folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Akademisyen Olmak İçin Çalışmak Yeterli Mi?

Akademisyen Olmak İçin Çalışmak Yeterli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Akademisyen olmak için okulu en yüksek ortalamayla bitirmek, yabancı dil sınavı ve ALES'ten 90 üstü puan almak yeterli mi? Yoksa pek çok yerde yazdığı gibi torpilden başka şeyin gücü yok mu?

SENAR1ST tarafından 29/Ağu/18 23:03 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Akedemisyen olmak için okulu en yüksek ortalamayla bitirmek, yabancı dil sınavı ve ALES'ten 90 üstü puan almak yeterli mi? Yoksa pek çok yerde yazdığı gibi torpilden başka şeyin gücü yok mu?

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

biraz torpil birazda şans, diğer türlü çalışmadan daha hızlı sonuç veriyor, ama çalışarak ve hocasınında biraz elinden tutarak çok iyi yerlere gelebilirsin.

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

sen bunlari yapabiliyorsan zaten derslerin iyi oldugu icin hocalarinla da aran iyidir. torpil sonucta amcaogluna degil dersleri iyi olan ogrencilere yapiliyor. buradaki kiskanc looserlarin laflarina bakma sen. derslerin iyi olsun, derslerde aktif ol, katilimci ol, hocalarina karsi saygili ol yeter.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

@visualeffect müridin de söylediği gibi hocan veya hocalarınla aranın iyi olması da gerekiyor. Derslerinde başarılıysan zaten hocalarla aran iyi oluyor, derslerinde pek de başarılı olamayabilir ancak sorunlara çok mantıklı, çok aktif çözümler üretebiliyorsan, yenilikçi düşünebiliyor, tasarımlarını iyi yapıyorsan da hocalarının gözüne girebiliyorsun.

Akademisyen olmanın en hızlı ve en zevkli yolu bir akademisyen ile birlikte ilerlemen. Hiçbir akademisyen ile aran iyi değilse çokca zorluk çekebilirsin önden uyarayım. ALES puanının yüksek olması iyi bir YDS puanının olması bir çok enstitünün iştahını kabartmıyor değil.

Mustafa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

akademide kadrolar ihtiyaca göre değil, adama göre açılır. 3-4 tane apaçık örnek verebilirim.

Nova Vida !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Çoğunlukla torpil öne çıkıyor. İngilizcen olmasa bile ö.ö.s. sayesinde bir yazıyla yüksek lisansa alınıyor kaç tane arkadaşım girdi öyle. Teşbihte hata olmaz "yalamadığım" için giremedim resmen. Notlarımla dersleri geçenler öğretim görevlisi oldu. :d

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Sorunun cevabi ikiye bolunuyor:

1. Turkiye'de akademisyen olmak

2. Baska yerde akademisyen olmak

Ikisinde de torpil cok kuvvetli ve her zaman ise yariyor. Gunumuzde herseye fancy bir isim bulduklari gibi, torpile de REFERANS diyorlar. Referans meselesi kismen mantikli tabi, tartisilir. Neyse.

Turkiye'de sadece calisarak akademisyen olur musun bilmiyorum, bana uzaktan bakinca cok zor bir ihtimal gibi gorunuyor. Orada yasadigim yillarda veya arkadaslarimdan duydugum kadariyla bu secenek bir hayli zor. Ama yurtdisinda, ozellikle ABD'de sadece torpil hicbir zaman ise yaramiyor ama sadece calismak kesinlikle ise yariyor. Calisan insan, butun akademik camiayla kavgali bile olsa, hakettigi yere girebiliyor. Cunku denetim mekanizmasi var, komite var. Ise alimlar, bir kisinin agzina bagli degil. Son karari veren adam bile neden boyle bir karar verdigini hem yazili, hem sozlu ustune ve astina acikliyor. Aldigi adama referans oluyor. Butun bunlarla beraber akademisyen, visitor yar.doc ise sadece bir senelik sozlesme imzalaniyor. 

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

Sorunun cevabi ikiye bolunuyor:

1. Turkiye'de akademisyen olmak

2. Baska yerde akademisyen olmak

Ikisinde de torpil cok kuvvetli ve her zaman ise yariyor. Gunumuzde herseye fancy bir isim bulduklari gibi, torpile de REFERANS diyorlar. Referans meselesi kismen mantikli tabi, tartisilir. Neyse.

Turkiye'de sadece calisarak akademisyen olur musun bilmiyorum, bana uzaktan bakinca cok zor bir ihtimal gibi gorunuyor. Orada yasadigim yillarda veya arkadaslarimdan duydugum kadariyla bu secenek bir hayli zor. Ama yurtdisinda, ozellikle ABD'de sadece torpil hicbir zaman ise yaramiyor ama sadece calismak kesinlikle ise yariyor. Calisan insan, butun akademik camiayla kavgali bile olsa, hakettigi yere girebiliyor. Cunku denetim mekanizmasi var, komite var. Ise alimlar, bir kisinin agzina bagli degil. Son karari veren adam bile neden boyle bir karar verdigini hem yazili, hem sozlu ustune ve astina acikliyor. Aldigi adama referans oluyor. Butun bunlarla beraber akademisyen, visitor yar.doc ise sadece bir senelik sozlesme imzalaniyor. 

Çok sağol hocam yorumun için, bunu düşüncem.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Trde torpilin babasinin babasi gerekiyor

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Akademisyen olman için hocanın seni sevmesi lazım. puan falan hikaye

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2571 Toplam Mesaj: 24
akedemisyen olmak için çalışmak yeterli mi