folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Adalet Mi? Eşitlik Mi?

Adalet Mi? Eşitlik Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    Beyler merak ettim acaba adalet mi eşitlik mi ? ben kafamda bi cevap buldum da yalnız sizinde görüşlerinizi merak ediyorum Adaletse neden adalet eşitlikse neden eşitlik? açıklayabilirmisiniz:.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    :D DP nin lafıydı sanki bu ? bence her ikiside eşitlik olmadan adam kayırma her bok mevcut olur ki bu ülkede fazlasıyla var...adalet e gelince hukuk her şeyin üzerindedir sözü aklıma gelio herkese adil yönetim sınıf ayrımının olmadığı bir dünya....

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

adaletin olduğu yerde eşitlikte olur ama her eşitiz denen yerde adalet olmayabilir.

Bknz: Türkiye... 

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    yasalar önünde herkes eşittir. Herkes de adeletle yönetilir. yani öyle işte.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek

Adalet oldumu cumhuriyet oluyor...
    Eşitlik oldumu komünizm oluyor...

Bu yüzden adalet :D eşitlik her zaman adil olmuyor yani :) 

Söz gümüşse, altın paradır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:
    -----------------------------

adaletin olduğu yerde eşitlikte olur ama her eşitiz denen yerde adalet olmayabilir.

Bknz: Türkiye... 

hocam sana katılıyorum doğru diyorsun :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    Yemişim  Adaletini Eşitliğini Sen paradan  haber ver:)

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    şimdi senin adalet eşitlik dediğin kavramlar hangi alanlarla alakalı bi kere o açık değil önce bunu söylemen gerek eğer bahsettiğin yönetim biçimiyse adalet derim çünkü tarihte hiç bi yönetim biçimi yoktur ki tam anlamıyla yönettiği insanları eşit kılsın bu yüzden ütopyalar peşinde koşmak saçmadır ve bence daha önemli olan hukuk devletini ilkesi adalettir ama kavram olarak bakarsan zaten adalet içinde eşitlik ilkesini barındırır eğer yüce bi adalet sağlayıcı warsa  (ki adaletin sağlanması hep üstün kişi kurum yada değerlere sahip çevrelerce sağlanır)kişilerin yada toplumların yada birbirnden farklı bireylerin arasında adil bi denge kurmaya çalışıyorsa bir çok unsurda biri için diğerinin hakkını yememe çabası içine girer bu unsurlar içinde eşitlik kawvramıda wardır kısaca adalet kavramı eşitlik kavramını içinde barındırır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    iptal007 bunu yazdı:
    şimdi senin adalet eşitlik dediğin kavramlar hangi alanlarla alakalı bi kere o açık değil önce bunu söylemen gerek eğer bahsettiğin yönetim biçimiyse adalet derim çünkü tarihte hiç bi yönetim biçimi yoktur ki tam anlamıyla yönettiği insanları eşit kılsın bu yüzden ütopyalar peşinde koşmak saçmadır ve bence daha önemli olan hukuk devletini ilkesi adalettir ama kavram olarak bakarsan zaten adalet içinde eşitlik ilkesini barındırır eğer yüce bi adalet sağlayıcı warsa  (ki adaletin sağlanması hep üstün kişi kurum yada değerlere sahip çevrelerce sağlanır)kişilerin yada toplumların yada birbirnden farklı bireylerin arasında adil bi denge kurmaya çalışıyorsa bir çok unsurda biri için diğerinin hakkını yememe çabası içine girer bu unsurlar içinde eşitlik kawvramıda wardır kısaca adalet kavramı eşitlik kavramını içinde barındırır
    iptal007 yani diyorsun ki Adalet önemli :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek

nonviolen bunu yazdı:
    iptal007 bunu yazdı:
    iptal007 yani diyorsun ki Adalet önemli :)

aynen öyle =) yani bana göre öyle

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafacsn
    mustafacsn's avatar
    Erkek
    güzel açıklama yapmışsın ama :D
Toplam Hit: 3129 Toplam Mesaj: 21