Acemi İşi Hosting Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, kendi markamın resmi web sitesisini kurmak istiyorum ancak pek tecrübem yok. Biraz araştırdım ve aklımda bir kaç soru işaretim var, sizce nasıl yapmalıyım

Google domainden 75 tl ye domain alıp sonra ayrıca bir yerden mi hosting almam mantıklı yoksa direk hosting aldığım şirketten mi domain almalıyım

Hangi hosting firmasıyla başlamam sizce uygun olur.(Turhost ve güzel arasındayım)

Web tasarımı için birisiyle çalışmam gerekirse sizce hosting,domain almak felan hepsi bir arada mı yaptırmalıyım?

Son olarak, web hosting mi Wordpress hosting mi, linux hosting mi windows hosting mi seçmeliyim

Ek:Sitede sadece ürünler hakkında(5-10 tane) bilgilendirme olacak belki işleri yoluna sokunca satın almak için shopier e yönlendirme yapabilirim ama şimdilik sanal pazara yönlendiricem.

erebos tarafından 21/May/22 22:06 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Hocam cloud sunucu işlerini araştırmanı öneririm. Heroku, AWS, Azure gibi sistemler bu gibi startup projeler için günümüzde çok daha ideal imkanlar sunuyorlar. Ücretsiz sürümleri yetersiz gelse dahi en düşük paketleri dahi yeterli olur.

Google domain'den domain almak ise çok mantıklı. Basit DNS yönlendirmeleri ile sunucuna yönlendirme yapabilirsin.

Klasik hosting mantığına kapılıp doğru dürüst hizmet veremeyen yerli firmalara dünya paralar dökmeyin, alacağınız hizmetin kalitesinin peşinden koşmayın derim hocam. Devir cloud devri.

~
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam domain ve hostin sende olsun sonra işi yaptırdıgın kişiyle aran bozulunca sorunlar çıkıyor , site işi bittiğinde mutlaka ama mutlaka genel bir yedek al , windwos hostinge ihtiyacın yok  sadecehosting ,natro  bunladan uzak dur derim .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

Merhabalar, kendi markamın resmi web sitesisini kurmak istiyorum ancak pek tecrübem yok. Biraz araştırdım ve aklımda bir kaç soru işaretim var, sizce nasıl yapmalıyım

Google domainden 75 tl ye domain alıp sonra ayrıca bir yerden mi hosting almam mantıklı yoksa direk hosting aldığım şirketten mi domain almalıyım

Hangi hosting firmasıyla başlamam sizce uygun olur.(Turhost ve güzel arasındayım) Web tasarımı için birisiyle çalışmam gerekirse sizce hosting,domain almak felan hepsi bir arada mı yaptırmalıyım?

Son olarak, web hosting mi Wordpress hosting mi, linux hosting mi windows hosting mi seçmeliyim

Ek:Sitede sadece ürünler hakkında(5-10 tane) bilgilendirme olacak belki işleri yoluna sokunca satın almak için shopier e yönlendirme yapabilirim ama şimdilik sanal pazara yönlendiricem.

Merhaba, WHOIS bilgileri doğru olduğu sürece Google Domains de diğerleri de ICANN onaylı olduğu sürece sorun çıkarmamalı.

Sadece bir site mi barınacak yoksa birkaç site mi var, ona göre çözümler farklılaşabilir.

Domain+Hosting çok maliyetli değil, onlara sahip olmak ayrıca çok daha sağlıklı çünkü kendi yapılarında olduğu zaman farklı firmaya geçirtmeyen denyolar mevcut.

WP bence landing page için en saçma script, PHP hosting tercih edilebilir ama WP ile site tavsiye etmiyorum.

Onun dışında şimdiden hayırlı olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

@yalinyalniz  @KaptaN  tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, muhtemelen en az 2 tane domain kontrol edicem, tavsiyelerinize uyup linux seçiyorum. Hosting firması olarak kimi tavsiye edersiniz güzel mi yoksa turhost mu

@antichrist hocam o dediklerini dahi anlayamadım, yani benim için fazla ugraşmalı olur yeterince tecrübe sahibi değilim, ben ancak hazır ir tema olursa rahatlıkla o temada düzenlemeler yapabilirim o kadar 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

@yalinyalniz  @KaptaN  tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, muhtemelen en az 2 tane domain kontrol edicem, tavsiyelerinize uyup linux seçiyorum. Hosting firması olarak kimi tavsiye edersiniz güzel mi yoksa turhost mu

@antichrist hocam o dediklerini dahi anlayamadım, yani benim için fazla ugraşmalı olur yeterince tecrübe sahibi değilim, ben ancak hazır ir tema olursa rahatlıkla o temada düzenlemeler yapabilirim o kadar 

proje Türkiye projesi mi, aylık kaç TL bütçe ayırılacak hocam, ileride tahmini trafik kullanımı hangi düzeyde olacak

antichrist hocamın dediği gibi bulutlar mantıklı olabilir ama hedef Türkiye ise Türkiye tabanlı VDS de tercih edilebilir shared hostingler yerine

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Aylık 30-40 euroya dedicated serverlar varken millet her domaine ayrı hosting neden alıyor anlamıyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    erebos bunu yazdı

valla hocam açıkça diyeyim ben tr firmalarına gram güvenmiyorum daha önce olanları gördük o yüzden bu konuda yorum yapmak istemiyorum  @yalinyanliz hocam daha bilgilidir bu konuda 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

proje Türkiye projesi mi, aylık kaç TL bütçe ayırılacak hocam, ileride tahmini trafik kullanımı hangi düzeyde olacak

antichrist hocamın dediği gibi bulutlar mantıklı olabilir ama hedef Türkiye ise Türkiye tabanlı VDS de tercih edilebilir shared hostingler yerine

Türkiye projesi, kendi üretimini yaptığım bitkisel ürünler hakkında bilgi alınabilecek, markamın resmi web sitesi olarak düşünüyorum sadece. ilk yıl içinde aylık 10 bin ziyareti geçmez diye düşünüyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

lan adam 2-3 sayfa site yapacak dedicated önermişiniz :D ahaha

ben de okula gidip gelicem traktör alayım di mi ? 

hocam gir : https://sites.google.com/new?tgif=d

burdan yapmaya çalış bakalım bi.  anladığım kadarıyla işini görür. görürse bedavaya ve çok kolay bi arayüzle çözmüş olursun. işini görmezse gel bi yerden hosting aldırıp wordpress kuralım sana sürükle bırakla düzenlersin.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

lan adam 2-3 sayfa site yapacak dedicated önermişiniz :D ahaha

ben de okula gidip gelicem traktör alayım di mi ? 

hocam gir : https://sites.google.com/new?tgif=d

burdan yapmaya çalış bakalım bi.  anladığım kadarıyla işini görür. görürse bedavaya ve çok kolay bi arayüzle çözmüş olursun. işini görmezse gel bi yerden hosting aldırıp wordpress kuralım sana sürükle bırakla düzenlersin.

:D 
    Teşekkür ederim hocam

Ben bunu da görmüştüm ancak youtubedan hosting videolarına baktığımda bu hazır temalar üzerinden dediğin gibi sürükle bırak daha iyi oluyor, site sattığım ürünleri ve markanın bir nevi yüzü olacağı için profesyonel görünmesini istiyorum. Uçuk fiyat olmadığı taktirde temalara para da ödeyebilirim yani sorun değil. Tevsiye edebileceğiniz bir site var mı hazır temalar için ve hosting için

Toplam Hit: 4646 Toplam Mesaj: 23
hosting site kurmak e ticaret