8-10K Arası Dizüstü Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

MBP 2015 cihazım var epeydir satılıktaydı. son günlerde arayıp sormaya başladılar. 8500 civarına gidecek gibi.

8-10k arası dizüstü bakıyorum. Ancak piyasa ne durumda bi'haberim, ne kadar faydalı bir yenileme olacağından emin olamıyorum.

10kya kadar çıkabilirim diye düşünüyorum bu fiyata yakın satılırsa. 

Ucuza mı gitmiş olacak ondan da emin değilim.

Bir yanda kafamda M1 çipli 13 inç her yere kolayca taşınabilir şarjı bitmeyen yeni macbook pro,

diğer yanda normal windows bir laptop, haftada 1-2 cs:go oynatabilecek kapasitede bir cihaz...

Bana biraz akıl verin :(

Satıyor olduğum : mid 2015 , 2.5 ghz, 512gb , 2gb AMD ekran kartlı olan modeli https://support.apple.com/kb/sp719?locale=tr_TR

Almakta kararsız olduğum; https://www.apple.com/tr-edu/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inç-uzay-grisi-8-çekirdekli-cpu’ya-ve-8-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m1-çip-256gb#

(13,5 k olmuş aq)

veya uzun vadede üzmeyecek ( macbooku 2015 temmuzda aldım hala menteşesinde bile problem yok :( ) lenovo, msi, hp, asus, monster, artık günümüzde hangisi iyiyse, uzun ömürlüyse, F/P falan filan işte siz anladınız...

Piyasaya hakim arkadaşlardan yorumlara ihtiyacım var

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Up

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Neden satiyorsun ki? CS:GO oynayacaksan Macbookta da oynarsin, cogu oyun gayet guzel oynaniyor, oynanmayanlar da bootcamp ile oynanir hale geliyor...

Hatta hemen aklini celeyim; M1 chipli Macbook > Windows Laptoplarin alayi (pismanlik)

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam laptop ile yoğunlukla ne yapacaksınız o önemli.

cs go yu güncel her laptop oynatır, onun haricinde video edit, fotoğraf edit tarzı işler yapacaksanız her türlü m1 işlemcili tavsiye ederim.

ben de alma arifesindeyim, henüz parayı denkleştiremedim.

bu hafta wwdc de yeni model tanıtmalarını bekledim ama seneye kaldı sanırım. büyük ihtimalle önümüzdeki ay m1 işlemcili pro versiyonu alıcam gibi.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

genelde yeni teknolojilerin ilk çıkan versiyonu beta gibi olur ikincide stabilite yakalanır.

bu bakış açısına göre m1 ile m2 arasında büyük muazzam farklar bekliyorum.

yine de m1 mi dersiniz?

@freak ne diyosun abey

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Dell XPS 13" laptop satıyorum. 

Özellikleri;
    Intel(R) Core(TM) i7-8565U CPU @ 1.80GHz
    Intel(R) UHD Graphics 620
    16GB Ram
    512GB SSD
    Dokunmatik ekran
    parmak izi okuyucu.

10K ya bırakırım. Yorulmamış, az kullanılmış.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

genelde yeni teknolojilerin ilk çıkan versiyonu beta gibi olur ikincide stabilite yakalanır.

yine de m1 mi dersiniz?

@freak ne diyosun abey

Konu Apple olunca bu olay tam olarak oyle olmuyor :) M1 in koydugu fark ve cektigi enerji ortada, fan bile istemeyen makina ust seviye masaustu intellerle yarisir hale geldi.

Durum buyken M1 mi alayim Windows makina mi alayim diyorsan biraz kafan karisik demektir :D

M1 mi alayim M1X/M2 mi bekleyeyim diyorsan o baska bir mevzu. Ama adamlar M1 ile cigir acti ve sektoru degistirdiler, tabi ikinci versiyonu daha iyi olacaktir ama 2-3 kat daha iyi olacagini sanmiyorum, urun/segment bazinda bakarsak.

Ehl-i Byte
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

m1 1 yıldır piyasada ve bi sorun yaşayan ne duydum ne gördüm.

aksine çoğu karşılaştırmada karşısındaki laptopları ezip geçiyor işlemci konusunda.

tek zayıf yanı grafik kartı olabilir. çok ağır oyunlar oynamayacak biri için gayet yeterli olacaktır.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

m1 li macbook al begenmezsen 3 gune satarsin zaten, en kotu denemis oldum dersin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    noname bunu yazdı

yine de m1 mi dersiniz?

@freak ne diyosun abey

Konu Apple olunca bu olay tam olarak oyle olmuyor :) M1 in koydugu fark ve cektigi enerji ortada, fan bile istemeyen makina ust seviye masaustu intellerle yarisir hale geldi.

Durum buyken M1 mi alayim Windows makina mi alayim diyorsan biraz kafan karisik demektir :D

M1 mi alayim M1X/M2 mi bekleyeyim diyorsan o baska bir mevzu. Ama adamlar M1 ile cigir acti ve sektoru degistirdiler, tabi ikinci versiyonu daha iyi olacaktir ama 2-3 kat daha iyi olacagini sanmiyorum, urun/segment bazinda bakarsak.

lol adam tek mesajda Intel'in ölüm fermanını yazdı. M1 çok iyi AMD Intel haftaya kapatacakmış fabrikaları. Te allahım ya bir tek Türkler'de var bu tarz gevşek gevşek konuşmak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    lol adam tek mesajda Intel'in ölüm fermanını yazdı. M1 çok iyi AMD Intel haftaya kapatacakmış fabrikaları. Te allahım ya bir tek Türkler'de var bu tarz gevşek gevşek konuşmak.

lol bunu mu anladin? lol

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 2240 Toplam Mesaj: 26
laptop satış dizüstü alış