folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağ Dan Anlayan [Usb/PCI][Ping-DL]

Ağ Dan Anlayan [Usb/PCI][Ping-DL]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

2,4ghz den bağlandığını varsayarsan edoroam gibi radius sistemlerine bağlanmıyorsan tp-link 7210n al at balkona yada camın dışına (harici tiptir. Dik monte et yağmur çamur zarar etmez) sonrada deki ooov beybi.

Bu cihaz yarı profesyoneldir. Kurulumu biraz ağ bilgisi ister. Havada aslında kaç ağ olduğunu görünce şaşıracaksın. Dizüstü ile 10-15 ağ bulabildiğim yerde bu bebek 60 tan fazla ağ bulmuştu.

Birazdaha pahalı ama daha kaliteli alternatifleri ubiquit nano 2 yada loco 2 olsada 7210 bence sana yeter. 5 ghz için olanı tp-link de 7510, ubiquit de nano 5 yada loco 5 dir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam 1 yıl için şimdi almaya değmez gibi geldi gözüme :(

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Alfa nın H ve NHR ürünleri Realtek chipseti kullanırken NHA Atheros chipset kullanır. Bu ikisinin farkı şudur.

Realtek daha uzun mesafeden ağları görebilirken Atheros gördüğü ağa Realtek e oranla daha stabil bağlanır. Şimdi sen o ağa wps ile bağlandıysan, wps pin elinde demektir ve buna daha stabil bağlantı için ya antenini 5dbi dan yükseltmeli yada atheros chipsetli ve bir anten almalısın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam ağın şifresini biliyorum sıkıntı şurda 8 dbi anten kullansamda 5 dbi anten kullansamda 4 dbi kullansamda ( şuan elimde uzuncana bir tane var kaç oldugunu bilmiyorum muhtemelen 10 ) laptop kadar iyi verim alamıyorum bu antenler yönlü diye geçiyor ama bi laptop kadar etkin değil ? üstelik sinyal seviyesinin kabul edilebilir olduğu yerlerde niye bu kadar hız düşük ? yani ayarlama yaparken sinyal seviyesine mi dbm e mi nereye bakıcaz anlamış değilim.

Toplam Hit: 1263 Toplam Mesaj: 15