraklı, seni tenzih ederek.

ssd tabii ki alınsın ama zorunluluk değil isteğe bağlı, ki onlarca yıldır pc kullanırım ssd'ye geçtiğimden beri pc'im 20saniye erken açılıyor başka da bir artısı olmadı bana :D , burada kişinin ne yaptığını da bilmeden önermek doğru değil

ince bir detây var yazdıklarında, gâyet de haklısın.

arada düzeltenler oluyor senin gibi, bu da güzel. 

~@~

^^`

derliyici: eksik var işte amk! yaz, köle!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

... 

~@~

^^`

derl(e)yici: eksik var işte amk! yaz, köle!

^^D`  salvador. 

~@~

bi'de Ram_Stick ney laa'a. ^^` (bunlar hep, yağlı kuruyemiş yüzünden her'âlde. derinlik sarhoşluğu gibi., ^^` )

RitmFarbRacourci tarafından 02/Haz/21 20:59 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1808 Toplam Mesaj: 21
2k 1080p monitör