3000 Liralık Gimbalı 150 Liraya Halletmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

merhaba müridler . kardeşimle bilim kurgu bir film yapmayı düşünüyoruz. diyalogsuz olacak. amaç kardeşimi video editörü olarak tüm dünyaya tanıtmak ve iş almasını sağlamak . çünkü tr de iş yok.

bunun için gimbal şart ama fiyatlar çok yüksek .

https://youtu.be/cjV-yDNdeOI 

bu videodan ilham olarak yapmak istiyoruz (1/ 800 gram kameramızın ağırlığı acaba sıkıntı olur mu ağırlıktan ) ama aklımda bir kaç soru işareti var .2/ öncelikle pvc su boruları nasıl birbirine oturuyor . yani 1 tam parmak boru , 3 çeyrek boruya oturabilir mi . çünkü videoda boruların çaplarından bahsetmiyor .

diğer bir soru brushless controller için https://www.direnc.net/5-12v-fircasiz-motor-kontrol-karti 

bunu alcam ama videoda 1.28 de görüldüğüm gibi 3/ bunu pile nasıl bağlarım ? alacağım kart doğru mu . şimdiden teşekkürler müridler . bu bittikten sonra herkes için youtube a videosunu atacağım . insanlar ucuza halletsin .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Güzel video. Yapabilirsen çok guzel

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    my4 bunu yazdı

ne oturuyor . yani 1 tam parmak boru , 3 çeyrek boruya oturabilir mi . çünkü videoda boruların çap

hayır direkt oturmaz. rakor denen bir parça gerekir. nalburda bulursun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    my4 bunu yazdı

ne oturuyor . yani 1 tam parmak boru , 3 çeyrek boruya oturabilir mi . çünkü videoda boruların çap

hayır direkt oturmaz. rakor denen bir parça gerekir. nalburda bulursun

eyvallah hocam çok sağol.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

valla hocam sıfırını 3000 e bile bulamazsın o eskidendi :) bu işin içinde olan biri olarak söylüyorum bunu yapabilirsen süper olur valla

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Çok hoşuma gitti ya.. PVC boruları kaynak makinasıyla birleştirebilirsin. Birleştirme işlemi için yakınlarda bir tesisatçıya rica edebilirsin. Rulman çapını da kullandığın PVC ile aynı alırsan tamam işte :) En kötü içine biraz silikon sıkar basarsın rulmanı o basit.

Benim tek çözemediğim devre tipi oldu onu detaylandırmak lazım. Bir de elektronikçi olacağız...

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Boru olayı sıkıntı.Hem ölçüleri tutturmak mesele,hem o boruya girecek rulmanları denk getirmek mesele.

Tavsiyem ahşap çıta kullanman.Hem maliyeti az,hem montajı kolay.50 cm çıta 3-4 lira arasında bulunabilir ;

https://urun.n11.com/ahsaplar/cam-ahsap-cita-silinmis-kereste-ve-her-boyutta-tahta-cam-cita-P439182282

Rulman olarak yataklı rulman daha kolay montajlanabilir.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/kp-08-yatakli-rulman-8mm-P405279802

Bu rulman için transmisyon çeliği uygun olur.Hem delmek gerekirse,kolay delinebilir ;

https://urun.n11.com/vida-civi-somun/transmisyon-mili-6mm8mm10mm12mm15mm16mm20mm22mm25mm30mm-P340515260

50cm 4 adet çıta,4 rulman,1 mil,motor esc toplam 200tl tutmaz.Eleman hdd motoru kullanmış.Elinde vardır diye düşünüyorum.

Şöyle bir şey olacak ;

Bendeki çıtalar 2cm*2cm.O yüzden bacakları dışarıda kaldı biraz.3cm*2cm çıta daha uygun olur.Bir tarafı U şeklinde uzat,tamamdır.diğerine de motoru tak.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Merakla bekliyorum, projeyi bitirebilirseniz adım adım anlatılan bi döküman yapabilirseniz şahane olur.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Arkadas elindeki hdd yi degerlendirmis 

Sen dc motor ve gene donen bi kutle ile bunu yapabilirsin illa brushless motor olacak die bi kaide yok

Beybalde gibi dondukce denge saglaniyor jiroskopik etki

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

La şimdi farkettim.Bu adamın yaptığı neye yarayacak ? İki açılı olmuş o.Sağ-sol işi tamam da,diğer ileri-geri açısı ne olacak.Sen şöyle yap hacı,dört taraflı olsun ;

Motoru takacağın çıtaya,alttan bu şekil ekleme yap.Kısa çıtaya da kamerayı tak.Tamamdır.Mümkün değil yatma,kalkma olmaz.

obie tarafından 18/Oca/21 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

La şimdi farkettim.Bu adamın yaptığı neye yarayacak ? İki açılı olmuş o.Sağ-sol işi tamam da,diğer ileri-geri açısı ne olacak.Sen şöyle yap hacı,dört taraflı olsun ;

Motoru takacağın çıtaya,alttan bu şekil ekleme yap.Kısa çıtaya da kamerayı tak.Tamamdır.Mümkün değil yatma,kalkma olmaz.

abi eyvallah yani fırçasız motora vs yok mu evde bozuk harddisk var ama her türlü gerekmiyor mu bu fırça ve pil olayı.

Toplam Hit: 6378 Toplam Mesaj: 41
gimbal