folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 300.000 TL Ye Kadar Sifir Arac Onerisi

300.000 TL Ye Kadar Sifir Arac Onerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Renegade'nin a... mercedese bişe olmasın. 😊 

Tucson da bakabilirsin engelli forumlarında önerilerinde bir numara şu an. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Dizel bitti mi, arkadaşlar burası Türkiye, hala çoğu araç tüple kullanılıyor. Almanya dizeli yasaklıyormuş, Almanyada benzinin litresi 1 birim, arabanın fiyatıda 3k-15k birim arasında.

Dizel ülkemizde 15-20 yıl daha bitmez ve hala 0 dizel 2milyon tl lik araçlar üretiliyor.

Ne alıyorsan al dizel al, benzinde 1.0 motor bile alsan km de 1 TL yakarsın, çok çok zenginim dert etmem dersen benzin tavsiyedir.

Elektrikli araçlar içinse ülkemizde minimum 5 yıl, ortalama 10 yıl sonra şarj edebilir kullanılır hale gelir, bence erken.

300 K olsaydı, 2. el temiz çok daha iyi araçlara bakardım, listendeki araçlar pek 300k edecek araç değil gibi.

Dizel in bitmesinin, Almanya da benzinin litresinin 1 birim olması ile ne ilgisi var? Senin bindiğin araçları sen mi üretiyorsun ki sürdürülebilir olacak? Çoğu marka dizel üretimini sonladırdı, kalanlar da bizim gibi 3. dünya ülkelerine bir süre daha satacak, sonra ülke olacak dizel çöplüğü olay bu..

Ek olarak şu an ki koşullarda Dizel alırken kafadan en az 20-30 fazla verirsin. Yıllık MTV 1.000TL daha fazla, Bakımı daha pahalı, AdBlue ydu bilmem ne dünya kadar masraf. 80 binden sonra kolay kolay kimse dizel araç almaz. Haberin yok belli ki ama benzinli araçlar elbette dizele göre bir tık daha fazla yakar ama yürütme ve paranın maliyeti diye bir şey var. Eskiden di çok km yapıyorsan dizel al, geçti o devir ..

Not: Benzinlide 1.0 motorda bile 1TL nın altında yakmaz teorine karşı bir sonraki yorumumda kendi 1.4 motor aracımın UZUN DÖNEM 2.400KM yakıt tüketimini paylaşıyorum, umarım bir cümle kurarken fanatiklik yerine gerçekleri yazmayı ilke edinirsiniz ki bilmeyen insanlara da doğru bir şeyler aktarabilelim ..

GoQaN tarafından 17/Haz/20 13:06 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı

peugeot'lara hic bindiniz mi bilmiyorum ama, o 300k lik kalite hissini vermiyor. hele ki 2008, benim icin bir segment dusuk bir araba oldugu icin 2008 dusunmuyorum.

zaten fark ettiyseniz, ya premium bir arac ya da buyuk ve guvenlik oyuncaklari fazla olan bir arac ariyorum, 3008 zaten listemde oldugu icin ve boyutlarindan sebep 2008 listemde yer almiyor :)

ayrica, fabrika verisi olan ortalama yakit tuketimleri hikaye onlari gecin, benzinli her zaman daha fazla, cok daha fazla yakar.

benim derdim surus konforu veya zevk olsa benzinli dusunurdum ama aile ile birlikte dusundugum icin dizelden baska kapi acilmiyor bana.

Hocam elbette tercih meselesi ama senin yazdığın listede ben premium bir araç göremedim kusura bakma.. Premium farklı bir şey ..

Güvenlik oyuncakları diyorsan da 2008 ile kıyaslanabilecek bir tercih de yok listende. 2008 otonom seviye 2 bir araç. He beğenmezsin, küçük gelir, tasarımı hoşuna gitmez o ayrı bir konu ona lafım yok ..

Fabrika verileri ne dizel, ne benzinli ne de elektrikli araçlar için gerçekci değildir, bunu herkes bilir zaten. En son benzinli araç ne zaman kullandınız bilmiyorum ama yeni nesil benzinli araçlar öyle çok çok fazla yakar yok artık. Benim bahsettiğim yürütme maliyetleridir ki bu da ilk alım farkı, bakım masrafları, MTV gibi bunu da tartışmaya gerek yok zaten.

Aşağıdaki benim aktif şehir içi yoğun trafikte uzun süreli kullanım ortalamam. Öyle 50-100 km filan değil, 2.400KM. Aracım 2017 model 1.4TSI benzinli Passat .

GoQaN tarafından 17/Haz/20 13:01 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı

Dizel için kasma, dizel olayı bitti dünyada ..

Türkiye için de dizel - benzinli farkı kalmadı hem yakıt, hem satınalma - bakım maliyeti, hem MTV, hem de ses ve performans açısından...

Tercih için de şuraya bırakayım, yılın otomobili ..

insanları yanlış yönlendirme bence. dizelle benzinli arasında aşırı derecede yakıt farkı var.

ayda 2500km yapıyorum ben dizel aracımla %90 şehiriçi yap bakalım benzinliyle yapabiliyor musun?

dizel 40 kuruş yakıyorsa benzinli 70-80 kuruş yakıyor

edit: ayrıca belki sen de şunu bilmiyorsundur ama dizelle benzinli arasında da pek bakım ücreti farkı kalmadı

husnuweb tarafından 17/Haz/20 14:41 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    GoQaN bunu yazdı

Dizel için kasma, dizel olayı bitti dünyada ..

Türkiye için de dizel - benzinli farkı kalmadı hem yakıt, hem satınalma - bakım maliyeti, hem MTV, hem de ses ve performans açısından...

Tercih için de şuraya bırakayım, yılın otomobili ..

insanları yanlış yönlendirme bence. dizelle benzinli arasında aşırı derecede yakıt farkı var.

ayda 2500km yapıyorum ben dizel aracımla %90 şehiriçi yap bakalım benzinliyle yapabiliyor musun?

Katılıyorum. Doğru diyor. Yanlış yönlendirmeye 🚫 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

edit: ayrıca belki sen de şunu bilmiyorsundur ama dizelle benzinli arasında da pek bakım ücreti farkı kalmadı

hocam aracınız nedir?

benim aracımda 1,5 benzinli motor var. 2020 model.  ayda 2000 km yol yapıyorum. %100 şehiriçi.  araç ortalaması çok basarsam en fazla 6 litre gösteriyor. ortalama 5 - 5,5 litrede kalıyor. Üstelik sabir hızda gidersen 2 silindir modunu aktifleştiriyor ortalama daha da düşüyor. Benzinli araç çok yakar mantığı eskidendi. 2,0 ya da 3.0 motorlu araç kullanmayacaksanız gayet de binilebilir. 

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    NovalgiN bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

hocam aracınız nedir?

benim aracımda 1,5 benzinli motor var. 2020 model.  ayda 2000 km yol yapıyorum. %100 şehiriçi.  araç ortalaması çok basarsam en fazla 6 litre gösteriyor. ortalama 5 - 5,5 litrede kalıyor. Üstelik sabir hızda gidersen 2 silindir modunu aktifleştiriyor ortalama daha da düşüyor. Benzinli araç çok yakar mantığı eskidendi. 2,0 ya da 3.0 motorlu araç kullanmayacaksanız gayet de binilebilir. 

Hocam aracının ne olduğunu da paylaşsaydın bilirdik.

Not late for nothing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    NovalgiN bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

hocam aracınız nedir?

Hocam aracının ne olduğunu da paylaşsaydın bilirdik.

pardon.  A3 sportback 

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

Dizel bitti mi, arkadaşlar burası Türkiye, hala çoğu araç tüple kullanılıyor. Almanya dizeli yasaklıyormuş, Almanyada benzinin litresi 1 birim, arabanın fiyatıda 3k-15k birim arasında.

Dizel ülkemizde 15-20 yıl daha bitmez ve hala 0 dizel 2milyon tl lik araçlar üretiliyor.

Ne alıyorsan al dizel al, benzinde 1.0 motor bile alsan km de 1 TL yakarsın, çok çok zenginim dert etmem dersen benzin tavsiyedir.

Elektrikli araçlar içinse ülkemizde minimum 5 yıl, ortalama 10 yıl sonra şarj edebilir kullanılır hale gelir, bence erken.

300 K olsaydı, 2. el temiz çok daha iyi araçlara bakardım, listendeki araçlar pek 300k edecek araç değil gibi.

Dizel in bitmesinin, Almanya da benzinin litresinin 1 birim olması ile ne ilgisi var? Senin bindiğin araçları sen mi üretiyorsun ki sürdürülebilir olacak? Çoğu marka dizel üretimini sonladırdı, kalanlar da bizim gibi 3. dünya ülkelerine bir süre daha satacak, sonra ülke olacak dizel çöplüğü olay bu..

Ek olarak şu an ki koşullarda Dizel alırken kafadan en az 20-30 fazla verirsin. Yıllık MTV 1.000TL daha fazla, Bakımı daha pahalı, AdBlue ydu bilmem ne dünya kadar masraf. 80 binden sonra kolay kolay kimse dizel araç almaz. Haberin yok belli ki ama benzinli araçlar elbette dizele göre bir tık daha fazla yakar ama yürütme ve paranın maliyeti diye bir şey var. Eskiden di çok km yapıyorsan dizel al, geçti o devir ..

Not: Benzinlide 1.0 motorda bile 1TL nın altında yakmaz teorine karşı bir sonraki yorumumda kendi 1.4 motor aracımın UZUN DÖNEM 2.400KM yakıt tüketimini paylaşıyorum, umarım bir cümle kurarken fanatiklik yerine gerçekleri yazmayı ilke edinirsiniz ki bilmeyen insanlara da doğru bir şeyler aktarabilelim ..

Hocam benimkisi fanatiklik değil, niye öyle yazdın ki?

En ufak motorlu benzinlide bile 70-80 krş ve üzeri yakıyor. Senin aracının değerlerini uzun yolda gaza dokunarak 80le 6-7 lt lere düşürmüş olabilirsin belki. Fakat herkes o şekilde kullanmıyor, yakıt kullanıma da bağlı biraz. Öyle gidersen dizel 1.6 araçla 4 litre uzun yolda yakar. Yani yakıt tamamen benzinlide ek bir masraftır burada hemfikir olalım. İki motoru karşılaştıracak olursak, dizel motorun yakıt püskürtmesi daha tasarrufludur, araştıralım.

80bin den sonra kimse dizele binmez demişsin, yanlış bir yönlendirme yapmışsın dikkat edelim. Dizel motorlar, ağır şartlar altında yüksek KM ye dayanması için geliştirilmiştir, bakımlı bir dizel araç 500k ila 1milyon gider. 80bin+ benzinli nin yakıt masrafları aldığında 8 lt/100 ise 80 bin+ olduktan sonra 10-12lt yi bulabilir.

Almanya daki birim fiyatla tabiki direkt alakası var. Biz araç üretmiyoruz da, sen Almanyada mı yaşıyorsun? Türkiye'nin şartlarına bir baksana hocam. Almanya'da yaşıyorsan 15k birim paraya zaten araç alıyosun, dizelide 13k, satarkende ülke şartları baz alınarak yukarıdaki yazdıklarım dikkate alınmıyor. Hans abimiz gider benzinli alır ki çevre kirlenmesin, az sesli olsun derse(ki zaten otoban harici 50 yi geçince ceza yiyosun tork da önemli değil), talep düşer, böylece üretim azalır, üretim azaldığı için de firmalar parasına baktığından talebe göre yön verir. Ülkemizde Dizel kolay kolay bitmez. Sadece üretici ülkeler devlet politikalarından dolayı üretmezse sayısı azalır, bizim ülkemizde ise bulamayacağımız için daha da değer kazanır.

Senin de dediğin gibi alırken 20-30 belki 40 k fazla veriliyor doğru. Fakat satarkende benzinliyi 3 ayda satarken dizel 3 günde satabiliyorsun. Birde alırken o verdiğin 20-30k fazlayı satarken de geri alıyorsun, depozito gibi düşün. Benzinlide ise, 20-30k vermiyosun ok, birde müşteri çıkmıyor 20-30k daha indiriyosun fiyatı 2 katı zarar.

Kişiden kişiye değişir, kimisi ben yılda 10k km yi geçmem, tork önemli değil, sakin kullanırım 6-7lt ye düşürmek için gözüm ekranda olur arabamıda en az 10 yıl satmam diyorsa mantıklı olabilir, fakat artık insanlar yarını göremezken, 10 yıllık planlar yapmak bana mantıklı gelmiyor.

(Kimseyi yönlendirmiyorum, düşüncelerimi paylaşıyorum. İsteyen istediğini alır kullanır arkadaşlar, yatırım tavsiyesi değildir.)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

Dizel - Benzinli daha az yakar tartışmasına girmeyeceğim seninle, yazdığımı halen anlayamamışsın belli ki. Benzinli daha az yakar demiyorum, dizel daha maliyetlidir diyorum anlayana..

Katıldığım tek doğru "insanları yanlış yönlendirme bence" kısmı ..

Tekrar yazayım.. Dizel ile benzinli arasında aşırı derecede yakıt farkı yok, aşırı derecede maliyet farkı var ve dizel araç daha maliyetlidir. Eğer yazdığımı okusaydın, eklediğim tüketim değerlerime baksaydın zaten anlardır. Paylaştığım 2400 km lik tamamen şehiriçi tüketim değeridir. Anlayan, ortalama hız değerine bakarak anlar zaten. Ben ayda min 3500 - max 4500 km yol yapıyorum.

Not: Ayrıca belki sen de şunu bilmiyorsundur ama dizelle benzinli arasında özellikle 40.000 km den sonra ciddi bakım ücreti farkı var..