folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Adım Ve Soyadım Kullanılarak Virüs Gönderiliyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

Adım Ve Soyadım Kullanılarak Virüs Gönderiliyor. Ne Yapmam Gerekiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

Trend Micronun bir çok ürününü kullanıyorum(DDI dahil), gerçekten çok başarılı. ApexOne test için açtığım cryptolocker ı bile yakaladı. TM bir çok  zararlı maili kendi tanımlamalarına göre karantinaya alabiliyor ve sana bildirim gönderiyor bunuda makine öğrenmesi ile yapıyor . 450 civarı clientta bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Sunucular içinde deepsecurity kullanabilirsin şuanda sunucuda çalışan servisleri belirleyip sadece kullandıkları portları açıyoruz gereksiz portları kapatıyoruz, zor iş ama bitince güzel olacak. 60 küsür VM var çoğu windows mecbur korumak lazım. :)

Son kullanıcılara gelirsek  sen ne kadar önlem(sağolsun TM  zaralı olan mailleri % 99 engellesede) alırsan al iş her zaman insanda bitiyor farkındalık yaratman lazım, bunun içinde sahte phishing yaparak insanları bilinçlendirebilirsin biz keepnetlabs diye bir firmanın phishing simulator'ını kullanıyoruz, bilinçli olarak yaptığımız oltalamada 100 kişiden 35 i mail parolasını kaptırdı eğitim yollandı ve az da olsa bilinçlendiler, 2 ay sonraki senaryoda 120 kişiden 20 kişi zararlı exeli indirip açtı ve yine eğitim yollandı farkındalık iyice arttı. en son senaryoda 125 kişiden sadece 3 kişi parolasını kaptırdı. böyle yapa yapa insanlar bilinçlendiler artık mail geldiğinde içindeki linkin veya ekin üzerine giderek url yi kontrol ediyor ona göre açıyorlar hala şüpheleniyorsa ya bize gönderiyorlar yada direkt siliyorlar. 

Sahte phishing yaparken Trend Micro Cloud App Security gelen mailleri engelliyor direkt gereksize taşıyor bizde oltayı yaptığımız sıra kapatıyoruz yoksa gelen kutusuna düşmüyor. kısaca senin çaren TrendMicro :)

gamahawk tarafından 11/Ara/19 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

hawk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Trend Micro Endpoint ürünleri malesef çok başarılı değil aslında.
    Yaptığımız bazı client pc testlerinde generate ettiğimiz zararlıları yakalayamıyor bile. 

Benim sıralamam SEP < TrendMicro < Kaspersky

0x656e tarafından 11/Ara/19 19:10 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Trend Micro Endpoint ürünleri malesef çok başarılı değil aslında.
    Yaptığımız bazı client pc testlerinde generate ettiğimiz zararlıları yakalayamıyor bile. 

Benim sıralamam SEP < TrendMicro < Kaspersky

Evet haklisiniz hocam email threat simulator ile bazi senaryolarda acigini gordum mesala arka arkaya 500 tane generate edilmis zararli email gonderdigimde 30 40 tane gecirdigi oluyor ama gecirdigi zararlilari trendmicroya bildirdigimde hemen blackliste ekliyorlar ve bir sonraki testte gecirmiyor. Maalesef en iyiside olsa bir sekilde geciriyor. Genel olarak 450 kullanicida bugune kadar ekstrem durum olmadi tabi bunun arkasinda yaptigimiz farkindalik calismalarida var sonucta hersey son kullanicida bitiyor :/ 

hawk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Teknik kısmını işin ehli olanlar anlatıyor zaten. Sosyal çözüm olarak senin baktığın işe başkası bakacak, sen de tüm müşterilere bilgilendirici bir mail atacaksın. Senin adın soyadının bir hükmü kalmayınca adına gönderilen mailler de okunmadan gönül rahatlığıyla silinip spamlanabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Müşterilerle PGP ile haberleştiğinizde sorun belli oranda çözülecektir

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
Toplam Hit: 2103 Toplam Mesaj: 16
virüs email virüs emailing email adresleri gizleme