folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder ABD Venezuela Elektronik Savaşı

ABD Venezuela Elektronik Savaşı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Selamlar,

https://youtu.be/fstuP7L404A

ABD ile Venezuella arasındaki Elektronik Savaşı anlatan video

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Soz konusu ucagin elektronik sistemleri bozduguna dair net bilgiyi nerden edindin hocam?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bütün attığı videoları izledim bakalım ne kadar fazla sıkabiliyor diye :)

Uçağın sadece ismine bakarak eXperimental(deneysel uçak) olduğunu anlayabilirsin hala in development durumunda. Madura değil maduro. Elektronik harp sistemlerini son yıllarda geliştirmedi yıllardır geliştiriyor. Ayrıca dikey kalkış yapabilen bir UAV değil. Tasarımına bakarsan dikey iniş kalkış yapabileceği bir hava/motor alığı göremezsin. Hipersonik bir uçak değildir(maks hızı:652 mph). Elektronik harp konusunda herhangi bir ibare yoktur. Bilinen ve desteklediği roller: Havadan-Yere görevler ve keşif görevleridir. SCADA/ICS sistemleri Sinyal karıştırılarak sence nasıl engellenebilir? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Amerikanın bazı hipersonik uçak denemeleri veya prototipleri:
    Boeing X-51
    X-15
    X-43

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Master bunu yazdı

Selamlar,

https://youtu.be/fstuP7L404A

ABD ile Venezuella arasındaki Elektronik Savaşı anlatan video

Abd rusya arasındadır o. Venezuella mantık hatası.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

^^ Video'ya bakmadım ama, @0x656e yazdıkların hoşuma gitti. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

bugün mynette okudum dünyada bilinen petrol rezervleri ve ülkeleri diye. Venezuella açık ara lider (300milyar varil) hakikaten petrol savaşı mı bu? Dünyada yine bu hesapla toplam 1.6trilon varil bilinen rezerv var. Günlük 100 milyon varil dünyada tüketiliyor yani aritmetik ortalam 43 yıl diyor fakat artan tüketimi hesaba katarsak 35-40 sene diyebileceğimiz birşey. Bunun için savaşmaya değer mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

bugün mynette okudum ,dünyada bilinen petrol rezervleri ve ülkeleri diye. Venezuella açık ara lider (300milyar varil), hakikaten petrol savaşı mı bu? Dünyada yine bu hesapla, toplam 1.6trilyon varil bilinen rezerv var. Günlük 100 milyon varil dünyada tüketiliyor yani aritmetik ortalama 43 yıl diyor fakat artan tüketimi hesaba katarsak 35-40 sene diyebileceğimiz birşey. Bunun için savaşmaya değer mi?

Yarının ne olacağı ve ne getireceği bilinmezken bugünden itibaren 35-40 yıllık ömrünü(ve tabii olabilecekse sonraki yıllar için) Refâh içerisinde geçirip ve/veya çocuklarının ile sayılarının yada fikirlerinin (en azından şimdilik) dünya ve yakın çevresinde hüküm sürmesini istemek, otorite olmak büyük bir güç demek değil mi(; din, ahlak, iyi-niyet gözardı edilmiştir,)?

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/19 14:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadas heralde cinlere istihbarat yaptirmis 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dünden beri arkadşa burayı link kasmak için kullanıyor .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

bugün mynette okudum ,dünyada bilinen petrol rezervleri ve ülkeleri diye. Venezuella açık ara lider (300milyar varil), hakikaten petrol savaşı mı bu? Dünyada yine bu hesapla, toplam 1.6trilyon varil bilinen rezerv var. Günlük 100 milyon varil dünyada tüketiliyor yani aritmetik ortalama 43 yıl diyor fakat artan tüketimi hesaba katarsak 35-40 sene diyebileceğimiz birşey. Bunun için savaşmaya değer mi?

Yarının ne olacağı ve ne getireceği bilinmezken bugünden itibaren 35-40 yıllık ömrünü(ve tabii olabilecekse sonraki yıllar için) Refâh içerisinde geçirip ve/veya çocuklarının ile sayılarının yada fikirlerinin (en azından şimdilik) dünya ve yakın çevresinde hüküm sürmesini istemek, otorite olmak büyük bir güç demek değil mi(; din, ahlak, iyi-niyet gözardı edilmiştir,)?

yani ben insanı açıdan geleki ameriga gibi böyük bir gücün 30-35 senelik geçici bir enerji kaynağına yönelmek ve bunun için dünyaya zulüm etmek yerine. Güneş paneli, rüzgar paneli gibi. Sınırı olmayan süresi olmayan teknolojilere yönelse. ibneler kuruttu heryeri

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

yani ben İnsanî açıdan, hele ki amerika gibi büyük bir gücün 30-35 senelik geçici bir enerji kaynağına yönelmek ve bunun için dünyaya zalimliğin kendisi, zulmün aracısı etmek yerine; Güneş paneli, Rüzgar paneli gibi, Sınırı-Süresi olmayan teknolojilere yönelse (daha iyi olmaz mı diyorum.)

ibneler kuruttu heryeri.

(ideal olarak) Şahane olur. Lâkin insanların çoğu (ve tabi bende dâhil ,çoğunlukla) tembel yada yaş'la beraber tembelleşiyor. Sonuç; o teknolojilerin üretimi, tedarik'i , bakımı, yine zor olacaktır. Yine insan gücü gerekecek, değil mi? birileri çalışacak, birileri yatacak, yada kısmen. "Göz" gördüğünü, (istisnalar hariç) ister. Ve zamanı dikkate aldığımızda, yapay-zekalı robotlar da çözüm mu, yine çok emin değilim. 

Bir yerde tek bir BesinZinciri dedim ama, tam olarak bu'da doğru değil gibi. Kürenin yüzey alanını dikkate alırsak, görece ince bir katman halinde yeraltı ve üstü farklı bölgelerde olmak üzere, farklı bölgeleri merkezi olan yoğun olmak üzere; BesinAğ'ıZinciri (yada ilişkili BesinZinciriAğ'ı  ) var gibi görünüyor, ve bunlar da birbiriyle ilişkili.

Soru; Tek millet, tek dil, tek bayrak, yönetenler dahil farklı coğrafyalarda üretilenlerin Adil(?) bir paylaşımı mi: Yoksa Farklı milletler, farklı kültürler, diller, farklı coğrafyaların vb varlığı arasında rekabetçi bir ortam mı, daha yararlı olur? emin değilim.  "Çünkü Fark; bireysel, toplumsal olarak gerilim, dolayısıyla taraflar arasında fikri ve fiili şiddet yaratıyor, gibi." 

Vazgeçtim, daima fark olacak. Ki bu coğrafyaların farklı bölümlerinde dahi oluyor. Değişmesi, ulaşımı, dağıtımı zor, hem de çok zor.

"... birbirinizle tanışasınız diye... " tam ve kesin olarak Konu-Paragraf-Cümle  şeklinde hatırlayamadım, şimdi. '^^"

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/19 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2316 Toplam Mesaj: 18
hacking siber güvenlik kali linux abd venezuella cyber war