folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağ Dan Anlayan [Usb/PCI][Ping-DL]

Ağ Dan Anlayan [Usb/PCI][Ping-DL]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Wn7200nd antenim var antenle geçen sene 2mb gibi download hızlarını görürken ping im 30 civarı idi.Şimdi başka bir odaya geçtim pingim 15 felan ama download 0.1 sinyal kalitesi -71 ben bi bok anlamadım . Wireless için en iyi konumu gösteren programlar var mı ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın uğraşıcam amına kodugumun yerinde . O değil balkonda pc 800 kb görürken anten 20 kb görüyor bi bok anlamadım bu işten 

Edit:Sanırım laptop un kendi wifisi yönlü normal antenler yönlü değil 1 cm bile oynatsam çok farkediyor.

Not:Sistemim Ubuntu 14.04 LTS Gnome Edition

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wifi işleri boktan işler geçtigin oda fazla ap görüyodur parazit oluyodur belki 

itsin oglum sen adam degilsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    İnsanoğlu birçokşeyi tam anlamadan kullanır. Eskilerden yoğurt buna en iyi örnektir. 300 yıl önce bakterimi bilirdi insanlar. Bunu şöyle yapınca yoğurt oluyor öyleyse yapalım gitsin deyip geçmişler.
    Günümüzde ise radyo sinyali, yıldırım gibi birçok konuda insanoğlu herşeyini anlamasada birşeyler yapmıştır.
    özetle radyo sinyali işinde herzaman mantık işlemez. Nedenini araştırman elbette fayda verebilir ama en iyi yöntem belkide deneme yanılmadır. Bkz.yoğurt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    Olgunisik bunu yazdı
    İnsanoğlu birçokşeyi tam anlamadan kullanır. Eskilerden yoğurt buna en iyi örnektir. 300 yıl önce bakterimi bilirdi insanlar. Bunu şöyle yapınca yoğurt oluyor öyleyse yapalım gitsin deyip geçmişler.
    Günümüzde ise radyo sinyali, yıldırım gibi birçok konuda insanoğlu herşeyini anlamasada birşeyler yapmıştır.
    özetle radyo sinyali işinde herzaman mantık işlemez. Nedenini araştırman elbette fayda verebilir ama en iyi yöntem belkide deneme yanılmadır. Bkz.yoğurt

hacı özlettin kendini :D

sen ve ilginç yorumların

beğenerek okuyoruz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

atheros çipsetli bir cihaz al çıkış güvü 1000mw olsun intenerneti çektiğin yer neresi karşı komşumu duvar var mı yok mu detaylı bilgi verirsen  fikir verelim

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ibrahimeren bunu yazdı

atheros çipsetli bir cihaz al çıkış güvü 1000mw olsun intenerneti çektiğin yer neresi karşı komşumu duvar var mı yok mu detaylı bilgi verirsen  fikir verelim

Hocam sanırım ağaç var fakat o zaman laptop nasıl görüyor arada duvar var tabi ki yok duvar olmasada fark etmiyor . Ralink çipsetli bu alet elimde birde rtl8187 çipsetli alfa awus036h var fakat alfa bundan bok .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı
    ibrahimeren bunu yazdı

Hocam sanırım ağaç var fakat o zaman laptop nasıl görüyor arada duvar var tabi ki yok duvar olmasada fark etmiyor . Ralink çipsetli bu alet elimde birde rtl8187 çipsetli alfa awus036h var fakat alfa bundan bok .

Hocam laptop un gormesi sikinti degil boardcom yada realtek dir bu ikisi sinyali Hep abartili gosterir alfa nin h modeli baglanti Icin ideal degil alfa NHA modelini tavsiye ederim hoca ha Bana kalirsa bir tane outdor 2.4 ghz urun AL ubiquiti kafan rahat etsin  son 2 yildir kulkanmadigim cihaz kalmadi ilk Basta zorunluluk Simdi de hobi Olarak eger saglam bir baglanti dersen dedigim gibi yap detay istersen pm at

Arada adaptor lerin anten baglantilari kopukluk oluyor ondanda olabilir 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam antenden memnunum bende sorunum işte -signal derecesi 71 ping 15 ms çıkıyor fakat net berbat nedeni ney bunun yani anlayabilmiş değilim ? üstelik pc ile anten aynı yere koyayım pc daha iyi bağlanıyor oda sanırım ekran çerçevesini saran wireless kablosundan dolayıdır fakat bu antenler yönlü anten değil mi bağlanmıyorlar beni sinir ediyorlar :)

asıl isteğim ağın en iyi nerde çektiğnii gösteren bir yazılım var mı ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Büyük ihtimal senin adaptor gitmiş.Olmadı modem arayüzünün şifresini değiştirmedilerse gir modem kanalını değiştir çevrendeki modem kanallarına bak hangisi en az kullanılıyorsa onu seç:

ubuntu kullanıcısı ise bilirsin zaten:

airmon-ng start wlan0 

monitor modu açıldıysa

airodump-ng mon0 diye tarat 

aradığı program bu kullanımı basittir: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

nereodi tarafından 21/Eyl/14 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam sıkıntı modem arayüzüne erişemiyorum üniversitenin ağını kullanıyorum 

innsider windows için de linssid kullanıyorum fakat mesela şuan bağlandığım yer signal olarak -71 15 kb gösteriyor download hızı , başka bir odada aynı signal seviyesinde 1.8 mb ı görebiliyorum 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tam ortadaki ağacın arkasında oldugnu düşünüyorum  

Toplam Hit: 1248 Toplam Mesaj: 15