folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 4K Bütçeli Bilgisayar Toplamak İçin Yardım?

4K Bütçeli Bilgisayar Toplamak İçin Yardım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

şahsen ben işlemciyi uçuk buldum hocam. Aynı serinin alt modellerini OC yaparak da o hıza ulaşabiliyorsundur herhalde. 

Tam spec.lere bakmadan konuşuyorum burada ama çekirdek yapı olarak fark yok diye biliyorum 2 alt modele kadar. Sadece hız farkı.

Arkadaş anakartı neden beğenmedi anlamadım :)

iş zaten işlemci-ekrankartı arasında bitiyor.

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozy
    Ozy's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

3911 tl ye 2 ay önce aldım overclock yapmayacaksan tavsiye ederim canavar gibi makina 

Mobilden girdigim için konuya ekleyemedim fotoyu link olarak koydum;)

http://i.hizliresim.com/aDvvB7.jpg

Ozy tarafından 08/Eyl/15 18:55 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

O anakart o işlemciyi oyunlarda sorunsuz çalıştırsın bende bu işi bilmiyorum.

Masaüstüne geçince bir liste hazırlarım.

hocam oyunla anakartın ne alakası var? açıklarsan sevinirim

çok fark etmez iyice dandik bir şey almazsan. Sanmıyorum 970 chipsetle sorun çıkarsın.

Sen AMD sistemi bırak hocam.  intel sistem topla ama 4000tl olsa bende şuan ikinci el bir sistem toparlardım.

i7 4790k

gtx 980

msi gaming g5

ddr3 cl9 en az 8gb ram

650-700w psu

250gb ssd

falan filan.

Bu tarz pahalı şeyler sıfır almaya değmez bence. Aynı mantığı sıfır araba için de düşünüyorum. Sıfırı 60000tl olan bir arabanın az kullanılmış ikinci eli çok daha uygundur.

ikincieli nasıl bulucaz?

Edit: bide okadar nakiti nasıl bulucam :) kredikartıyla almayı planlıyorum

ArduouS tarafından 08/Eyl/15 19:37 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı

O anakart o işlemciyi oyunlarda sorunsuz çalıştırsın bende bu işi bilmiyorum.

Masaüstüne geçince bir liste hazırlarım.

hocam oyunla anakartın ne alakası var? açıklarsan sevinirim

çok fark etmez iyice dandik bir şey almazsan. Sanmıyorum 970 chipsetle sorun çıkarsın.

Amd FX 8 ve 9 serisi işlemciler 970 chipsetlerde tam olarak işini yapamıyor çünkü amd işlemcilerin kontrolü intel gibi işlemci içinde değil anakarta bağlı,bu nedenle amd,nin 8 ve 9 serisi işlemcileri için 990 chipset anakart alması en sağlıklıs
    Ancak bu seferde 990 chipsetli anakart + FX 9590 işlemci + işlemci soğutucusu üçlüsü alması gerekir ki buna karşılık intelde i7-4790K işlemciyi O.C. olmadan normal ısı seviyelerinde bile tutabilen 50 - 100 tl arasındaki işlemci soğutucuları yeterli oluken,amd tarafında 220W TDP,ye sahip bir  FX9590 işlemciyi soğutmak öyle kolay olmayacaktır.
    Amaç bilgisayarda oyun oynamak ise zaten FX 9590 işlemci seçmek hata,intel tarafında i5-4460 bile yeterli olacaktır ki kendisi GTX 980 Ti ekran kartını bile çok rahat besleyebilmektedir.

Sıfır olacak ise şöyle bir şey olabilir ?

i5 4460

Msı Z97-G43 veya H81,de olabilir

Ram 1600Mhz en az 8Gb

Ekran kartı R9 390 Nitro veya GTC 970 olabilir

80+ 650W PSU

SSD olmazsa olmaz ama 256Gb olursa dadından yinmez
    Kasa 2.el alabilirsin,uygun fiyatlı Zalman olabilir ama benim tavsiyem Corsair Obsidian veya Corsair C70 serisi olabilir.

2.el ise Liquidiın verdisi liste çok güzel bir liste.

Sen AMD sistemi bırak hocam.  intel sistem topla ama 4000tl olsa bende şuan ikinci el bir sistem toparlardım.

i7 4790k

gtx 980

msi gaming g5

ddr3 cl9 en az 8gb ram

650-700w psu

250gb ssd

falan filan.

Bu tarz pahalı şeyler sıfır almaya değmez bence. Aynı mantığı sıfır araba için de düşünüyorum. Sıfırı 60000tl olan bir arabanın az kullanılmış ikinci eli çok daha uygundur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

şahsen ben işlemciyi uçuk buldum hocam. Aynı serinin alt modellerini OC yaparak da o hıza ulaşabiliyorsundur herhalde. 

Tam spec.lere bakmadan konuşuyorum burada ama çekirdek yapı olarak fark yok diye biliyorum 2 alt modele kadar. Sadece hız farkı.

Açıkladım Hocam :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Jubei bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

Gördüm hocam ben de sene sonu sıfırdan makina toplamayı düşünüyorum evde bir amd var ama... Senin açıklama benim de gözümü biraz açtı teşekkürler :) 

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

okadar para vericen amd mi topluyon hacı siktir et amd yi şuanki sistemimi 500 w ile çalıştırıyorum amd olsa 750 w isterdi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    Jubei bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

Gördüm hocam ben de sene sonu sıfırdan makina toplamayı düşünüyorum evde bir amd var ama... Senin açıklama benim de gözümü biraz açtı teşekkürler :) 

Rica ederim,sene sonu görüşelim ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

ikinci el ürünleri donanımhaber forumlarından bulabilirsin. Yüksek referanslı üyeleri tercih edersen sorun yaşamazsın. Kredi kartı ile alacaksan sanalpazar üzerinden alırsın taksit yapmış olursun ama %5 gibi komisyon var. Ona katlanman lazım ayrıca elinde ps4 varsa önce onu sat ve onun parasını kullanarak bazı parçaları alabilirsin. Kalanını kredi kartı ile alırsın. İkinci el her zaman karlıdır ama kimden ve nasıl parçalar alman gerektiğini bilirsen. Sıfır bence hep zarar ama imkan meselesi tabi. Araba örneğinden bahsettiğim gibi özellikle bazı ürünler al kutusunu açma yine zarardır.

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Ozy bunu yazdı

3911 tl ye 2 ay önce aldım overclock yapmayacaksan tavsiye ederim canavar gibi makina 

Mobilden girdigim için konuya ekleyemedim fotoyu link olarak koydum;)

http://i.hizliresim.com/aDvvB7.jpg

4 bin lira verip ekran kartina gtx970 almak :/ olmamış. Kart iyi eyvallah ama yakismamis o fiyatta alete.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 4618 Toplam Mesaj: 42
hardware computer