folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Akil Adamlara Adam Fena Laf Sallıyor

Akil Adamlara Adam Fena Laf Sallıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Bilmeden sallamak çok kötü birşey ya şu ülkede hangi kadın oğlunu gülerek askere yolladı ? Hiç bir kadın oğlunu askere kendi isteğiyle yollamaz gitmek zorunda olduğu için gönderiyordur bırakın bu safsataları. Kimsenin de dağa çocuğunu yolladığı yok batıda götünü rahata dayayıp ordan sallamak kolay tabi gidin bi de doğudaki şartlara bakın da öyle konuşun. Bir tunceliye bakın bi hakkariye bakın acaba ordakiler güle oynaya mı gönderiyorlar dağa yada kim gönderiyorki dağa hepsi kaçırılarak tehtitle gönderiyor. Ortada bir barış var ama savaşın sonucu savaş bitsin diye ortaya çıkacak olan bir barış değildir. Bu barış yenilmiş hakların, görmezden gelinen, yalnızlaştırılan halklarla olan barıştır.

Akil adamlar olayı iyi yapılmış birşeydir. Tepki verenlere bakın hep batıdakiler karadenizdekiler hiç doğuda tepki veren yok çünkü doğu haricinde kalan kısımların hiç sorunu olmadı devletle onlar hiç yalnız bırakılmadı başlarında bir pkk belasıyla yalnız bırakılmadılar. O yüzden bu işkembeden vatanperest şövenist militarist laflar kolay çıkıyor. Niye doğudan bir kişi de çıkmıyor siz yanlışsınız demiyor da hep batıdakiler konuşuyor ? Azıcık aklınızı başınıza toplayın türkiyede iyi şeyler oluyor bu provokasyonlara rağmen bu hazımsızlığa rağmen gerçekten iyi şeyler oluyor ve olmaya da devam edecek. 30 yıldır bitirilemedi pkk belası çünkü pkk dışardan çok içerdeydi devletin içerisindeydi. Silahla savaşla olmayacağı anlaşıldıktan sonra artık adımlar atıldı ve ben de Türk milletine menzub, Türk cumburiyeti vatandaşı olan bir kürt olarak da yapılan çalışmaları destekliyorum.

Bu söylediklerin APO'nun çıkmasını mantıklı kılmaz.

Batıdaki herkes havyar yiğip rahat içinde yaşamıyor amk.
    Bakamayacağın kadar bebe yapıp sokağa salmak kolay olanı tabi amk. Sonra dağa çıkmak zorunda kaldık oluyor öyle mi?
    Bebelerime bakamıyorum "Devlet bize bahmiiyyy" oluyor öyle mi? Batıda asgari ücretle 4 kişi geçinen aileler niye öyle demiyor ?

Batıdaki gaspçılara hırsızlara bak amk. Özellikle antalya'da. Adam 10 tane çocuk yapmış hepsi sokakta. Hepsi esrar içiyor, satıyor gasp yapıyor. 10 Yılda bi sürü gasp, hırsızlık vakası yaşadım ve yaşadı arkadaşlarım. Bu vakaların hepsini yapanda mı KÜRT olur amk!

Birde evet doğudaki insanlar bu akil adamlara laf etmiyorlar çünkü mallar. Abdullah öcalan denen oç daha 13-15 yıl önce doğudaki insanların bebelerini öldürdü. Kendi bebelerini öldürdü. İşte bunu göremedikleri için böyle oluyor.

Yakalanır yakalanmaz "Türkiye cumhuriyeti devletine hertürlü yardımı yaparım " diyen bir oç'na ve döneğe kul köpek olmuş bir toplum bu oçları. Bu kadar mallar.

Ama sen diyorsun ki "Abi onların bir amacı vardı. Bırakalım öldürdükleriyle kalsınlar" "Bizim askerimiz hep zoraki gitti zaten askere, öldüler nasıl olsa sie edin onları" dercesine mal mal konuşuyorsun. O öldürenleride ödüllendirmemizi bekliyorsun. Neymiş memlekete böyle rahata erecekmiş.

O oç amerika ırakta petrol bölgelerini güvenlik altına almak için terörü bitiriyor.  ABD hem petrolünü güvenlik altına alıyor hemde bir yandan bizim memleketi iyice bölüyor, memleketle taşşak geçiyor.

3 sene önce bir bağ evi yaptırdık. Yapan adam kars kürtüydü. Adamın serçe parmağı yok ama hala çalışıyordu. O adam niye devlete isyan edip dağa çıkmamış. Niye çalışıyor? Enayi mi amk. O da çıksın. Kürdistan diye bağırsın? Çünkü adam bilinçli. Allah'ında kitabında ekmeğinin peşinde adamda ondan.

Kürdistan diye ANIRAN o oçlarına bir sor bakalım. Niye k.ıraktaki kürtdistana gitmiyorlar? Çünkü o zaman kimse onlara beleş bakmayacakda ondan.

O kürdistan diyen oç godamanlara da sor bakalım. O ezildik, halkım ezildi diyen oçna sor. Niye bunca yıldır doğuya 1 kuruş bile yatırım yapmazken batıya yatırım yapmışlar. Niye halkını düşünmemişler.

Bırakın bu ayakları amk Devlet bakmamışta, yol açmamışta, o yüzden adam öldürmüşlerde. İnsan katleden adamların, vatanınızın evladını öldüren, bebek öldüren adamların laflarını, propagandalarını yapıyorsanız bi bokdan anlamıyorsunuz demektir.

Yüzyıllardır aynı topraklarda yaşadığımız kürtleri-türkleri birbirine soktular bu ERMENİ KÖPEKLERİ sizde hala destekliyorsunuz bunları. Bu vatanı seven bir sürü kürt arkadaşım var onlar enayi mi amk ki köpek gibi çalışıp işinde gücünde uğraşıyorlar.

Önce bağımsızlığı kazanmak lazım. O oç hakkında idam kararı var. Amerika öldürme dedi hala öldüremiyoruz. Doğudaki adamı salmakla. Doğuyu komple vermekle olacak iş değil bunlar.

K.Kıbrıs'ta türklerin analarını rumlar sikerken Ecevitle Erbakan K.Kıbrısa çıkartma yaptılar diye yıllarca ambargo yedik. Keşke gene öyle olabilsek. Fakir ama grurlu.

Batının yıllardır politikası olan "Böl parçala yoket" i bir güzel uyguladılar memleketimizdede. Sınır bölgelerimizdeki ülkelere bakın. Mısır, Suriye, Irak vs. vs. hepsi amerikanın elinde. Sıra yavaş yavaş diğerlerinde; iran, türkiye(gerçi bizi ele geçirdiler bile).

Bu kadar mı körsünüz amk. Hala amerika'nın propagandalarını yapıyorsunuz.

DrKill tarafından 11/May/13 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    angels_demos bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

Bilmeden sallamak çok kötü birşey ya şu ülkede hangi kadın oğlunu gülerek askere yolladı ? Hiç bir kadın oğlunu askere kendi isteğiyle yollamaz gitmek zorunda olduğu için gönderiyordur bırakın bu safsataları. Kimsenin de dağa çocuğunu yolladığı yok batıda götünü rahata dayayıp ordan sallamak kolay tabi gidin bi de doğudaki şartlara bakın da öyle konuşun. Bir tunceliye bakın bi hakkariye bakın acaba ordakiler güle oynaya mı gönderiyorlar dağa yada kim gönderiyorki dağa hepsi kaçırılarak tehtitle gönderiyor. Ortada bir barış var ama savaşın sonucu savaş bitsin diye ortaya çıkacak olan bir barış değildir. Bu barış yenilmiş hakların, görmezden gelinen, yalnızlaştırılan halklarla olan barıştır.

Akil adamlar olayı iyi yapılmış birşeydir. Tepki verenlere bakın hep batıdakiler karadenizdekiler hiç doğuda tepki veren yok çünkü doğu haricinde kalan kısımların hiç sorunu olmadı devletle onlar hiç yalnız bırakılmadı başlarında bir pkk belasıyla yalnız bırakılmadılar. O yüzden bu işkembeden vatanperest şövenist militarist laflar kolay çıkıyor. Niye doğudan bir kişi de çıkmıyor siz yanlışsınız demiyor da hep batıdakiler konuşuyor ? Azıcık aklınızı başınıza toplayın türkiyede iyi şeyler oluyor bu provokasyonlara rağmen bu hazımsızlığa rağmen gerçekten iyi şeyler oluyor ve olmaya da devam edecek. 30 yıldır bitirilemedi pkk belası çünkü pkk dışardan çok içerdeydi devletin içerisindeydi. Silahla savaşla olmayacağı anlaşıldıktan sonra artık adımlar atıldı ve ben de Türk milletine menzub, Türk cumburiyeti vatandaşı olan bir kürt olarak da yapılan çalışmaları destekliyorum.

okursun umarım.

hangi medyayı takip ettiğini görebiliyorum.herneyse.
    pkk 2 kere Türkiye Cumhuriyeti tarafından askeri olarak bitirildi. Özal yapılacak bazı harekatları engelledi. Sınır dışı operasyon tam olarak gerçekleştirilemedi. Erdal Sarızeybek - İhaneti Gördüm. Buyur oku detaylı olarak bilgilenirsin. cep boyu 10 lira.
    Bebek Katili apo teslim edildiğinde pkk üst tabaka haricinde yoktu. binlerce pkk'lı öldürüldü. Fakat ne yazık ki sadece askeri olarak. Para kaynakları dondurulmadı. Üst tabaka tümüyle yakalanamadı vs.
    AKP Türkiye Cumhuriyetinin başına geçtiğinde şekit sayımız arttı. Her yıl daha fazla arttı ki pkk askeri olarak toplanmaya başladı. Tıpkı özal döneminde olduğu gibi.

Doğuda öğretmen öldüren pkk'dır. Kürt köylerini basan pkk'dır. Kürt, Türk demeden bebek öldürebilen pkk'dır. Güneydoğu anadolu Projesi ile -ki bu proje sayesinde doğu kalkanması amaçlanmıştır- ortaya çıkan pkk'dır. Doğuda iş yerlerini şantiyeleri basan pkk'dır. Sınırdan kaçakçılık yapan pkk'dır ki kaçakçılığı önleyen karakolları basmışlardır öncelikli olarak
    Bu devletin oraya yatırım yapamamasının sebebidir. ve biz 2 kere bu örgütü askeri olarak bitirdik ve yine birileri yüzünden yeniden toplanmasına göz yummak zorunda kaldık. Eğer ki halk bilinçli olsaydı olmazdı.
    Oradaki insanların o durumda olmasının sebebidir pkk. ve pkk ya yardım edenler. 

İyi olan gelişme nedir senin için arkadaşım? Silahlı katillerin geçici olarak ülkeyi terketmesi ve para kaynaklarını kendilerini daha fazla gelişmesini sağlamak mıdır? Bu ülkenin gelecekte daha fazla yara almasını sağlamak ve ölen Türk ve Kürt, asker, sivil, öğretmen ve diğerlerini hiçe saymak mıdır? Eğer öyleyse biz neden bu kadar kayıp verdik. Sadece insansal değil ekonomik olarakta.

Doğuda %7 oy alır bdp, pkk yı destekleyen de çıkar. ama bu gerçeği yansıtmaz. O doğu halkı devletten ayırtılmıştır. O doğu halkı zamanında aynı pkk tarafından öldürülmüş aynı pkk tarafından korkutulmuş utanmadan bak yatırım yok biz yanındayız ama propagandasına tutulmuştur o şantiyeleri bastığını hatırlatmadan. Ama o doğu halkının pkk taraflı insanı azdır. Eğer ki biz yanında olursak o korku propagandasını yok edersek ki edebiliriz o insanlar meydana da çıkarlar akilleri de kovarlar. Ama böyle bir olay karşısında başlarına ne geleceklerini gayet iyi biliyorlar.

O insanlar öldürüldü, çocukları kaçırıldı, korkutuldu arkadaşım. Bu yüzden işte.
    Buyur cevap ver.

Bunun nesine cevap verebilirim ki ? Benim söylediklerimden farkın nedir tam olarak (ilk paragrafın hariç) ? Ha en başta evet bi kere medya olayını nasıl anlamadım fakat sen erdal sarızeybek okuyarak bunları bahsediyorsun bi kere yanlışsın. Özal gibi bir adam pkkyı bitirecekken öldürüldü bunu yapan da devletin (derin yada sığ herneyse) ta kendisiydi. PKKyi ortaya çıkaran dış devletere servis edip sonra kendi başına bela eden de devletin kendisidir. Devlet batıya verdiği önemi doğuya da verseydi bugün ne pkk olurdu ortada ne böyle doğu batı farkı olurdu.

özal öldürülmedi, öldü. hangi medyayı takip ettiğin buradan anlaşılıyor. Büyük bir gaflet içerisindesin. Okumalısın bu konu hakkında yorum yapmak için. Emin Çölaşan kaç defa yazdı özal hakkında. Oku vakit ayırıp. Sözcü.com.tr de vardır.

Anlamıyorsun galiba? Yeniden yazayım.
    Doğuya yatırım yapan bazı iş adamları öldürüldü. Geneli korkutuldu
    Şantiyeler basıldı
    Yollar kesildi
    Okullar basıldı öğretmenler öldürüldü.
    Doğuya ulaşımı engelleyen pkk dır. Devlet değil. Ha devlet buna karşı gelecekti. Özal gibi insanlar olmasaydı. Herkes uğur mumcu'yu takdir eder açıp oku o konu hakkındaki fikirlerini.

Pkk'yı bitirecekti öldürdüler dediğin özal pkk ile ateşkes yaptı. Sınır ötesi harekatları durdurdu. Zayıflamış çökmüş olan pkk toparlandı büyüdü. Osman Pamukoğlu ve diğerlerinin düzenledikleri harekatları yaptırtmadı. Ekim harekatı yapılsa idi bunlar olmayacaktı. 93 yılında yeniden saldırmaya başladı. Körfez savaşında amerikayı destekledi. 

Bu yapılanların aynısını Tayyip Erdoğan da yaptı. Amerikayı destekledi. Irak'a asker sokmaya çalıştı. Sokamadı. -Red oyu veren akp liler bir daha seçilmediler- sözde barış yaptı pkk nın şu an daha da gelişmesini sınırlardan oluk oluk para kazanmasına göz yumuyor.

Yandaş medyayı takip ederek. Geçmiş hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadan kesin yargılara varma. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Türkü de Kürtü de kandırmışlar. pkk ermeni örgütü. Biz de birbirimizi sikiyoruz. Amaç doğu ve güney dogu anadolu topraklarının değerini düşürmek ve avrupadaki ermeni nüfusunu oraya kaydırmak falan filan. Sayfalarca yazarım da zor geliyor, bi de bi dolu kalın kafa var hala özalı adam sayanlar falan filan ugrasılmaz o kadar tartışmayla. özal cebinde bütün bakanların imzasını tasıyıp ohal gibi durumlar oluşturup temel hak ve özgürlükler ile ilgili yasa hükmünde kararname cıkaran bi kasardır. Sırf arkadası olan dönemin gs başkanının ricası için devre arasında gs nin transfer yapabilmesi için meclisten karar cıkartabilecek kadar asagılık biridir. Yarak kürek adamların fikileriyle yarak kürek şeyler yazıyorsunuz yaşanmaz bu amk ülkesinde kendini aydın sanan cahil piçlerle.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    NetBABA bunu yazdı

Adam haklı...

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

karakule benim annem beni askere güle oyna gönderdi. Ben askerlik şubesine gittiğimde Anakradan batıda askerlik yapmak istemediğimi mümkünse direk yüksekova dağlarında görev yapmak istediğimi resmi olarak beyan ettim.

Eski konularımda var ama tekrar yazayım. Gittim hakkari-yüksekova-cengiztopel caddesi (Bu caddeyi biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın) eski adıyla eşşek meydanı yeni adı özgürlük meydanı olan ters lalenin bulunduğu alan. Hepsini gezdim ve ne gördüm biliyor musun?? Başı boş kolları arkalarından bağlı serseri mayın gibi oradan oraya gezen, çalışmanın-alın terinin ne demek olduğunu bilmeyen anca devlet bizi eziyor demeyi bilen asalak insan topluluğu. Çok açık ve net...

Sakın ola kürt kökenli olduğu için yukarıdaki son cümlemden alınan bir mürid vs olmasın ağır konuşurum! Kürt kökenli Türk vatandaşıyım diyorsan bayrağını al eline yanımıza gel. Yok dağdaki kansız köpeği destekliyorum diyorsan önce cebindeki o TC yazan kimliği yırt at (ki göt yemez) sonra da sakın benim karşıma çıkma..

karakule biraz kızdım ve tekrar sana dönüyorum. Barış mı ???? ne barışı??? bu iş kanla bitecek haberin olsun...

Bir de Akil demişsin buyur al sana doğudaki malatyada yapılan toplantıdaki konuşma. Kaynak maynak vermiyorum araştırıp bulabilirsin.

Eraslan'dan sonra söz alan Tutuklu ve Hükümlü Yakınları Dernekleri Federasyonu Başkanı Zübeyde Teker ise konuşmasına "PKK'lı ve KCK'lı siyasi tutukluların ailelerinin dernek başkanı olduğunu belriterek "Kürdüm, Kızılbaşım ve aynı zamanda sosyalistim birçok kimliği beraber taşıyan biriyim dedi.

Daha Türküm bile diyemeyen kansız soysuz pkklı bir orospu çocuğu. Bunlar sence de olay çıkarırlar mı kendi istedikleri oluyor..

Son söz olarak her ne kadar farklı uçlarda olsak da şahsi görüşüm en son kurduğun şu cümle pkk nın, adaletsizliğin, düzensizliğin çözümündeki ilk adım "Türk cumburiyeti vatandaşı olan bir kürt olarak" Bu cümleyi kurup uygulayabilmek. Çözüm işte bu kadar basit aslında.. pk nın ne bir kürtle ne de doğudaki vatandaş ile alakası yoktur. pkk KANSIZ SOYSUZ ve VATANSIZ KÖPEKLERİN oluşturduğu bir topluluk..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ne sağlam konuşmalar gördük biz vatanı kurtaramayan....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

ne sağlam konuşmalar gördük biz vatanı kurtaramayan....

konuşmaya gerek yok, yoket ve unut... tüm dünyada bu iş böyle çözülüyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Açıkcası ben artık konuşmayı bıraktım şuan polonyadayım ve buradaki profesörlerle görüşmeye başladım sanırım doktora için kabul alacam türkiyeye de artık anca prof olursam gelirim. Şu kafalara bak ya bilim yok eğitim yok adamlar anca birilerine türküm dedirtme derdinde ya takılın abicim siz.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 5361 Toplam Mesaj: 59