Adana’Da Yemek Yer Tavsiyesi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Antepden , İstanbul'a dönüş için yola çıktık. Adana'da mola vermek istiyoruz. Otoyoldan çok uzaklaşmadan , şehir merkezi trafiğine girmeden yemek yiyeceğimiz yer tavsiyesi alabilir miyiz? 

Gelirken Bol Kepçede durduk beğendik. Farklı yer arıyoruz :)

Teşekkürler

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayva_z
    ayva_z's avatar
    Erkek

Resit usta gürme Tabaği

Sen Durursan Hayatda Durur, Sen Yürürsen Hayatda Yürür....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Büyük saate gir orada dumanı görürsün zaten.

Memleketimde halen dumanla haberleşiyorlar. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

sosyal medyada ki meşhur yerler hariç her yere gidebilirsin

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Bu kanalı izle tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=ehX4pRDkTcA

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Keyfi Asya Kebap

Dede Kebap yemek için tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben adanadan geçerken hiç durmuyorum hep korkutuyorlar beni.

zaten otobanda kıyıdan köşeden karılar çıkıp çanta sallıyorlar.

transta olabilirler bilmiyorum çok tehlikeli duruyorlar.

birtanesini yavaşlayarak izledim oturmuş birşeyler çekiyordu suratı kıpkırmızı.

kesip atarlar köşeye diye adana bitene kadar gaz pedalını brakmıyorum.

hataya girdiğim an ii kolay koştur koştur iskender yiyorum.

o yollardan çok geçtim ama adanada durmak bana hiç güvenli gelmemiştir.

ben çok önceleri enteresan bir olay yaşadım ve adanaya gitmek zorunda kaldım.

hayatımda bukadar güvenlik önlemi alınmış ve karakol önünde kelepçeli bekleyen kişi olan bir yer görmedim.

hrsızı arsızı dolandırıcısı fuuşçusu hepsini ters kelepçeleyip oturtmuşlar karakol önüne işlem bekliyorlar.

böyle karakol mu olur lan şok olmuştum.

azileridede cigara satan elemanlar vardı filan.

cidden eneteresan bir şehir. 

siz düz devam edin adana bitene kadar kek meyve suyu için mideniz yanar ama güvende kalırsınız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Adana o kadar da belalı bir yer değil. Gayet güzel bir şehir. Yemek yenecek yer çok, dışarıdan gelen için her yer güzeldir aslında. Yeşil kapı kebap salonu var. Güzeldir. Sadece çok sağa sola bakmayın :) 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

YenMEyecek yerler:

Cigerci Mehmet USta(Buyuk Saat) - gereksiz abartilmis bir yer, bir tane yerli Adana'li burada yemek yemez. Gelenler hep instagram/youtube videolariyla gelen yerli turistler. 

Dede Kebap - Kebap yemek icin gidilmez, yaptiklari sunum hosunuza gidebilir ama kebap yemezsiniz orada, kol gibi de ucreti oder cikarsiniz. 

Hasan Usta - Yine bir tane safkan Adanali buradan kebap yemez, genelde disaridan gelen memurlar falan burada takilir. Masa sandalye falan rahat aile ortami havasi oldugu icin sanirim.

YENECEK yerler:

Lider 2 Kebap(Buyuk Saat,sandikcinin caprazi) , Mehmet usta harbi esnaftir. Yillardir da esnafa hizmet eder. Ortam olduka salastir ama gidilir "kebap yedim" diyebilmek icin. Kusbasi,ciger,adana ne yerseniz yiyin iyidir. Dedigim gibi luks bir ortam falan beklemeyin, esnaf kebapcisi, senin icin otobandan uzak kacar.

Buyuk saat tarafinda, ISTAH kebap, Gazipasa tarafinda yesil kapi ve kling usta iyidir. Yesil kapi circir yapabilir, genelde yagli gelir porsiyonlar. Yine yesil kapiya yakin, cigerci mahmut ciger icin guzel adrestir. Sanayideki "kel mahmut" ciger icin salas ve iyi bir alternatif. Onun disinda kaz basi, gergedan tassagi falan pazarlayan yerlerden uzak dur :D

Eyupcan, Eyvan, Asya bunlar daha kebapci diyebiligim ve otoban cikisindan(Barajyolu-hastaneler) 5dk mesafedeler. Gir cik kolay olabilir.

ComputerWolf tarafından 23/Eki/22 23:52 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

kebapçı şeyhmus da yemiştim gayet iyi gelmişti :) mezesi bol ayranı iyi. sadece burda yedim diğerlerini bilmiyorum :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende antepten bodruma dönerken adanada kaldım bir gün ve şunu kesinlikle söylerim yemekte antep öper geçer her türlü

ayrıca yukarıdaki güvenlik sorunlarını bende gördüm her sokakta bir olay ana caddede millet polis ile tartışıyor felan bu olay divan otel yakınında oluyor mesela

adana da benim için tek gitme sebebi çarşı içindeki doktorum şalgam olabilir 10-20 litre alırım mis. 

Toplam Hit: 1347 Toplam Mesaj: 12
adana yemek tavsiye mekan yemek mola