folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3G Modem'lerden Hiçbir Şey Anlamadım Anlatabilirmisiniz?

3G Modem'lerden Hiçbir Şey Anlamadım Anlatabilirmisiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

yahu yazın 3 ay tatilde olacağım ve interntte bi sürü işim olduğundan dolayı 3g modem alayım dedim, girdim vodafone kampanyalara bakıyorum hiçbir halt anlamadım. şimdi bu modem cihazı için ayrı bir ücret ödeyeceğiz değilmi?

modem ücreti nekadar?

vodafone'dan aldığım modemle başka hatları takıp kullanabilirmiyim?(turkcell avea)

vodafone 1 saatlik paketi alsam, günde 3 saat girsem ay sonunda nekadar fatura gelir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam paket tarifelerini bilmiyorum da şu andaki kampanyalarda usb 3g modemler ücretsiz verilmekte artı özellikli modemlere artı bi miktar ücret ödüyorsunuz.

aletler sim korumalı olarak geliyo ama mesela aveadan aldık modemi ben buna trkcell hat takacam diye tutturursan takıyorsun hattını arıyorsun aveayı 3gmodemime başka hat takmak istiyorum unlock kodunu istiyorum diyorsunuz ve cihazın imei numarasından size verilecek kod ile cihaza istediğiniz hattı takabiliyorsunuz. bu kota aşım ücretleri de her hatta göre farklı sitelerinden öğrenebilirsin en temiz bilgi için bence müşteri hizmet görevlisinden bilgi alın.

İmzalar Kaldırılsın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

hocam modemi beleş istiyosan yıllık falan sözleşme yapman gerek.yada 150 tl civarı satın alıcaksın.

bende kullanmadığım vodafone var istersen 3-4 aylık devredebilirim? 5 gb kotalı? ben kullanmıyorum başka bi iş için almıştım olmadı __?

23 nisandamı ne almıştım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

devir oluyosa msn pm le hocam bi görüşelim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

En önemli detay kullancağın yerde 3G yi çeken bir hat alman. Eğer birden çok şebeke çekiyorsa Turkcell den uzak durda ne yaparsan yap. Tavsiyem Vodafone ama eğer taraftarlık ruhun baskınsa avea dan taraftar modemi de alabilirsin. Benim modem bordo-mavi ve faturam trabzoncell olarak geliyor. Ayrı internet sitesi ve müşteri iletişim telefon numarası bile var.Çekişide fena değil. Geceleri 2,8MB hızını görebiliyorum. Gündüz 700-800KB arası.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

ByTechno bunu yazdı:
    -----------------------------

devir oluyosa msn pm le hocam bi görüşelim

bi sorayım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

Crew bunu yazdı:

bende yaz tatilinde gittiğim yerde internet yok böyle bişey yapmayı düşünüyorumda  bu 3g modemlerin sınırsızı kaç kuruş ? ve hızı nasıldır ? ben aylık vermek istemiyorum bi ttnet e verelim bide 3g modememi para verelim kontürlü gibi kullanmak istiyorum  mesela milmem kaç gb alıcam o gb bitene kadar kullanıcam yine gb yükliyixcem böyle olay warmı acaba?

sınırsız bi tek vfoneda var oda kotayı aşınca 128 kbps e düşüyo

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

çevremde bu zımbırtıyı kullanan kimse memnun değil

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thanatosus
    thanatosus's avatar
    Erkek

Şöyle açıklayayım;

Almadan önce bende çok araştırdım.Eğer hattınız faturalı ise 5gb aylık paketle 45 tl aylık ücretle en iyisi vodafone artı fatura stop özelliğinden dolayı 5gb'ı istediğin kadar geç aylık 100 tl idi galiba ondan fazla faturan gelmiyor ama 5gb'ı geçince hızın düşüyor.

Faturasız hatlarda vodafone en fazla 1gb'lık paket veriyor o da 45 TL.Turkcell ve avea'nın faturasız hatlarında 4gb'lık seçenek var ama o da oldukça pahalıya geliyor.

Daha sonra vodafone'da saatlik,günlük,haftalık ve aylık internet paketleri var.Bunları da kullanabilirsin aldığın 3g modemle.

Turkcell'in 3g çekimi çok iyi,en kötüsü avea müşteri hizmetleri bile daha nerede çekip ekmediğini bilmiyor.Vodafone ise eğer faturalı hattın varsa avantajlı.Üstelik sürekli yaptığı kampanyalarla internet harici mesajlaşma,konuşma,cepten internet ve mms'ini bedavaya getirebilirsin.

3g modem için ayrıca bir ücret ödeyeceksin,vodafone 3g modem alırsan 3 aylık ayda 1gb internet kampanyası tanımlı oluyor 99 tl'ye.Yada internette açık artırma sitelerinde uygun fiyatlı bulabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bu aralar avea da kampanya var. 3aylık abonelik veriyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

bende  5 gb vodafone var gayet güzel 1000 liralık indirim çekiyle leptop aldım bizim ev şehir dışında telefon hattıda yok şimdi rüzgara karşı oturmuş cevap yazarken eynı anda film indiriyorum.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 1939 Toplam Mesaj: 16