folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akıntıya Kürek Çekmek...

Akıntıya Kürek Çekmek...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal_Trag3dy
    Fatal_Trag3dy's avatar
    Dişi

Forum başlıklarına bakarken "derin konular" öbeğine baktım ve "derin" kelimesine takıldım...beni derinden ne etkiliyor diye düşündüm...önce dünyanın içler acısı kareleri gözümün önüne geldi daha sonra da insanlığın...kaybolmaya yüz tutmuş insani değerlerimizin ayaklar altındaki acizliği...gün geçtikçe insanların insanlıktan çıkıyor olmasıydı beni "derinden" etkileyen...sonuca göz yummaya çalışıyorum da,nedenleri gözyaşlarının gözler kapalı olsa bile bir yerden kendini akıtması misaliydi...

Hani insan isyanı tavana vurunca "artık sevmeyeceğim,kimseye değer vermeyeceğim" gibi sözleri savurur ya ortalığa...ergenlikten fırlama kelimeler yani...bunu artık sadece yeni yetme gençler değil,yaşlılığın çocukluğa dönüş evresinde olanlar bile kullanır hale geliyormuş...yediğimiz kazıklar ne denli çok olursa olsun,yapılan "yapmacık" güleryüzlülükler,bir çocuğa verilip de onu kandırmaya yeten şeker gibiymiş meğersem...

Örnek mi ver,diyorsunuz bana şimdi...örneklere en iyi örnek de şahsımız hareketleri işte...bunca konuyu tartışıyoruz da insanların bu derece düşmesi de tartıştıklarımıza baş sebep değil midir...

Saymaya girişirsem burada geceyi bulurum diye başlamaya korkuyorum esasında...biriyle sözleşirsiniz ama o başkası ile sözleşir insanı orada bekletir...içinizi dökmeniz için yalvarırcasına bakan gözler ile dostane bir duyguyu aşılayarak sevdirir,bir gün adınızı hatırlamamazlıktan gelir...uğruna beylik laflar ettikleriniz bir bakmışsınız şimdi arkası dönük...aslında bunların hepsi "seni orada bekleyeceğim" denilen köprünün,akıllarda yıkılmasıdır...

Neden kaybediyoruz kendimizi,niyedir bunca çelişki,bunca komplike...bunca hayal kırıklığı...oldukça basit bir konu bana neden geceleri haram ediyor...düşünmek merdivenleri tırmanmaktan çok,aşağı yuvarlanır hissi veriyor...

Bunlara bir cevap bulun;ya da bulamadığınızdan kendinizi mi ağırdan satıyorsunuz;ağırdan satmak da ezikliğe vurulan bir yama değil midir...haydi bir çözüm getirin,bir sebep bulun ki rahatlatın beni de...bulamadığınızda düştüğünüzün her çıkmaz sokağın adında ben de varım çünkü...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar ya çözüm bulun yada eziksiniz.

Edit: Cevap veriyorum "Dünyanın çivisi çıktı da ondan.Türkiye yine dünyaya göre çok fazla yozlaşmamış ülkeler arasında ama gün geçtikce de manevi değerlerimizi kaybediyoruz " 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Z-Chanin provakatif konusunda yorum patlaması oluyor muhabbet konuları böle havada kalıyor :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bayzine katılıyorum manevi değerler yitip gitmekde

ayrıca;

Yazın çok iyi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal_Trag3dy
    Fatal_Trag3dy's avatar
    Dişi

Sizin gibi duyarlı ve kibar insanların olması mutluluk verici bir şey...toplumda bu azınlığın artması dileği ile...

Teşekkür ederim...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    benlik ve kin duygusu dürttüğü içindir..

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

benlik benlik benlik ...artık çıkar ilişkileri öyle arttı ki;insanlar daha sağlam dal görür görmez tuttukları dalı bırakır oldular..sevgiyi saygıyı aşkı unuttu çoğu kişi...sonumuz hayrola :S

bu arada güzel yazmışsın gerçekten tbrkler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Yazdıkların ve hissettiklerin yine kendinle çelişiyor "artık sevmeyeceğim, kimseye değer vermeyeceğim" ergenlikten çıkma sözlerin sana acı verdiğini yazıyorsun fakat son cümlelerinde aynı isyana tabii oluyorsun, aynı cümle ve tamlamaları kullanmamış olsanda...

Kimsenin birşeyleri ağırdan sattığını düşünmüyorum, herkesin karakteri ve yapısı farklıdır,  eğer sen bunu ezikliği vurulan bir yama gibi görüyorsan, önce kendini sorgulamalı, aradığın çözümü kendin üretmelisin. Düşünmek aşağı yuvaranmak hissi veriyorsa, birilerinin belli bir düşünceyi savunurken muhattabı olan konuyu daha ölçülü değerlendirmesi ya da belli bir tartışmada izleyici konumunda yer alması o kişiyi ezik yapmaz, tam tersi iddaa edilebilir.

Bahsettiğin yamayı yaratanlar, senin de deyiminle; komplike düşüncelere vurulan demin yarattığı aşağılanma duygusudur.

Bunlar derin ve irdelenmesi gereken konular olmaktan çok,  insan varlığının somut bir kimliğe bürünüp nefes almaya başladığı zamandan süregelen feryatlardır. 

''Neden böyle, nedir bu karmaşa'' vb. sözlerin dünyanın dönmeye devam edeceği süre ezberlenip tekrarlanacağından süpheniz olmanız.Bundan 100 yıl öncede böyleydi, bundan 100 ıl sonrada böyle olacak.

Bireyler toplumu oluşturur, eleştirdiğiniz konu ''bunun neden böyle'' olduğuysa, herkes aynı düşünccyi savunma teleşındaıdr. Suçlu kim?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    -----------------------------
    Z-Chanin provakatif konusunda yorum patlaması oluyor muhabbet konuları böle havada kalıyor :|

''Muhabbet'' kelimesini bu tür varsayımlar için kullanmayın. Sohbet ya da tartışma konusu daha iyi bir tanımlama olur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal_Trag3dy
    Fatal_Trag3dy's avatar
    Dişi
    Swool bunu yazdı:

Yazdıkların ve hissettiklerin yine kendinle çelişiyor "artık sevmeyeceğim, kimseye değer vermeyeceğim" ergenlikten çıkma sözlerin sana acı verdiğini yazıyorsun fakat son cümlelerinde aynı isyana tabii oluyorsun, aynı cümle ve tamlamaları kullanmamış olsanda...

Kimsenin birşeyleri ağırdan sattığını düşünmüyorum, herkesin karakteri ve yapısı farklıdır,  eğer sen bunu ezikliği vurulan bir yama gibi görüyorsan, önce kendini sorgulamalı, aradığın çözümü kendin üretmelisin. Düşünmek aşağı yuvaranmak hissi veriyorsa, birilerinin belli bir düşünceyi savunurken muhattabı olan konuyu daha ölçülü değerlendirmesi ya da belli bir tartışmada izleyici konumunda yer alması o kişiyi ezik yapmaz, tam tersi iddaa edilebilir.

Bahsettiğin yamayı yaratanlar, senin de deyiminle; komplike düşüncelere vurulan demin yarattığı aşağılanma duygusudur.

Bunlar derin ve irdelenmesi gereken konular olmaktan çok,  insan varlığının somut bir kimliğe bürünüp nefes almaya başladığı zamandan süregelen feryatlardır. 

''Neden böyle, nedir bu karmaşa'' vb. sözlerin dünyanın dönmeye devam edeceği süre ezberlenip tekrarlanacağından süpheniz olmanız.Bundan 100 yıl öncede böyleydi, bundan 100 ıl sonrada böyle olacak.

Bireyler toplumu oluşturur, eleştirdiğiniz konu ''bunun neden böyle'' olduğuysa, herkes aynı düşünccyi savunma teleşındaıdr. Suçlu kim?

eğer "ergenlik" bölümünün bir diğer tarafını okursan,yaşlılıkta bile olacağını söyledim...onu eklememin sebebi ise bu tür sorgulamaların sadece yaşa bağlanmasıdır ki böyle değildir,her yaşta bu tür kırıklıklar yaşanabilir olduğunu söylememdir...

"kendini ağırdan satmak" deyimime gelecek olursam,bunu da insanların kendini bir şey sanıyor olması adına söyledim ve bence kendini sürekli yüceltmek aslında içindeki çöküntüleri gizlemekten de açığa çıkar...ve sen bunu kendince genelleştiremezsin hak verirsin ki tanımadığın kimse için böyle bir savunma yapman doğru gelmiyor bana...

süregelen feryatlar demişsin,ki benim yazımdaki esas konu bu değil...yokolmaya yüz tutmuş insani değerlerdir...buna verilecek klişe örnek ise,komşuluk ilişkileridir ve buna çıkar ilişkilerini de ekleyebiliriz...zaten kimse bu hayatın mükemmel olmasını da beklemiyor...ama gün geçtikçe daha aşağılara sürüklendiğimiz de gözlerden kaçmıyordur sanırım...yani asıl olan daha aşağılara iniyor olmamız...

açıklamamı kendi içimde yapmaya çalıştım artık nasıl anlaşılırsa,kişisine bağlıdır...

Edit : Bir  de çözüm bulun dememin sebebi ise,sizlerden çözüm yazmanız için değildir...

insanların bir de kendine bakması amaçlı idi;yoksa kimsenin ilacı kimseye derman olmaz...

aşağılık hissi veren ise,düşünmek değildir...düşüncelerin içinden çıkılamamasıdır...

ekleyeyim dedim...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dumanemre
    dumanemre's avatar
    Erkek
    madem devamlı akıntıya kürek çekiyoruz o zaman sorun bizde.manevi değerlerin kaybolmasındaki sebebte biziz,benlik ile kirlettiğimiz dünyanın sebebide biziz. o zaman çözüm yine bizde değil mi ?

.İnilmeyince kuyuya çıkılmıyor taht-ı Mısıra.
Toplam Hit: 4392 Toplam Mesaj: 22