folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 5. Sınıf Da Başka Ders Yok , Sadece Yabancı Dil Eğitimi Verilecek

5. Sınıf Da Başka Ders Yok , Sadece Yabancı Dil Eğitimi Verilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

abi tum sistem tamamen yanlis bir sekilde cokuyor.

Ulan 12 senelik ilkogretim ve lise hayatinda turkce dersi gor tarih gor git universite de ayni seyleri yine gor fakat yine gotum gotum gec =)

Yaziktir gunahtir 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Roronoa ,  hocam aldığı dersler kötü olabilir veya sınavları kolay olabilir benim kinim,  oturmak yerine neden birşeyler kovalamıyor olmalarından kaynaklanıyor. Çoğu eğitimci böyle. Adam 1 ders notu ile ömrünü geçiriyor. Lise hocamın ders notları  taş devrinden kalma idi hatırlıyorum yeni ders notlarını yazmamak için defterin heryerinde bant vardı. Birşeyler çabalamıyorlar. Sistemin kötü olması öğretmenin kötü olması demek değildir. Üniversite bana bişey katmayacak biliyorum... Bunu bildiğim için gece gündüz çalışıyorum... Neden bir eğitim fakültesi hocası bunu yapmıyor? İmla kurallarına gelince :D alttan 2 dersim var 2 si de dil anlatım ve Türk edebiyatı :) Normal olsa gerek.  Bu da benim eksikliğim. 

@izzmarit ,  ben bölümü puanı küçümsemedim ki benden yüksek puanla giriyorlar fakülteye?  Belki sıralamaları benden yüksek. Benim anlatmak istediğim adamların panda gibi yatması, kadınların derdinin makyaj olması güzel olmaya çalışması. Aksine üniversiteye laf etmiyorum ki benim okuduğum Üniversite de oxford değil. İş kişide bitiyor üni de değil... Bunu benden iyi. Biliyorsun 

@aercys , not ortalama ile adam mı olunuyor?  Yada 4 ortalama yapsam Microsoft'a mı giriyorum otomatik??  Hayır. Yada herhangi bir okuldan mevzun olmam beni bir adım öne mi atar?  Hayır.  hocam piyasada 2 yıllık fakülte mevzunu insanların muazzam paraya çalıştığını biliyorum. Mesleğime güvenmiyorum ben kendime güveniyorum. Egoistlik değil bu. Adam çalışmış ki yapmış. Her bölümün kendine göre güzelliği var. En kötü Üniversitede işletme okuyup avm de müdür olan insan olabilir. Kendini geliştirdiği sürece sıkıntı yok zaten.  Çalışmayana ekmek olmasın istiyorum çok mu?  Öğretmen olanları sadece 1 defaya mahsus sınava sokmak yerine her yıl ufak sınavlarla öğretmen kaliteleri belirlersin istiyorum. Hayatları tek sınava bakıyor?  Yanlış mıyım!  Kpss kazandıktan sonra full yatış?  Herhangi bir. Disiplin suçu uygulanmadığı sürece her ay paraları yatıyor?  İş kaygısı yok. Bu tip insanlar garantici işte. Ben alıyorum paramı gerisi hikaye kafasındalar.  Çevremdeki tüm eğitimcilerin kafası bu şekilde çalışıyor.... 

@Kotominekirei,  hocam hiç rastlamadım 10 saat çalışan kişilere .  Benim. Çevremdeki analiz sonucu oluşan görüşüm bu tüm Türkiye'ye soramadım.  Ama hayatım boyunca hep bu tip öğretmenler ve eğitim fakültesi öğrencilerine karşı karşıya kaldım. Herkes kötü demedim zaten ama iyiler de çok ama çok az. Zaten mesleğine sadık hocalar sırf öğrenciye birşey katayım diye koşup,  çabalayan,  yeni kitaplar alan, sürekli kendini geliştiren,  araştırma yapan örneğin eğitim veren güzel kurumların videosunu izleyip kendine göre bir anlatım mantığı kuran hoca elbet vardır. O hoca da zaten mevzun olan öğrencileri tarafından sürekli aranır. Hakkı ödenmez. 

MhmdAlmz tarafından 07/Eki/16 00:11 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Not ortalaması ile adam olunmadığını söylüyorsun ama az önce çocukların çalışmadan yüksek not ortalaması yaptığından yakınıyordun. Egoistlik değil diyorsun ama sırf kolay mezun oldukları için çalışmasınlar istiyorum diyorsun. Bu nasıl bir mantık çözemedim doğrusu. Ayrıca KPSS'de sadece öğretmenler mi atanıp yatış yapıyor? Kamuya atanan mühendisleri de her sene sınava tabi tutalım o zaman. Onlardan da çok yatan var. Gerçi kamuya girmek için mesleki bilgi yerine matematik/tarih/türkçe ağırlıklı bir sınavdan sorumlu tutulan adamları her sene sınav yapsan ne olur? 

Eleştirirken sistem çok kötü, öğretmenlerden çok verim alınamıyor, sistemin değişmesi lazım desen anlarım. Ama tutupta onlar yatıyor zaten iş te bulamasınlar ser sefil olsunlar demek te çok sağlıklı bir düşünce değil bana göre. 

Yani olaya şöyle bak. Kendimden eminim, mesleğime çok güveniyorum diyorsun. Bu durumda senin gelecek kaygının da olmaması lazım. Yani bir öğretmen istihdam ediliğinde bir mühendis kadrosu mu doluyor da bu kadar üzülüyorsun? 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

:D 5inci sınıfta ders olmaması normal eğitim verecek öğretmen kalmadı :) malzemeden çalmak gibi birşey olmuş bu sanki

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Not ortalaması ile adam olunmadığını söylüyorsun ama az önce çocukların çalışmadan yüksek not ortalaması yaptığından yakınıyordun. Egoistlik değil diyorsun ama sırf kolay mezun oldukları için çalışmasınlar istiyorum diyorsun. Bu nasıl bir mantık çözemedim doğrusu. Ayrıca KPSS'de sadece öğretmenler mi atanıp yatış yapıyor? Kamuya atanan mühendisleri de her sene sınava tabi tutalım o zaman. Onlardan da çok yatan var. Gerçi kamuya girmek için mesleki bilgi yerine matematik/tarih/türkçe ağırlıklı bir sınavdan sorumlu tutulan adamları her sene sınav yapsan ne olur? 

Eleştirirken sistem çok kötü, öğretmenlerden çok verim alınamıyor, sistemin değişmesi lazım desen anlarım. Ama tutupta onlar yatıyor zaten iş te bulamasınlar ser sefil olsunlar demek te çok sağlıklı bir düşünce değil bana göre. 

Yani olaya şöyle bak. Kendimden eminim, mesleğime çok güveniyorum diyorsun. Bu durumda senin gelecek kaygının da olmaması lazım. Yani bir öğretmen istihdam ediliğinde bir mühendis kadrosu mu doluyor da bu kadar üzülüyorsun? 

Hocam ortalamanın yüksek olması veya benimkinin düşük olması değil bu. Öğrencilerin yatıp sınıf geçmesi yani 4 ortalama çok zor olsa bunlar da çalışır.  Ortalamalar hep 3.5 üstü olunca bir rekabet olmadığı anlaşılıyor. Büroya mühendis olarak atananları da sınava tabi edebiliriz. Ama öğretmenlik kutsal bir meslek... Senin sayende gelecek yetişiyor. Aynı kefeye koymayalım lütfen...  Bana o mühendisler devlete yararı olmuyor mu falan deme. Devletin özel olduğunu hepimiz biliyoruz... Öğretmenin istihdam edilmesi benim önümü açmaz ama gerçekten o mesleği hak etmeyenler yüzümden benim senin abimin Ayşenin Ahmeti  çocuğu bir halta yaramıyor? Ser sefil olsunlar demiyorum sadece kendilerini geliştirsinler o mesleğe layık olsunlar diyorum 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Resmen kendi ülkemizde azınlık muamelesi görüyoruz amk. Adamlar s*kinin keyfine göre hareket ediyor.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Mevcut şartlarda mezun olabilmek için yeterli çalışma yapmayan öğrenci zaten okuldan mezun olamıyor. Eğitimci değilim, eğitim bilimlerinin ders programı hakkında da en ufak bir fikrim yok, ancak dediğin gibi bu insanlar asgari düzeyde çalışma ile mezun olabiliyorlarsa neden fazlasını çalışsınlar? Bu onların kabahati mi yoksa sistemin mi? Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi, insanları bireysel olarak eleştirmek yerine sistemin iyileştirilmesine dair bir eleştiride bulunsaydın bence daha mantıklı olurdu.  

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

arapçayı öğrenip napacak millet aq ortadoğu ya barış mı getirecek 

bu arap götü yalamacılığı nedir ya 

yok neymiş kuran okuyamıyormuş atalarının yazılarını okuyamıyormuş ulan amk dürzüsü eline alıp gazete okumuyorsun neyin derdindesin

bizi bitirdiler eğitimle gelecek nesilleride silkeliyorlar

son 5 yıldır MİT anadili gibi arapça bilen personel arıyor..

http://www.mit.gov.tr/iksayfasi/diluzmani.html 

altını bile çizmişler ama neyse.. teşekkürler akp .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Mevcut şartlarda mezun olabilmek için yeterli çalışma yapmayan öğrenci zaten okuldan mezun olamıyor. Eğitimci değilim, eğitim bilimlerinin ders programı hakkında da en ufak bir fikrim yok, ancak dediğin gibi bu insanlar asgari düzeyde çalışma ile mezun olabiliyorlarsa neden fazlasını çalışsınlar? Bu onların kabahati mi yoksa sistemin mi? Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi, insanları bireysel olarak eleştirmek yerine sistemin iyileştirilmesine dair bir eleştiride bulunsaydın bence daha mantıklı olurdu.  

Haklı olabilirsin hocam ben genelleme yapmadım ama dediğin gibi büyük bir dilimi kattım bu işin için söylediğinde doğruluk payı elbette var bu benim görüşümdü :)  ve nedense hala uyuz oluyorum :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    aercys bunu yazdı

Haklı olabilirsin hocam ben genelleme yapmadım ama dediğin gibi büyük bir dilimi kattım bu işin için söylediğinde doğruluk payı elbette var bu benim görüşümdü :)  ve nedense hala uyuz oluyorum :D 

Kaçıncı sınıftasın?

Biz gözlemim var, onunla örtüşüp örtüşmediğini merak ediyorum. Sonuca göre başka bir yorum atabilirim.

Austen tarafından 07/Eki/16 11:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5499 Toplam Mesaj: 45
5. sınıflara ingilizce dersi devrim