folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Airties Rt211 IP Değiştirici ( Max 10 Snde :)

Airties Rt211 IP Değiştirici ( Max 10 Snde :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Merhaba Sayın Müritler,

Malumunuz netload.in ve internetteki bilimum işlerimizde IP'miz sık sık değiştirmemiz gerekebiliyor. Modeme reset attıktan sonra 2-3 dk beklemek beni bayaa gıcık ediyordu. Bu sebeple kısa sürede IP'yi değişebilecek programcık yazdım.

Yaklaşık 10-15 sn içerisinde yeni IP'nizle internete çıkabilir durumda oluyorsunuz.

Programımızın bir özelliği de mevcut IP adresimizi göstermesi. What is my ip nokta com sitesine girmeye gerenk yok :D

İndirme Adresi( 200 KB civarı):    http://xj5yag.bay.livefilestore.com/y1plM3EjNBAzg6wrYCwr5sziUxB08-CulptNrn3-51hAczUWOo_Cpgb9nc0QfMUN5ILafjPDk02EE0/Airties%20IP%20degis.rar?download   

Kullanımı :

IpRefresh dizinine giriyoruz.

YeniIP.txt'i açıp, şifre yazan yere modemimize girerken kullandığımız şifreyi yazıyoruz. Örneğin benim şifrem kabuce olsun. İlgili satır şu şekilde oluyor:

SEND "kabuce\m"

Yine YeniIP.txt in içinde  tt312xxxxxxx@ttnet yazan yere adsl kullanıcı adımızı yazıyoruz. İlgili satırda başka yerleri, ne yaptığımızı bilmiyorsak, kurcalamıyoruz :=)

Ayrıca

getIp.txt'i açıp içinde sifre yazan yere modemimize girerken kullandığımız şifreyi yazıyoruz. Bu ayar IP'mizi ögrenmemizi sağlayan programcık için lazım. Yine ne yaptığımızı bilmiyorsak başka yerleri kurcalamıyoruz :)

Ayarlar Bu kadar.

YeniIp.bat'ı çalıştırarak yeni IP'nizi alabilirsiniz.

IPBul.exe'yi çalıştırarak da şu anki IP'nizi ögrenebilirsiniz.

Not: Şu anda elimde sadece Airties rt211 modem olduğu için başka modemlerde test imkanım olmadı. Ama çoğu Airties'da çalışmasını ümit ediyorum. Deneyip sonuçları bildirirseniz, duruma göre düzenlemeler yaparız.

Datron için çalışmalara da yakın zamanda başlayacağım.

Korkmadan test edebilirsiniz, modemde kalıcı değişiklik yapmıyor, en kötü ihtimal modemi kapatıp açarsanız herşey eskisi gibi olur.

...Orada Olmayan Adam...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek
    benim bildiğim ttnet kullanıcı adına ihtiyacın olmadıgın! içine büyük ihtimal trojan falan koydun dimi... çakal

"Geri geri çıkarken, biiip biiip sesi çıkaran araçların seslerini zil sesi yapmayı sevenlerin buluşma noktası" diye bi grup açsam katılır mısın lan feysbuk"ta?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

200 Kb'da ne trojen olur, merak ettim. Düzenlemek geliştirmek isteyen olursa kaynakları da upload ederim. Biz fırıldak değiliz :D

Dosyayı indirsen zaten komutların %80'inini görebilirdin.  TTNET kullanıcı adı ADSL bağlantını tekrar çalıştırmak için gerekli. Yani şu satırda gerekli

/usr/sbin/pppd plugin pppoe nas0 user tt312xxxxxxx@ttnet

Biraz linux unix bilgisi olan birisi bu satırın ne iş yaptığını anlar. 

...Orada Olmayan Adam...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek

tmm ben bilmiyorum peki aydınlat beni bakalım... 

"Geri geri çıkarken, biiip biiip sesi çıkaran araçların seslerini zil sesi yapmayı sevenlerin buluşma noktası" diye bi grup açsam katılır mısın lan feysbuk"ta?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Gereksiz yere polemik yaratmayalım. Dosya temiz. Sen hala neyden bahsediyosun.

Aydınlanmak istiyosan buyur: http://www.dmp.com.tw/tech/os-xlinux/r2.htm

Sayfanın sonunda

How to use PPP dial-up ?

Başlığının 2. maddesine bak, kullanıcı adı gerekiyomuymuş gerekmiyomuymuş

...Orada Olmayan Adam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caves
    caves's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kabuCe bunu yazdı:
    -----------------------------

Gereksiz yere polemik yaratmayalım. Dosya temiz. Sen hala neyden bahsediyosun.

Aydınlanmak istiyosan buyur: http://www.dmp.com.tw/tech/os-xlinux/r2.htm

Sayfanın sonunda

How to use PPP dial-up ?

Başlığının 2. maddesine bak, kullanıcı adı gerekiyomuymuş gerekmiyomuymuş

-----------------------------

modem resetlemedenmi ip deiştiriyor ? onu anlamadım

www.tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Evet, modem resetlemeden IP değişiyor.

Ip değişmek için modem resetlemek saçma. Kendi bilgisayarımıza Yerel IP almak için makineye reset mi atıyoruz??. Tanıla ve Onar varken, neden makineye reset atalım...

...Orada Olmayan Adam...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek
    ben denedim bişi olmadı... running script deyip kapatıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    reset tuşuna basmadan reset atmak diye düzeltmek lazım

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek
    ben denedim bişi olmadı. ikiside çalışmıyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Hocam, reset tuşuna basmadan reset, modemin Web arayüzünden de oluyor, ama modemin kendine gelmesi dakikaları alıyor.

Bunda Reset yok, Modem calışır durumda. sadece yeni Ip alıyor.

@TLG : Rt211 mi kullanıyorsun? Modemin şifresi boşken test etmedim, modem şifren var mı? Rar'ı açtıktan sonra dosya dizin yapısını bozmadın, dimi? herşey aynı dizinde kalmalı. Screenshot alabilirmiyiz? Windows Komut ekranında

telnet 192.168.2.1 komutunu verdikten sonra

Kullanıcı ADI: root

PAss: şifren

değerlerini girerek modem'e erişebiliyormusun ( Bir hata mesajı almaman lazın, karşında 

BusyBox v0.61.pre (2007.04.30-16:22+0000) Built-in shell (ash)
    Enter 'help' for a list of built-in commands.

#

şeklinde bir ekran var mı)

...Orada Olmayan Adam...
Toplam Hit: 7169 Toplam Mesaj: 21