folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 3 Yil PHP SQL Tecrubeli Eleman Maas Tavsiyesi

3 Yil PHP SQL Tecrubeli Eleman Maas Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Ben kendi isim icin bir eleman ise almayi dusunuyorum. Bunun icin freelancer gibi yerlere bakiyorum, hindistanda bu tur is yapanlar baya var ancak birde Turkiye'de arastirayim dedim. Sonucta isler biraz daha kolay olabilir. 

Bana PHP, sql de iyi olan onun yaninda baska dil biliyorsa arti, En azindan belli bir ingilizcesi olan bir eleman ariyorum. Benim is yerime ozel, stoklama programi yazicak, ozellikle internal web sitesini duzelticek. Kullandigimiz POSdeki sql da bilgilerde yardimci olucak, bunlari maplerinden anlayan ve en azindan 3 sene tecrubesi olan birisini ariyorum. Boyle bu isleri kulaktan dolma yapan birisi degilde mutlaka universite mezunu birisi lazim. Aylik maasini vericem, istedigi gibi otursun ugrassin benim soylediklerimi yapsin. 

Bu ise aldigim kisi isterse gunluk isini tutabilir ancak benim isimi ciddiye alip dort dortluk ugrasacak birisi lazim. 

Daha fazla detay verebilirim eger gerekirse. 

Sizden ricam, boyle birisine ne kadar maas vermem gerekir. Ve en iyi elaman alma ilan siteleri nelerdir? 

Simdiden tesekkurler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    bana kalirsa eger senin verecegin isler adamin ofiste calisma saatleri kadar surecekse 2.200 verebilirsin. Cunku 3 sene tecrube en azinda 2 bin tlyi hak eder. + ingilizcede var.

Tabi 21 yasindaki benim yorumum ne kadar dogrudur bilemem şeyhi beklemek gerek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    bana kalirsa eger senin verecegin isler adamin ofiste calisma saatleri kadar surecekse 2.200 verebilirsin. Cunku 3 sene tecrube en azinda 2 bin tlyi hak eder. + ingilizcede var.

Tabi 21 yasindaki benim yorumum ne kadar dogrudur bilemem şeyhi beklemek gerek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

üniversite mezunu zorunluluğu olmasaydı görüşebilirdik

edit:

yardımcı olabilmek açısından bir kaç şey sormam gerekli.

stok programını ne kadar sürede yazmasını bekliyorsun? aklından geçen tahmini süre ne kadar? 

stok programının yazılması bittikten sonra ne olucak çalışan iştenmi çıkartılıcak?

herhangi bir sözleşme yapılacakmı süreyle alakalı olarak? çünki çalışan maaş usulü çalışacağı için süreci uzatabilir.

Cosmic tarafından 23/Kas/14 04:12 tarihinde düzenlenmiştir

Bittik biz bittik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

İşveren değil de çalışanın gözünden geçen sene mezun olup, iş arayıp bulmuş birisi olarak izlenimlerimi anlatayım. Elemanın nerede çalışacağı çok önemli. Örneğin İstanbul piyasası Ankara'ya göre yüksek, çünkü İstanbul insanın gözünü daha çok korkutuyo daha çok para harcanacak izlenimi var.

Genelde net maaş üzerinden konuşulur, sigortanın vs işverenin ödemesi beklenir. Yinde de brüt maaş üzerinden çalışanlar da var. Aylarca çalııp maaş alamayan, iki ay geçmeden işten çıkarılanların örneği çok, bu yüzden bi garanti bekliyor eleman ister istemez. "Sen başla, iki ay sonra sigortanı başlatırız" diyen yerler genelde pek güven vermiyor, tercih edilmiyor.

Çevremdeki yeni mezunlardan işi hiç bilmeyenler 1300-1900 arası paraya başladılar. Yazılımdan anlayan ama piyasa tecrübesi olmayanlar 1500-2000 arasına iş buldular. En az bir yıl çalışmış olan arkadaşların zaten beklentisi 2000'den fazla oluyordu ki 3000'e kadar iş bulan var. Söylediklerini tek başına yapmasını beklediğin birisi tahminimce 2500'ün altını kabul etmeyecektir. 3 yıl tecrübeli, söylediğin yetkinlikte birisi az çok proje yönetiminden falan anlar. Buna dayanarak tahmin ediyorum ki ya kendisiyle birlikte daha tecrübesiz birisini daha isteyecektir ya da min. 3000 isteyecektir. Tabi bu son söylediğimde tahmin yürüttüğümü tekrar belirteyim.

Everyone sees just what they want to see.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

3 sene tecrübe + üniversite mezunu + ingilizce + tek başına proje çıkacak

3000 den aşağı olmaması lazım hocam bulursun elbet aşağısına çalışanı ama adam 2 ay sonra bunalıp işi sallayacaktır bu maaşa bu yapılmaz dye

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

kariyer net den bak hocam 2000 2500 e bulman lazım.

Mühendis adam bugün 1500 - 2000 den başlıyor istanbulda. 3000 diyen arkadaşlar biraz hayal görüyor bence.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

kariyer net den bak hocam 2000 2500 e bulman lazım.

Mühendis adam bugün 1500 - 2000 den başlıyor istanbulda. 3000 diyen arkadaşlar biraz hayal görüyor bence.

Uniden mezun olan adam en kotu 2000 le baslasa 3 yillik zam artisi onu yine 3000 yapacaktir o yuzdeb bu kriterlerdeki eleman 3000 hakeder

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

uni bitir oakdar tecrube edin kafa patlat bir suru sey ogren kendini gelistir ak sana layik gorulen para 2500  okul+ tecrube en kotu 10 senesini vermis bir insanin 2k paraya calismasi harbi adalet deil ak hep diorum okumakla para kazanilmior asil amelelik okumakmis gec ogrendik

not: hocam dediklerimin sizlerle alakasi yo kgenel bi yorum yaptim piyasa hakkinda

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

diplomayla alakası yok bu işlerin 

bu ülkede diploma almak için okumak zaman ve para kaybından ibaret

min 2250-2500 net işin ortalaması 

cosmic temiz iş yapar kefil olurum ona

@janni hayal değil gerçek ;)

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

uni bitir oakdar tecrube edin kafa patlat bir suru sey ogren kendini gelistir ak sana layik gorulen para 2500  okul+ tecrube en kotu 10 senesini vermis bir insanin 2k paraya calismasi harbi adalet deil ak hep diorum okumakla para kazanilmior asil amelelik okumakmis gec ogrendik

not: hocam dediklerimin sizlerle alakasi yo kgenel bi yorum yaptim piyasa hakkinda

+1

..
Toplam Hit: 1880 Toplam Mesaj: 14