8-10K Arası Dizüstü Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    kafkavari bunu yazdı

M1 pro kulllanıyorum harika bir cihaz. Lakin henüz çoğu uygulama düzgün çalışmıyor apple rosetta desteği ile çalıştırabiliyorsun bağzılarınız. 

cs go falan m1 de çalışmaz diye biliyorum. 
    3 aydır yoğun kullanıyorum henüz fan açmadı 

bu arada alacaksan 16gb ram olanını al 

https://applesilicongames.com/games/361LXn8USv9UyYjvSLECTi/counter-strike-global-offensive-cs-go

Yazılıp çizildiği gibi olmuyor hocam. Destekleniyor denilen bağzı uygulamaları test ettim performans sorunları donmalar veya kapanmalar oluyor. Canlıda test etmek gerek

m1 8gb var csgo öyle bahsettiği gibi akıcı oynanmıyor. ben oynayamadım

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    evsiz bunu yazdı

Bunu beğendim bende iş yapar heralde. Bu laptop'a yakın varmıdır tavsiye edebileceğiniz bir laptop (macbook hariç 13 inc bana gelmez)

https://m.trendyol.com/hp/15-ec0020nt-amd-ryzen-7-3750h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-9et67ea-p-35025683?boutiqueId=570840

3 yıllık laptop bu. sakın buna bu parayı verme :D 

ryzen 5000 serisi çıktı, ya azcık bekle ryzen 5000 al yada 4000 serisinden bişey al

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-7-3750h

Launch Date Q1 2019

Haftaya gemiye gidiyorum vakit yok birşeyler almam lazim :D

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

genelde yeni teknolojilerin ilk çıkan versiyonu beta gibi olur ikincide stabilite yakalanır.

bu bakış açısına göre m1 ile m2 arasında büyük muazzam farklar bekliyorum.

yine de m1 mi dersiniz?

@freak ne diyosun abey

valla m1 betaysa m2 uçar gider lakin şöyle bir durum var....

apple mantığı ben yanlışsam düzeltin. iphone 3g çıksı... 4 hazırlığı 3gs çıktı. ardından 4 çıktı ve 4s 

hiç bir model arasında öyle afaki uçurum farklar yoktu...

ben m1 ile m2 arasında çok büyük farklılıklar olacağını sanmıyorum. bilirsin 2015mbp bir çok 2020 model pc nin üzerinden atlar gider:) 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı
    kafkavari bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    kafkavari bunu yazdı

M1 pro kulllanıyorum harika bir cihaz. Lakin henüz çoğu uygulama düzgün çalışmıyor apple rosetta desteği ile çalıştırabiliyorsun bağzılarınız. 

cs go falan m1 de çalışmaz diye biliyorum. 
    3 aydır yoğun kullanıyorum henüz fan açmadı 

bu arada alacaksan 16gb ram olanını al 

https://applesilicongames.com/games/361LXn8USv9UyYjvSLECTi/counter-strike-global-offensive-cs-go

Yazılıp çizildiği gibi olmuyor hocam. Destekleniyor denilen bağzı uygulamaları test ettim performans sorunları donmalar veya kapanmalar oluyor. Canlıda test etmek gerek

m1 8gb var csgo öyle bahsettiği gibi akıcı oynanmıyor. ben oynayamadım

m1 air ile ben oynadım gayette üç beş adam falan vurdum. 

şunu deneyebilirsiniz; parallels deskttop kurulumunda game modu var onu seçerseniz bence daha iyi performans alabilirsiniz. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

daha önce de dediğim gibi m1 genel olarak iş amaçlı kullanılacak bir pc, oyun için kesinlikle alınmaz.

ancak yüksek sistem gereksinimi istemeyen oyunları da rahatlıkla açabilir diye düşünüyorum. birçok oyun oynayan youtube videoları gördüğümü hatırlıyorum.

ayrıca sistemin oyunlarla ilgili kararlı olmaması bu laptopun iş amaçlı üretiliyor olması diye düşünüyorum.

wwdc de yeni bi macbook tanıtılır diye bekliyordum, en azından 2022 de satışa sunulacak bi model koyabilirlerdi ama yapmadılar, bir süre daha m1 satmayı düşünüyorlar anlaşılan.

eğer iş amaçlı düşünüyoranız şu anda diğer laptoplara kıyasla fiyatları gerçekten çok iyi, önümüzdeki ay ben de bi tane almayı düşünüyorum, bu arada m1s, m1x ya da m2 her ne isimle çıkacaksa artık bi üst modeli çıkarsa o zaman ona göre düşünürüm.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2250 Toplam Mesaj: 26
laptop satış dizüstü alış