folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 32-Bit (X86) Xp Veya Vistada Nasıl 4GB Ram Gösterebilirim

32-Bit (X86) Xp Veya Vistada Nasıl 4GB Ram Gösterebilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    selam beyler 1 hafta önce bi pc aldım sorun üstüne sorun ilk geldiğinde 32bit vista kuruluydu 4 gb ramı 3 gösteriyodu sonra server 2003 e çevirdim ekran driverini ses driverini falan bulamadım x64 xp kurdum biiiiirrsürü hata var hiç bişey yapamıyorum pc de .netframework bile çalışmıyor x86 (32bit)de nasıl  4 gb gösterebilirim ramı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

64 bit ile 4 GB ve daha fazla bellek icin:
    - Islemci
    - Isletim sistemi
    - Cipset
    - BIOS
    destegi gerekiyor.

BIOS'ta MEMORY REMAPPING ayari var mi?ON / ENABLED olarak ayarlarsan, o zaman BIOS'un 4 GB'ti göstermeli.FAKAT bu durumda Windows XP (32 BIT) sadece 2 GB'yi görecek!!! OFF/DISABLED konumunda BIOS ve WinXP 3008 MB gösterir.

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hepsi var hoca
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UploaDeR
    UploaDeR's avatar
    Erkek

32bit te 4gb gösteremessin unut

uyumluluğu kontrol et arkadaşn dediği gibi ve temiz bi win xp64 bit yada win vista 64 bit kur

sorun kalmaz  

Bizim yaptığımız paylaşımlar , o kadar emeğe bir gün de başkalarının yaptığı (Ç)ALINTI lar kadar değer verseniz ne olur ?ölmessiniz...,, ATEİZM ! ATeist Üye
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    win server 2008 kursam 4gb ram görürde driverlerini bulabilirmiyim ekran kartı vs ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    vista 32 bit te 4 Gb üstü ram destegini acmak
    4 Gb lik Ram i olan bir Pc de baazen sistem özelliklerine baktigimizda 4 Gb tan az ram gösteridgine sahit olabiliriz bunun nedeni vistanin 4 Gb ten büyük ramleri görmesini saglayan bir ayarinin default olarak kapali gelmesindendir

bunu gidermek icin Cmd ekraninda sagidaki komut kullanilmalidir 

BCDEdit /set pae ForceEnable 

Not: DEP (Data Execution Prevention) destegi olan Pc lerde bu özellik otomatik olarak aciktir , fakat egerki DEP i kapatip bu özelligi acmak istiyorsaniz asagidaki komut isinize yarayacaktir: 

BCDEdit /set nx AlwaysOff & BCDEdit /set pae ForceEnable

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    Windows XP'de, 3,2 GB'dan fazlasını ne "anlayabilir", ne "kullanabilir"

Windows Vista SP1 32-bit, 3,2 GB'dan fazlasını "anlayabilir" ama "kullanamaz", SP1 yoksa, anlayamaz da. 

Kısacası, 32-bit sistemlerde (Windows Server 2003 Standard ve üstü harici ve donanımsal destek olmazsa) 3 GB'dan yukarısı boşa yapılmış bir masraftır.

Öte yandan 64-bit Vista, tüm belleği hem anlar, hem kullanır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Cia bunu yazdı:
    -----------------------------
    Windows XP'de, 3,2 GB'dan fazlasını ne "anlayabilir", ne "kullanabilir"

Windows Vista SP1 32-bit, 3,2 GB'dan fazlasını "anlayabilir" ama "kullanamaz", SP1 yoksa, anlayamaz da. 

Kısacası, 32-bit sistemlerde (Windows Server 2003 Standard ve üstü harici ve donanımsal destek olmazsa) 3 GB'dan yukarısı boşa yapılmış bir masraftır.

Öte yandan 64-bit Vista, tüm belleği hem anlar, hem kullanır.

-----------------------------

windows server 2008 RC 1 indiriyorum ekran kartını vistanınkini yüklesem bi problem çıkarmı sence ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    windows server 2008 RC 1 crack sorunu oldugunu duymuştum driver konusunda hiç bir bilgim yok...şu win 7 x64 indirsen daha güzel olurdu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lenova
    lenova's avatar
    Erkek
    İşletim sistemlerı 3 gb kadar desteklior dıe bılıorum| teknosada kı bır elemanda ole solemıştı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habitrail
    habitrail's avatar
    Erkek
    vista için service pack 1 ile bu sorun aşılıyor

Düşünmeden öğrenmek vakit kaybıdır.
Toplam Hit: 3313 Toplam Mesaj: 15