folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 5. Sınıf Da Başka Ders Yok , Sadece Yabancı Dil Eğitimi Verilecek

5. Sınıf Da Başka Ders Yok , Sadece Yabancı Dil Eğitimi Verilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam sen mühendislik mi okuyorsun yazıda pek belirtmemişsin ama 😀

Mühendislerde de bi ben oldum havası var ama tanıdığım tüm mühendisler ortalama insanlardı, bir zeka parıltısı görmedim  hiçbirinde. öğretmenlerden öyle çok büyük bir farkınız Yok Bence, bi kaç taşaklı üniversiteyi hariç tutuyorum.  

mataramasuko tarafından 07/Eki/16 11:54 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    aercys bunu yazdı

Haklı olabilirsin hocam ben genelleme yapmadım ama dediğin gibi büyük bir dilimi kattım bu işin için söylediğinde doğruluk payı elbette var bu benim görüşümdü :)  ve nedense hala uyuz oluyorum :D 

Kaçıncı sınıftasın?

Biz gözlemim var, onunla örtüşüp örtüşmediğini merak ediyorum. Sonuca göre başka bir yorum atabilirim.

2. Sınıf üni de 3. Senem çevremdeki öğretmenler (geçen sene mevzun olmuş veya şuan minimum 3. Sınıf öğrencileri) 

Edit:

@mataramasuko hocam mühendislik okumak var mühendis olmak var.  Bu zamana kadar kimin emeği karşılıksız bırakıldı?  Herhangi bir hain oyun olmadığı sürece?  Şuan mühendislik okuyorum ve o kişiden daha zekiyim demedim.  Belki analitik düşünceleri benden daha iyidir herşey sayısal zekaya bakmıyor.  Veya fizik kimya bilgisine. Tecrübe en önemli etken 

MhmdAlmz tarafından 07/Eki/16 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    MhmdAlmz bunu yazdı

hocam aldığı dersler kötü olabilir veya sınavları kolay olabilir benim kinim,  oturmak yerine neden birşeyler kovalamıyor olmalarından kaynaklanıyor. Çoğu eğitimci böyle. Adam 1 ders notu ile ömrünü geçiriyor. Lise hocamın ders notları  taş devrinden kalma idi hatırlıyorum yeni ders notlarını yazmamak için defterin heryerinde bant vardı. Birşeyler çabalamıyorlar. Sistemin kötü olması öğretmenin kötü olması demek değildir. Üniversite bana bişey katmayacak biliyorum... Bunu bildiğim için gece gündüz çalışıyorum... Neden bir eğitim fakültesi hocası bunu yapmıyor? İmla kurallarına gelince :D alttan 2 dersim var 2 si de dil anlatım ve Türk edebiyatı :) Normal olsa gerek.  Bu da benim eksikliğim. 

...

Her yerde kendinle celisiyorsun uzun vaktim yok simdi de, kendilerini gelistirmiyorlar diyorsun, etrafindaki uc kisiye bakip genelleme yapiyorsun, kimbilir kac senelik ogretmeni elestiriyorsun ya; sadece sunu sorayim, mesela senin lisedeki edebiyat ogretmenin "kendini gelistirmis" biri olsa, mesela sana Zamyatin'in distopyalarini anlatsa sen noktalama isaretlerinde kafasi karisan bir lise ogrencisi olarak bunun degerini bilebilecek miydin? Peki okul mudurunuz ya da annen bunun degerini bilebilecek miydi yoksa YGS'de cikmiyormus diye adamin kafasini mi yiyeceklerdi? Peki hepsini gectim sen adamin "kendini gelistirmedigini", bunu anlatamayacak oldugunu nerden biliyorsun mesela? 

Ya da edebiyatta kotuymussun, iyi oldugunu varsaydigim yerden gidelim haksizlik olmasin. Herkesin kotu oldugu taraflar vardir. Matematikte fizikte iyisindir diye dusunuyorum. Mesela biz lisede fizik olimpiyatlarina hazirlanirken mufredatin dev disinda seylerle ugrasmak gerekti, bazi noktalarda fizik ogretmenimiz bizle beraber kendini de ileri cekmistir cunku cok iyi bir ogretmen olmasina ragmen senelerdir karsisina cikmadigi icin unuttugu seylerle ugrasiyorduk. Sen mesela zorladin mi hicbir ogretmenini? Karsidaki kendini gelistirme ihtiyaci hissetti mi? Yoksa Vbatan carpi dsivi esittir Vcisim carpi dcisim formulunu ezberleyip oturdun mu? Lazim miydi yani ogretmeninin kendini gelistirmesi yoksa verdiklerini ancak mi aldiniz?

Umarim derdimi anlatabilmisimdir.

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

hocam aldığı dersler kötü olabilir veya sınavları kolay olabilir benim kinim,  oturmak yerine neden birşeyler kovalamıyor olmalarından kaynaklanıyor. Çoğu eğitimci böyle. Adam 1 ders notu ile ömrünü geçiriyor. Lise hocamın ders notları  taş devrinden kalma idi hatırlıyorum yeni ders notlarını yazmamak için defterin heryerinde bant vardı. Birşeyler çabalamıyorlar. Sistemin kötü olması öğretmenin kötü olması demek değildir. Üniversite bana bişey katmayacak biliyorum... Bunu bildiğim için gece gündüz çalışıyorum... Neden bir eğitim fakültesi hocası bunu yapmıyor? İmla kurallarına gelince :D alttan 2 dersim var 2 si de dil anlatım ve Türk edebiyatı :) Normal olsa gerek.  Bu da benim eksikliğim. 

...

Her yerde kendinle celisiyorsun uzun vaktim yok simdi de, kendilerini gelistirmiyorlar diyorsun, etrafindaki uc kisiye bakip genelleme yapiyorsun, kimbilir kac senelik ogretmeni elestiriyorsun ya; sadece sunu sorayim, mesela senin lisedeki edebiyat ogretmenin "kendini gelistirmis" biri olsa, mesela sana Zamyatin'in distopyalarini anlatsa sen noktalama isaretlerinde kafasi karisan bir lise ogrencisi olarak bunun degerini bilebilecek miydin? Peki okul mudurunuz ya da annen bunun degerini bilebilecek miydi yoksa YGS'de cikmiyormus diye adamin kafasini mi yiyeceklerdi? Peki hepsini gectim sen adamin "kendini gelistirmedigini", bunu anlatamayacak oldugunu nerden biliyorsun mesela? 

Ya da edebiyatta kotuymussun, iyi oldugunu varsaydigim yerden gidelim haksizlik olmasin. Herkesin kotu oldugu taraflar vardir. Matematikte fizikte iyisindir diye dusunuyorum. Mesela biz lisede fizik olimpiyatlarina hazirlanirken mufredatin dev disinda seylerle ugrasmak gerekti, bazi noktalarda fizik ogretmenimiz bizle beraber kendini de ileri cekmistir cunku cok iyi bir ogretmen olmasina ragmen senelerdir karsisina cikmadigi icin unuttugu seylerle ugrasiyorduk. Sen mesela zorladin mi hicbir ogretmenini? Karsidaki kendini gelistirme ihtiyaci hissetti mi? Yoksa Vbatan carpi dsivi esittir Vcisim carpi dcisim formulunu ezberleyip oturdun mu? Lazim miydi yani ogretmeninin kendini gelistirmesi yoksa verdiklerini ancak mi aldiniz?

Umarim derdimi anlatabilmisimdir.

Gayet haklısın , ama benim kendini geliştirmemelerinden kasıt birine birşeyler nasıl aktarılır bunu öğrenebilmeleri istemem. Mesela ben birine birşey anlatmak istesem anlatamam yada kendimi çok iyi derecede ifade edemem ama sen anlatsan daha iyi anlatırsın . Sebebi senin seminer gibi vs. gibi çeşitli etkinliklere benden fazla katılmış olman daha sosyal olman sürekli birilerine birşeyler aktarmak için yeni şeyler öğreniyor olman. YGS de çikmiyormuş kafasının oluşma sebebi zaten bu değil mi ? Yani Hoca anlatırsa zaten YGS De de cıkar , eğitim sistemi dört dörtlük demiyorum. Tüm değişiklikler beni buldu şahsen SBS denen illet ilk bize vurdu 3 sene SBS ye hazırlandık yarıştık. Sonra ÖSS kalktı LYS -YGS geldi bize vurdu ona çalıştık 4+4 eğitim sistemi oldu falan liseler 4 sene oldu bizi vurdu. Eğitim sistemi de etkili faktör ama hoca olacak kişilerin yan gelip yatmamaları lazım araştırma yapmaları kendini ifade edebilmeleri için çeşitli eğitim videoları izlemeliler. Yada bunun için her ne gerekiyorsa onu yapmaları lazım. 

Matematik hocam vardı benim lisede (Meslek lisesi mevzunuyum ) . Türev integral anlatmadı / Trigonometri anlatmadı / Logaritma anlatmadı... Benim öğrenmem gerekiyordu . Çocuklar ders işlemicem getirin test kitaplarınızı soru çözün takıldığınız yerleri anlatacağım dedi... Dershaneye gitmediğim için günde 200-350 arası soru çözmeye çalışıyordum.. Haliyle 10-15 sorumda "?" kalıyordu. Günün birinde gittim yanına soru sormak için. Yeter ben senin kölen miyim dedi tersledi gittim oturdum yerime . Sonra 2-3 hafta hiç gitmedim. bir adet Türev sorum vardı ve çok uçuk bi soruydu cidden Bi abiye çözdürmüştüm Üniversite Matematik bölümü okuyan birine çözdürdüm.... Ve harbiden de zordu... Bana çok şey kattı o soru mesela.. Zor soruları çözerken LYS-YGS de çıkan sorular çok basit gelmeye başladı.... Hatta bazı soruları hiç kalem oynatmadan piçliğini bulup çözüyordum... Gibi gibi.. Bu adamın bu şekilde bana yaklaşması doğru muydu ? Mesela kendini geliştirmiş hoca olsa sorularıma her türlü yardımcı olurdu. Bi üslü sayı sorusu götürüyordum cidden 20-25 dk da anca çözüyordu... E haliyle sürekli benimle uğraşmış oluyordu . Şimdi Suçlu benim zor soru götürmem mi ? Yada benim aptal olup o soruları anlamamam mı ? Yada Para verip biyerlere gidip sormam mı gerekiyordu ? 

Sadece ben şanssız olamam herhalde ? Hiç mi karşılaşmadınız bu hocalara ? Adam bir başkasının ktiabını acıp soruları tahtaya yazıp cevaplarını da o kitaba bakarak analtan hoca görmediniz mi ? Şimdi soruyorum tekrardan . Kitaba bakıp anlatan hoca mı maaş almalı yoksa o kitabı yazan adama mı verilmeli o maaş ? Yanlış anlamayın beni Hakaret etmiyorum öğretmenlere falan. Sadece cidden benim çevremde böyle insanlar çok var. Ya Ben malım karaktersiz veya üşengeç artık ne deniyorsa ,  insanlarla arkadaşlık kurmuşum yada harbiden durum böyle...

Şimdi şöyle bir sistem olsaydı ;
    Hocanın lise 1 de Hızlı bir şekilde adam gibi üstel sayıları anlatması ve zor sorular sorması nasıl bir etki yaratırdı ?
    Matematikden örnek veriyorum.. Lise 1 okuduğumu düşünürsek..

2x*5=20 diye bir soru sorulsa bana sınavda bende o sınava çalışmam çünkü yaşım gereği yatarım zorlanmazsam ne uğraşıcam açarım pc yi oturur oyun oynarım
    Ama sınavda veya sınıfta bana

2x+5=y ,  y*4+5=-5  diye bir soru sorarsa derim ki " Ulan sınav zor olcak çalışayım kalıcam yoksa dersten" diyip çalışmak zorunda kalırım... bu sayede daha fazla iyi bir eğitim görmüş olurum.. haksız mıyım ?

Yarın öbürgün zor soru olunca da hocama gittiğimde (Kendini geliştirdiğini varsayarsak ) O sorumu çözer..

Mesela geometri hocam vardı Mehtap diye , kadına 1 soru götürdüm üçgenlerle ilgili çözemedi . Soruyu kağıda çizdi 2 gün sonra bizim sınıfa geldi tenefüste buldu beni sorunun çözümüne kadar anlattı. Arada büyük fark var değil mi ? Bilmiyorum gerçekten yaşadıklarım sonucunda bu görüşe sahip olabilirirm. Ama çoğu öğretmen/hocalar 'a karşı ciddi anlamda ön yargılarım mevcut hep bir - deyim onlara karşı .

MhmdAlmz tarafından 07/Eki/16 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 5498 Toplam Mesaj: 45
5. sınıflara ingilizce dersi devrim