7Z Şifre Kırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arakdaşlar elimde bi 7z dosya var içerisinde yıllar önce eklediğim bir kaç dosyam avrdı lazım oldu açamıyorum şifre 4-6 karakter diye hatırlıyorum sadece,  hashcat ile gpu kullanarak deneme y? elimde ufak bi wordlist var onla deneyecem 

not : windows üzerinde çalışan birşey lazım 

KaptaN tarafından 06/Haz/21 15:21 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

winrar için bi ara baya ugrastım bikaç ay program çalışmıştı olmuyordu hamna dedim kapattım. Bir umut varsa böyle şeyler için takip edelim... Geçenlerde biri kalide mi ne toollar var güzel diyorlardı. Takip edeyim konuyu...

Bu arada neden özellikle windoz?

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.password-online.com/   şurayı kullanıymda  10 öro  çok pahalı oldu anasını satim D:

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Elcomsoft offline için iyidir. https://www.elcomsoft.com/archpr.html

Malum sitelerde crack'li veya portable şeklini bulabilirsin.

4-6 haneli bir parola ise brute-force ile halledersin ama daha uzun karmaşıksa çok zor.

7zip şifrelemede aes-256 kullanıyor olması lazım, bu nedenle çok uzun sürer.

cukurova tarafından 06/Haz/21 20:14 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Elcomsoft offline için iyidir. https://www.elcomsoft.com/archpr.html

Malum sitelerde crack'li veya portable şeklini bulabilirsin.

4-6 haneli bir parola ise brute-force ile halledersin ama daha uzun karmaşıksa çok zor.

7zip şifrelemede aes-256 kullanıyor olması lazım, bu nedenle çok uzun sürer.

https://downloadly.ir/software/data-recovery/advanced-archive-password-recovery/

buldum bakıcam 

7z kırmıyormuş hocam 

edit kırıyormuşta bendeki sürüm kırmıyormuş :S

KaptaN tarafından 06/Haz/21 20:19 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Holy nin bir ara bir konusu vardı. Yedek kurtarmaya uğraşıyordu. En sonunda bir uygulama yazmıştı. 7zip dosyasıydı galiba onunki ama yanlış hatırlamıyorsam sonucunda şifreyi muhtemelen ilk girdiğinde bir kaç harfi farklı girmiş olabilirim diye yazdığım şifrenin benzirini deniyen program yazıp öyle buldum demişti. Bi iletişime geçmeyi dene duruyorsa program sana da verecektir.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Holy nin bir ara bir konusu vardı. Yedek kurtarmaya uğraşıyordu. En sonunda bir uygulama yazmıştı. 7zip dosyasıydı galiba onunki ama yanlış hatırlamıyorsam sonucunda şifreyi muhtemelen ilk girdiğinde bir kaç harfi farklı girmiş olabilirim diye yazdığım şifrenin benzirini deniyen program yazıp öyle buldum demişti. Bi iletişime geçmeyi dene duruyorsa program sana da verecektir.

@holyone önce o salonundaki koltugundan kalkıp elindeki kabak çekirdeklerini bıraksın sonra  sorarım ona :D  adam iyice saldı kendini 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

@holyone önce o salonundaki koltugundan kalkıp elindeki kabak çekirdeklerini bıraksın ? sonra  sorarım ona :D  adam iyice saldı kendini . 

^^D`  sadece bitki yapraklarıyla beslenen, yavaş hareket eden Canlı^^` vardı, adı neydi , bi an canlandı gözümde. ^^` genelde ağaca sarılıp , patlak gözlerle kameraya(lens'e) bakıyor, kahve rengi iris'leri vardı. 

potasyum, fosfor, kısa zincirli yağ sevdalısı mendebur(?) ^^D`

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Tembel_hayvan

RitmFarbRacourci tarafından 07/Haz/21 08:58 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

@holyone önce o salonundaki koltugundan kalkıp elindeki kabak çekirdeklerini bıraksın ? sonra  sorarım ona :D  adam iyice saldı kendini . 

^^D`  sadece bitki yapraklarıyla beslenen, yavaş hareket eden Canlı^^` vardı, adı neydi , bi an canlandı gözümde. ^^` genelde ağaca sarılıp , patlak gözlerle kameraya(lens'e) bakıyor, kahve rengi iris'leri vardı. 

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

...

^^`  tam adı ne bunun.? ko ala. keseli-memeli canlılar^^`(ağıza , kulaklara bak. .^^`)

RitmFarbRacourci tarafından 07/Haz/21 09:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://gpuhash.me/

bunu dene kırıldı ödeme bekleniyor diyorsa umut var demektir.

en güncel worldlistleri indirip indirip denersin.

https://raw.githubusercontent.com/utkusen/turkce-wordlist/master/wordlist.txt

bu liste fena değil.

çok şeyse parasını öder geçersin.

Toplam Hit: 7171 Toplam Mesaj: 17
7z