folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Adana Sorunsalı..

Adana Sorunsalı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adana'da Silahlı 2 soyguncu bankaya girip silahları çektikten sonra bankada bulunan 18 silahlı müşteri tarafından etkisiz hale getirildi. 

Adana Haber

:D :D :D 

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

cahillik olabilir mi

yada yasaların adaleti sağlamayacağına inanmak ve cezasını kendisi kesmek

belkide çevre illerden göç edenler bozmuştur adanayı

eskiden öyle değildi belkide

sosyologlar araştırmamış mı bu zamana kadar hayret

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://youtu.be/Z3qOMKS4SMI

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Tariqat_Sapiii bunu yazdı

Şimdi HAS ADANALI olaraktan şöyle söyliyeyim. Adana insanı çooook sıcak kanlıdır. Bir adres sor , işini gücünü bırakır seni dolmuşa  , otobüse bindirir birde üstüne şöföre tembih eder bak benim akrabamdır ineceği yeri geçirme diye. Ammaa Canını yaktığın zaman kaçacaksın ağa. Zırh , Sallama , Pompalı aklına gelebilecek hertürlü alet edavat mevcut kavgada. Kaçmaz adanalı. Adanalı Candır ;) Delirtmesinler yeterki.

Özellikle ÇOK KİNDARIZDIR. BKZ : Abdullah Uçmak ( ADANALI APO )   : https://www.youtube.com/watch?v=BatCzLOEGvA  

ÇOK KÜÇÜK BİR ÖRNEK VEREYİM ; https://www.youtube.com/watch?v=F4lFd4DEefA 

abi senin o verdigin videolara akli basinda tum dunya vatandaslari CEHALET diyor kusura bakma.Kan akitinca karsilikli oh cekiyorlar rahatladik lan oldurduk birini diyolar sanki amk.

Cocugun vardi sanirim.Allah bagislasin.Umarim okur,mektep gorur.Gerekirse bizzat kendim yardim etmeye hazirim.

Sirf adanali degil Her ulkenin her etnik kokenin bu kafada insanlari var.

cordelian tarafından 22/Nis/15 01:40 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Adanadaki bim soygununu unutmayin ne gulmustuk

Matraklar ve biraz korkunc

Bu konuda sadece tahribat sapigini dikkate alirim 

En son neydi oyle ya :)

Kindarmi bilemem ama cok gozu kara adanali

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Adanadaki bim soygununu unutmayin ne gulmustuk

Matraklar ve biraz korkunc

Bu konuda sadece tahribat sapigini dikkate alirim 

En son neydi oyle ya :)

Kindarmi bilemem ama cok gozu kara adanali

eyvallah bacım baş tacısın herdâim. Dalıma , damarıma basmasınlar yani ne bileyim eşim , ailem biliyor ne kadar sinirli , haksızlığa tahammülsüz birisi olduğumu o yüzden çevremde çok sayılı insanlar var. Sıkıntı yok yani gelen varsa çıkar gelir döver , dayak yer gider yani atara atar asla bugüne kadar eğilmedim laf yemedim yememde eğilmemde. Ama büyüğümse çeksin bi odaya şamar delisi etsin. 

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Adana'yı bi tanıyalım önce. Adana şehir bazında merkez ilçede bile 2ye bölünmüş bir şehir. Güney Adana ve Kuzey Adana diyordu zamanının belediye başkanı. Kuzey tarafında böyle suçlar duymak neredeyse imkansızdır. Güneyine baktığımız zaman işte ne bileyim hürriyet barkal denizli akkapı kiremithane gibi mahalleler başta olmak üzere buralarda eğitim seviyesi çoğunlukla yerlerdedir.Buradaki popülasyonu oluşturan insanların büyük çoğunluğu özellikle son 15-20 yılda kürtler, çingeneler ve aptallardır. Kural tanımazlar. Haktan hukuktan korkuları yoktur. Hapse girmek bi nevi fırsat gibidir bunlar için. Düşünün adamlar hapse giriyoruz diye seviniyor. Niye çünkü bulundukları mahallede hapse girmek küçümsenecek birşey değil tam aksine saygı duyulacak bir unsur oluşturuyor. Benim yorumlamam bu kadar. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

yazın olaylar daha çok artış gösterir %98 nem ve 40 derece sıcakta vücudun bu çeşit tepkiler vermesi gayet normal :)

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Sosyolog bir hocamla görüştüm az evvel dedi ki: "Her bölgede en az böyle bir il var. Mesela Konya, Adana, İzmir, Samsun, Kars, Batman." ve bunlarla alakalı henüz yapılmış somut bir çalışma yok.

TR-SCOPJE tarafından 22/Nis/15 09:53 tarihinde düzenlenmiştir

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

keşke adananın banka soygunu bim soygunu 3. kattan arabaya kedi gibi atlamalar, allah kitap sövmeler vb. bu gibi haberlerde duyulması ile adının kirlenmesine sebep olan şeyleri insanlara net olarak gösterebilsek.

mesela adana yı merak eden 3 kişi yi 2 gün boyunca konaklamalı ağırlayabilsek.  Böyle haberlere çıkan olayların başkahramanları nerede oturuyor, hangi semtlerde böyle olaylar çıkıyor bir gösterebilsek.

O zaman anlarlar adana içerisinde çok az bir yer böyle olaylara ev sahipliği yapıyor. O da zaten tüm şehrin isminni kirlenmesine yetiyor.

Düşünün ki adliye sarayı gibi büyük bir binaya 30 keleş sokabiliyor bu adamlar. Davadaki sanıkların tüm ailesini katledebiliyor adliye koriidorunda. Bu adamlar eskiden cano-cono herkes farklı hitap eder. işte onlardan geliyor.

E hatrı sayılır derecede göç almış doğu bölgelerden. (mersinde daha fazla doğu kökenli insan yaşıyor bu arada.)

İşte onlarda da eğitim düzeyi çook düşük. Gülbahçesi dağlıoğlu uçak mahallesi , şakirpaşa , meydan vb devam eder bu bölgelerde çok fazla eğitim düzeyi düşük insanlar var.  E onlarda esrarı sigara niyetine içiyor. Hapı içmek marifet sanıyor.. Tofaş-şahin modifiyesine binince kendini  ferrariye binmiş sanıyor. İş te böyle ailelerden gelen böyle çocuklardan sadece adana değil her yerde ne beklersin ki?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 7886 Toplam Mesaj: 62