folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3 Kağıtçılar Bi Baksın İşimiz Var :)

3 Kağıtçılar Bi Baksın İşimiz Var :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 3 kağıtçı Kayseri'de saman altından su yürüten demek anlamına gelir konuma başlamadan önce belirtiyim :)

Arkadaşlar şimdi bir lise'ye milli eğitim bakanlığı adına bir faks çekmek istiyorum. Disiplininden ve öğrencilerinden şikayetçi olduğum bir lise var ve müdürlerde yan gelip yatıyorlar :)

Biraz onların gözünü korkutmak için bu faks'ı çekmem gerekiyor...

Fakat bir sorun var. Milli eğitim bakanlığı nasıl bir faks çeker ne üslupta yazar, aranızda bu işlerin ehli varsa ya da bildiği bir yerde bir sitede milli eğitim bakanlığı faks örneği (resimli) varsa ya da ya da yada bu işi önceden yapmış olan hayta arkadaşlarım :D 

Yardımınıza çok ihtiyacım var hadi gözünüzü seveyim bi el atın şuna :D

Faks'ta biraz öğrencilerinizin disiplini artırın gibisinden bir faks çekmek istiyorum :) Ve bir soru daha bu hukuksal açıdan ne kadar güvenli? :D

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    hocam üçkağıtçılık konusunda pek yardımcı olamiycam ama son sorduğun soruya bir cevap verebilirim. bende lise dönemimdeyken bir siteden istediğin şekilde mesaj atmak gibi birşey vardı ve arkadaşı korkutmak için telefonuna mesaj gönderdim. işte disiplin kuruluna verildiniz velinizle birlikte okula geliniz vs gibi resmi üslupta ve okul müdürü adına bir mesajdı. ailesine söylemiş ben söylemekten tırsar diye düşünürken benim yaptığımı bir şekilde buldular ve müdür yardımcısının haberi oldu bundan. hem başkasının adını izinsiz kullanmaktan bir dava söz konusu olabilirdi hemde okulda disiplin kuruluna sevk edilebilirdim. ama müdür yardımcısına yalvar yakar kimse duymadan hallettik olayı. sen yalvarsada para etmez resmi bir kurumdur ortaya çıkarsa okuldan atılmaya kadar gider =)

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

devletin adına devletin bi' kurumuna bi' uyarı yollayacaksın sahte olarak.. ki tahminimce bu suçtur.
    ve geldin konu açtın koca bi' siteye =) enteresan =)

okula faksı çektikten sonra bi' faksta emniyete çek gelin beni burdan alın diye =)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam faksı git pttden cek o zaman yakalanma riskin azalır ;) gelelim mesajın içeriğine... sana tamamını yazamam ama şu şekilde bir mesaj gönderirsen daha inandırıcı olacaktır. ana temay acıklıyorum :D

okulunuz hakkında disiplin eksikliğine ve öğrencilerin okul cevresindeki davranışları ile ilgili gelen şikayetler üzerine okulunuz hakkında bir soruşturma başlatılmıştır. diye gazı ver. ayrıca önlerindeki bir hafta içerisinde müfettiş ile teftiş yapılacağı izlenimi ver sonra kaybol ortalıklarda gözükme :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

öyle kafana göre faks çekemezsin

1: bir üst yazı yazmalısın

2:  M.E.B. faks şablomunu  bulmaslısın

3: konu hangi katagoriye giriyorsa onun kodunda bir  faks atmalısın

4: konu sırasınıda   vardır ( ama bu önemli değil )

örnek

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

M.E.B.

bilmem ne bilmem ne

dis:120/921

konu:

ek:

konu neyse onun hakkında yazı

mühür imza

gibi

Mevzu derin | Papikolas Planet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atat
    atat's avatar
    Erkek
    sen boşver bu işi. Sanane elalemin disiplininden :) sen otur kitapçıklarını oku arkadaşım. Dertsiz başına dert alma :) Ok, kal sağlıcakla

eski bir dost mu aradınız?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    madem disipsinsizlikten muzdaripsin millieğitime dilekce yaz falanca okulunuzda disiplinsizlik görüyorum okul müdürüne şikayette bulundum ama gerekli düzenlemeler yapılmadı gibi birşeyler yazarsın kökten çözüm olur ama önce müdüre git ki işler büyümesin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    dostum sakın böle bişi yapma neden? cünkü resmi yazısmalarin hepsi numaralandirilir. örn. 2009 / 1234 vs. ve böylece ilgili yere gelen yazının altında konu adi altinda belli bir cümle yazar. mesela çek kanunu yada icralik icin ihtiyati tedbir gibi seyler yazar. ve sonra aciklamaya gecer. aciklamadan sonra yazıldıgı tarih onun altindada gönderen kurumun mühürü ve en yetkili kisinin imzasi yer alir.  dolasiyla her gelen yazıyo konu numarasini yazarak cevap yazılmasi gerekir. devlet  kurumlari bu sekilde haberlesir. yani dostum anliycan hem büyük bir suç, hemde yapmasi imkansiz bir durum. cünkü müdür okul adina kagit yazarken kendisine gelen konu nosunuda yazarak cevaplycak ve geriye göndericek. geriye göndericek olmasi zaten seni bastan yatiriyor. sen iyisimi telefon kullan. okulu ara ben bilmem ne milli egitim müfettisim de. söyle söylüyeceni kapat.:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nazmanya
    nazmanya's avatar
    Erkek
    pttden yapamazsın kimliğine bakıyolar. turk telekom noktalarında durum nedir bilmiyorum. zaten yemezler üst yazının bir numarası vardır ve üst yazılar çok çok çok acil olmadıkça faksla yollanmaz. faksla yolanan üst yazılarda genellikle personel işleriyle alakalıdır. ayrıca kurumlarda silsile denen bir şey var hiç bir kurum direk bakanlıkla muhattap olmaz arada müdürlükler vardır. ben köyde müdür yetkili öğretmenim inan köylerde bile bunu yemezler, hiç uğraşma hiç kimse yemez bu numarayı zaten sahte evraktan içeri girersin. ilçedeysen yanına bir kaç arkadaşını al git şikayetini direk kaymakama yap inan daha etkili oluyor. 

http://www.speedtest.net/result/926625321.png
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek
    yaptığın resmi evrakla sahteciliğe girer, bunun sonu götünden kan aldırmaya kadar gider.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    boş işler bunlar adamdan kan alırlar hocam :) üstteki posttada bir arkadaşım yazmış zaten bu yazışmaların hepsi numaralıdır ve şablonludur.

her uyarıda el ile yazılmaz direk şablondan geçirilir. faksı başka bir yerden atarsan iyi olur..

ama yapma derim eğitim hakkını bitirme.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 2712 Toplam Mesaj: 15