folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder 3.500-5.000 TL Arası Bilgisayar Alacağım Fakat..

3.500-5.000 TL Arası Bilgisayar Alacağım Fakat..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Bu sene üniversiteye başlayacağım. Oyun geliştiricisiyim. Elimde intel i7 5. nesil 12gb ram nvidia geforce 840M 4GB ve 1 tb hdd'li bir asus laptop var. Ancak 2 yıldan fazladır kullandığım için ve üniye başlayınca bunu evde bırakmam gerektiği için yeni bir bilgisayar alacağım.

Şimdi kafamda iki seçenek var ama bi türlü sonuca ulaşamadım sizden yardım almak istedim.

Macbook Pro alayım diyordum ilk başta çünkü Apple App Store'a açılmam lazım artık Google Play'in saçma sapan bi politikası var ve App Store'un 5-10'da biri kadar kazanç sağlatıyor. App Store'a uygulama çıkaran birkaç abim ile konuştum adamlar Google Play ile uğraşmaya tenezzül bile etmiyorlar. Unity'den iOS'a build almak için bir Mac gerekli. Sanal Mac kurarak da oluyor diyorlar ama çok fazla uğraştırıyor. Doların 4.80 civarı olması sebebiyle sıfır 128gb SSD'li bir Macbook Pro 6.000 tl. İkinci el seçeneği de var fakat ne kadar güvenilir bilmiyorum ikinci el bilgisayar da hiç almadım. Ancak ikinci el mac alan da çok duydum.

Diğer seçenek olarak da sağlam bir Monster Abra A7 gibi 4.000-5.000 sularında i7 7. nesil 8-12GB DDR4 RAM, Nvidia GTX1050 240GB SSD gibi özelliklere sahip Windows bilgisayarlar var. Şahsen oyun da oynayan birisiyim şimdiki bilgisayarımda da saçma sapan fps droplar oluyor oynayamıyorum istediğim gibi. Şimdi monster al mac şuan sana lazım olmaz birkaç sene sonra kullanırsın diyenler de var. 

Bu konuda tavsiye verebilecek müridlerden düşüncelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Windows makine kullanıp ayda 20-30 dolara dedicated bi mac kiralayıp onla build edebilirsin

https://www.macstadium.com

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Windows makine kullanıp ayda 20-30 dolara dedicated bi mac kiralayıp onla build edebilirsin

https://www.macstadium.com

Baktım da Mac Mini i5'ten başlıyor o da 50 dolar prolar 400 dolardan başlıyor. 

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Hackintosh kurmayı araştır derim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

monster al macos kur

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

monster al macos kur

Dikkate alacağım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    spynter bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

monster al macos kur

Dikkate alacağım

Gerçek mac olmadan store a çıkamazsın, seri no vs vs kontrol ediyor 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam çok arada bir konu. Yani mac / ios /watchos uygulama geliştiricileri mac kullanıyor zaten yakın zamanda ios uygulamaları mac bilgisayarlarda sorunsuz çalışabilir hale geldiği zaman pazar payı daha da büyüyecek yazdığın atıyorum browser uygulamasını adam bilgisarındada çok iyi bir hızda kullanabilecek.

Tavsiyem şimdilik macbook pro  fakat 128 yerine 2. el biraz daha üst model alman , temizini araştırıp bulabilirsin 2.el satış sitelerinde. Faturasını istersin cihaz temizmi bakarsın sorun olmaz. 

Ammavelakin mac cihazlar oyun cihazları değildir hiç bir zaman oyüzden de eğer bu senin bir kazanç kapınsa bu kapıyı kapatma uygulama geliştirmek oyun oynamaktan daha önemli.

biraz para koyabildiğin zaman köşeye bir xbox one x alır 4k oyun keyfini yaşarsın veya monster alırsın sırf oyun için. 

Öncelik geliştirmen olsun. Sen tutan bir uygulamadan ayda önce 4 dolar sonra 40 dolar sonra 400 dolar kazanır hale geldikten sonra 10 tane monster alırsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı

Bu sene üniversiteye başlayacağım. Oyun geliştiricisiyim. Elimde intel i7 5. nesil 12gb ram nvidia geforce 840M 4GB ve 1 tb hdd'li bir asus laptop var. Ancak 2 yıldan fazladır kullandığım için ve üniye başlayınca bunu evde bırakmam gerektiği için yeni bir bilgisayar alacağım.

Şimdi kafamda iki seçenek var ama bi türlü sonuca ulaşamadım sizden yardım almak istedim.

Macbook Pro alayım diyordum ilk başta çünkü Apple App Store'a açılmam lazım artık Google Play'in saçma sapan bi politikası var ve App Store'un 5-10'da biri kadar kazanç sağlatıyor. App Store'a uygulama çıkaran birkaç abim ile konuştum adamlar Google Play ile uğraşmaya tenezzül bile etmiyorlar. Unity'den iOS'a build almak için bir Mac gerekli. Sanal Mac kurarak da oluyor diyorlar ama çok fazla uğraştırıyor. Doların 4.80 civarı olması sebebiyle sıfır 128gb SSD'li bir Macbook Pro 6.000 tl. İkinci el seçeneği de var fakat ne kadar güvenilir bilmiyorum ikinci el bilgisayar da hiç almadım. Ancak ikinci el mac alan da çok duydum.

Diğer seçenek olarak da sağlam bir Monster Abra A7 gibi 4.000-5.000 sularında i7 7. nesil 8-12GB DDR4 RAM, Nvidia GTX1050 240GB SSD gibi özelliklere sahip Windows bilgisayarlar var. Şahsen oyun da oynayan birisiyim şimdiki bilgisayarımda da saçma sapan fps droplar oluyor oynayamıyorum istediğim gibi. Şimdi monster al mac şuan sana lazım olmaz birkaç sene sonra kullanırsın diyenler de var. 

Bu konuda tavsiye verebilecek müridlerden düşüncelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Hocam  monster program getirmez ama programlama sana monster aldıracaktır. Kız arkadaşıma 4 ay kadar önce monster bi laptop aldık 4799a patladı içine ssd takınca 240 ya da 256 gb emin değilim. Lakin şuan windows dışında çalışamıyor. Windows yanına linux kuralım dedik bilgisayar patates oldu. Sadece ubuntu kuralım pyton çalışsın dedik yine patates oldu. Monsteri aradık bizim işimiz oyun bilgisayarı windows dışında işletim sistemleri için driver üretmiyoruz dediler. Oyun öncelikli değilsen monster alma hocam. Elimde 3500lük  monster var benimde aynı dönemde almıştık kız arkadaşımla. Ben inanılmaz memnunum çünkü bilgisayarı oyun ve tahribat için kullanıyorum. Ama o yazılım yönünden mağdur oldu.Özgür yazılım kafasında isen monster alma. Hoş özgür yazılım kafası varsa mac da almazsın sanırım. Hocam sen 3500 tlye dolar al nasıl olsa değerleniyor siktir et gerisini ^^ 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Monster al bir adet vmware kur sanal mac ini de kur çatır çutur takıl. Cihazın güçlü olacağı için seri şekilde de kullanabilirsin. 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

biraz bütçe olsa geforce 1060 laptop alsan canavar gibi takılırsın

marka olarak MSI tavsiye ederim.

Sadelik demek güzellik demektir.
Toplam Hit: 2558 Toplam Mesaj: 14
monster laptop bilgisayar macbook