folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adguard Home Yüklü Windowsa Vpn Server Kurmak

Adguard Home Yüklü Windowsa Vpn Server Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

windows 7 ye adguard home kurdum.mobilden windows 7 nin dns adresini girdiğimde reklamların birçoğu engelleniyor. neyin nasıl engellendiğin takibini yapabiliyorum.

ayrıca modemede dns girdim internete giren her cihazda reklam çıkmıyor.

ama youtube gibi uygulamaların reklamları engellenmiyor.

şuradaki açtığım konuda luna vpn konfigirsayonu ekledğimde evet iphone  youtube ve diğer tüm uygulamaların reklamları sorunsuz engelleniyor.

benimde yapmak istediğim şey şu : windowsa vpn server kurayım. tıpkı luna vpn gibi youtube gibi uygulamaların hepsini engellesin.

not : adguard home ayarlarında https modu var ama onun için sertifika yüklemem gerekiyor. 

yüklesem bile youtube uygulaması bu sertifikayı kabul etmiyor der diye uğraşmadım.

teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Eskiden raspberry pi üzerinde pi-hole kurmuş ve modem nat'ında default dns olarak rpi nin ipsini vermiştim. Bütün cihazlar problemsiz çalışıyordu. Ayrıca vpn için pi-hole + pi-vpn beraber kullanabiliyorsun.

Senin dediğin çözümde windows pc de olur, vm üstünden yine pi-hole tarzı birşey kurarsın ama pc kapatınca clientlar düşecek, Raspberry 7/24 modemin arkasında çalışabilir.

Şuan bazı sebeplerden dolayı sadece pc de uBlock Origin kullanıyorum.

cukurova tarafından 07/Nis/21 18:25 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ona baktım ama illa debian kurup üzerine pi kurmak filan fazladan iş yükü bindirecek pc ye.

adguard ufak bir exe ve config ile iyi çalışıyor. bide vpn server kursam iş yapar gibi.

windows 7 de vpn server var ama artık iphone için desteği kalmamış. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

@cukurova adguard home pihole tarzında

cukurova pihole de yapılandırma ayarlarını paylasabılırmısın bende kurdum piye ama youtube harıc hepsınde calıstı sadece youtube olayını cozemedım bıraktım bende...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

@serseri_1453 hocam pihole'u 2-3 yıl önce kullanmıştım, rpi daha sonra başka bir iş için lazım oldu. Malesef conf mevcut değil.

@zalimadam, adguard eskiden (uBlock origin'den önce) browser plugin olarak kullanıyordum. Sonrasında google anlaştı, birde çok ram kullanmaya başlayınca vazgeçtim. Windows tabanlı adguard hakkında hiçbir bilgim yok, kullanmadım.
    Open source vpn'lerden sana kolay gelen (SoftEther, WireGuard, openvpn...) birini kurabilirsin veya opensource küçük bir DHCP server kurup pc router/gataway olarakda kullanabilirsin. Fakat işe yarayacak mı?

VPN veya DHCP/ICS gelen paketleri senin default route olan modeme doğrudan yönlendirecektir, adguard bu paketlere mudahale edebilecek mi? Denemek lazım :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ios ta youtube app reklamlarını engelleyebilen tek vpn luna vpn .

vpn yüklerden adblock root sertifikası yüklettiriyor profil bölümüne.

bende güven sorununu ortadan kaldırmak için lokal vpn server kuaryım aynı işi görsün istedim.

soft etheri denedim ama beceremedim çok karışık. iphone bağlanmıyor bir türlü. zaten adguard https filitering bölümü ile softether programında sertifika oluşturmayıda beceremedim.

ama mantık olarak iphone bir şekilde pc üzerinden internete çıksa ve sertifika oluşturup iphone a yüklesem sorun çözülecek. hemde harika olacak.

böylece tamamen reklam sorununu çözmüş olacağım ve olan biteni kontrol altına almış olacağım. değilse luna vpn güvenliği konusunda endişeliyom.

hadi bunlarla uğraşmayayım dedim. geçen adguard pro aldım ios için haftalarca uğraştım youtube için çözümü yok. okadar block list yükledim yine yok. 

apple adguardı appstore dan kaldırdığı için app reklam engellemeyi iptal etmişler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

abi selam 

letgo'dan sahibinden filan ikinci el bir tane pi al , onun üstüne kur pi-hole geç.

istersen içine bu adguard regex'ini ,ip'sini vs. ıvırını zıvırını herşeyinide eklersin.

yıllardır sıfır sıkıntı kullanıyorum. paneli arayüzü kullanımı çok basit. 

bir kaç ekran görüntümü atayım sana ; 

bu karşılama ekranım ; ( internetteki gelen verilerin benim için %32si çöpmüş misal )

burasıda anlık sorgulama ekranı , atıyorum. stackoverflow giremedim default ayarla. yanındaki whitelist'e basıyorsun bitiyor. artık o domaine karışmıyor

kullanımı kurulumu otu boku çok çok kolay. kod mod herhangi bişi bilmen gerekmiyor. mouse tut yeter.

sonra nette listeler var alıp yüklüyorsun basit bir kaç ayar tamamdır.

buna vpn'de dahil edebilirsin. ben nas-pihole olarak kullanıyorum aynı zamanda verileride tutuyorum orada.

veya evde yokken uzaktan bağlanıp hemen bağlı sunuculara bir torrent vs. başlatıyorum.

gücünü modemin usb'sinden alıyor , birde ethernet extra hiç bişi yok :D 

sana maliyeti 150 tl yi geçmez.

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

abi selam 

letgo'dan sahibinden filan ikinci el bir tane pi al , onun üstüne kur pi-hole geç.

istersen içine bu adguard regex'ini ,ip'sini vs. ıvırını zıvırını herşeyinide eklersin.

yıllardır sıfır sıkıntı kullanıyorum. paneli arayüzü kullanımı çok basit. 

bir kaç ekran görüntümü atayım sana ; 

bu karşılama ekranım ; ( internetteki gelen verilerin benim için %32si çöpmüş misal )

burasıda anlık sorgulama ekranı , atıyorum. stackoverflow giremedim default ayarla. yanındaki whitelist'e basıyorsun bitiyor. artık o domaine karışmıyor

kullanımı kurulumu otu boku çok çok kolay. kod mod herhangi bişi bilmen gerekmiyor. mouse tut yeter.

sonra nette listeler var alıp yüklüyorsun basit bir kaç ayar tamamdır.

buna vpn'de dahil edebilirsin. ben nas-pihole olarak kullanıyorum aynı zamanda verileride tutuyorum orada.

veya evde yokken uzaktan bağlanıp hemen bağlı sunuculara bir torrent vs. başlatıyorum.

gücünü modemin usb'sinden alıyor , birde ethernet extra hiç bişi yok :D 

sana maliyeti 150 tl yi geçmez.

Ben Wireguard serverımda domain yasaklamak için tercih ettim, tertemiz işliyor :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bende güven sorununu ortadan kaldırmak için lokal vpn server kuaryım aynı işi görsün istedim.

soft etheri denedim ama beceremedim çok karışık. iphone bağlanmıyor bir türlü. zaten adguard https filitering bölümü ile softether programında sertifika oluşturmayıda beceremedim.

ama mantık olarak iphone bir şekilde pc üzerinden internete çıksa ve sertifika oluşturup iphone a yüklesem sorun çözülecek. hemde harika olacak.

böylece tamamen reklam sorununu çözmüş olacağım ve olan biteni kontrol altına almış olacağım. değilse luna vpn güvenliği konusunda endişeliyom.

hadi bunlarla uğraşmayayım dedim. geçen adguard pro aldım ios için haftalarca uğraştım youtube için çözümü yok. okadar block list yükledim yine yok. 

apple adguardı appstore dan kaldırdığı için app reklam engellemeyi iptal etmişler.

Şimdi nedir bu Adguard Home diye baktım. Güzel birşeye benziyor ve rakibi pi-hole olarak karşılaştırmışlar zaten. Tüm OS'lar için versiyonu, ayrıca hazır docker imajıda bulunuyor.

Kendi üzerinde dhcp server desteği varmış. vpn yerine bunu kullan. Ip dağıtımını ve gataway'i, modem değil pc yapsın, Böylece ekstra vpn  vb. gerek kalmaz. Boş bir zamanda yine pi üzerinde denerim.

https://github.com/AdguardTeam/AdGuardHome

cukurova tarafından 08/Nis/21 00:34 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Şimdi nedir bu Adguard Home diye baktım. Güzel birşeye benziyor ve rakibi pi-hole olarak karşılaştırmışlar zaten. Tüm OS'lar için versiyonu, ayrıca hazır docker imajıda bulunuyor.

Kendi üzerinde dhcp server desteği varmış. vpn yerine bunu kullan. Ip dağıtımını ve gataway'i, modem değil pc yapsın, Böylece ekstra vpn  vb. gerek kalmaz. Boş bir zamanda yine pi üzerinde denerim.

https://github.com/AdguardTeam/AdGuardHome

Hocam DPI yapabilecek bir yazılım var mıdır peki, firewall koymak istemiyor her region'da bir firewall de olsa para paradır :D

Eğer yoksa veri merkezlerine DPI yapabilecek firewall yollayıp(Fortiler gibi) kelime bazlı yasak koyacağım :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Adguard in direk ömür boyu lisansını aldım reklam engelleme için Androidde gerçekten harikalar yaratıyor,

Ama hocam youtube reklamlari ayrı dünya ve adblockerlardan farklı müdahale istiyor. 

Vanced var mesela telefonda biliyorsundur.

Pihole yapicam once bir abd ye kapağı atayım, ondan sonra :D tr ye artık masraf yapmayı bıraktım 

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 9172 Toplam Mesaj: 52
vpn vpn adguard