folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akciğer Nodülü Radyoloji Raporu Hk Yardım.

Akciğer Nodülü Radyoloji Raporu Hk Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

lütfen şu internet doktorluğunu bırakın abi.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Babam için de "Sağ akciğer üst lob apikoposteriorda plevra tabanlı spiküle konturlu kitle lezyonu izlenmiştir( akciğer CA?)" şeklinde rapora yazmışlar. CA? dediği kanser şüphesiymiş. Henüz doktorla görüşmedik muhtemelen biopsi isteyecekler. 

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

@elyos2600 Allah yardımcın olsun hocam. Umarım tez zamanda sağlığına tam anlamı ile kavuşursun. İnternette ebattan dolayı kansersin demiyor hocam. Nodül olayı epey yaygın sanırım. Özellikle covid zamanında çok fazla tomo çekildiği için halk arasında da bir anda bilindik hale gelmiş durumda sanırım. 7 mm değil de 15 mm olsa idi işte o zaman ifadeler çok farklı olabilirdi.

@Liquid Allah'ın izni ile zararsız bir yapı olarak dönüş olur size inşallah hocam. Ümitsizliğe kapılma. 

@by_todd Hocam ben de hep, umarım büyümez, diyordum, şimdi hepten yok olması enteresan geldi açıkçası.

@erdem358 Sorma hocam sorma. Özellikle sen ve @izzmarit hocam olmasa ben daha da kötü bir duruma gelmiş olabilirdim. Beni çok ferahlattınız. Eksik olmayın. Eyw.

@ComputerWolf Evet hocam senede bir yaptırmak lazım ama işte geçim derdi olunca ne zaman bulunabiliyor ve de para. 

@DjBlueMaN Hocam inanır mısın şu 2,5 ay hayata bakış açımı değiştirdi. Kesinlikle eskisi gibi değilim. Bunu iyi veya kötü yönde söylemiyorum. Soyut değil, tamamen somut bir açıklama bu. Ruhum incindi. Herşey boş, diyorsun ya, aslında çok tehlikeli bir bakış açısı bu hocam; çünkü gerçekten herşeyin boş olduğunu gördüğün zaman senin de için boşalıyor. Hayalini kurduğun milyonlarca konu, bütün heveslerin içinden akıp gidiyor. 6 aylık kızını bile ağız tadı ile sevemiyor insan.
    Komik olmamakla beraber, sürekli olarak dramatik bir havadasın ve paranoyaksın. Zaten paranoyak olduğunu düşünüyorsan, eski kendini gölgede bırakıyor yeni kendin. Böyle şeyler işte vesselam. Allah kimsenin başına vermesin.

@Roark Sağolasın :) Sigara içmeyeceksin hocam. Elimizdeki en güçlü ve en etkili korunma yolu bu. Sonrasında işimiz Allah'a kalıyor. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    elyos2600 bunu yazdı

Öncelikle Çok Geçmiş Olsun.. 

Netten Arattığında Kansersin Cevabı Almamana Çok Şaşırdım Açıkçası..  Arkadaşlarında Dediği Gibi Belirli Aralıklarla Bazı Kontrolleri Yaptırmakta Fayda Var.. Korona Diye Eve Kapandık 2 Sene Gidemedim.. Ocak Sonunda Ağrı Sızı Kan Derken Bir Gittik Kolon Kanseri Teşhisi Kondu Ameliyat Vs. Şimdi Kemoterapi Alıyorum.. 

Allah acil şifalar versin inşaallah kardeşim.Tez zamanda sağlığına kavuşursun inşaallah.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kanser olmamaniz, kanser olmayacaginiz anlami tasimiyor. 
    Supe duydugunuz bir sey varsa, yasiniz ve o anki saglk durumunuz farketmeksizin doktora gidin.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 2064 Toplam Mesaj: 26
akciğer akciğer kanseri kanser nodül