folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akp Binasındaki Motifler?

Akp Binasındaki Motifler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    yTSe_JaM bunu yazdı:
    -----------------------------
    nonviolen bunu yazdı:

bilip bilmeden konuşmayınn... yeni yapıldı bunlar anlamları ise;

Selçuklu kültür ve sanatının temel figürlerinden biri olan sekiz köşeli yıldızın Ortadoğu’da bulunan eski medeniyetlerde ve İslam dünyasında yaygın olarak kullanıldığı, sayı biliminde 8’in cenneti anlatan bir sembol olduğu belirtiliyor.

Ayrıca dini kaynaklarda İslamiyet’in 8 esasa dayalı olduğu, bunlara “sekiz cennet kapısı” dendiği, sekiz köşeli yıldızın da sekiz cenneti simgelediği belirtiliyor. Sekiz ilke “Merhamet ve şefkat, sabretmek, doğruluk, sır tutmak, sadakat, fakirliğini ve acizliğini bilmek, cömertlik, Rabbine şükretmek” olarak sıralanırken Sekiz cennet de şöyle isimlendiriliyor:

1. Dâri-celal
    2. Dâri-karar
    3. Dâri-selam
    4. Cennetül huld
    5. Cennetül mevâ
    6. Cennetül adn
    7. Cennetül firdevs
    8. Cennetü naim.

arkadas haklı ankarada oturanlar mısır büyükelçiliğinde de aynı motifleri görecekler :)

katılıyorum. israil filann ilgisi yok sallamayın bir medeniyetin simgesi islami simge. hemen kötü yöne alet etmeyi nasılda beceriyonuz helal olsun bu simgenin aynısı eminönünde indikten sonra solda topkapı sarayına giderken gülhane parkın çıkışından E-5 de eminönüye giderken osmanlı elçiliği var ordada aynısı mevcut

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Arkadaşın üstüne bu kadar gitmeyin cahillik ayıplanacak bişi diil öğreniyo garibim işte böle d.....t olarak

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    oradaki döt olan arkadaş benmiyim acaba ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek
    amına soktumu masonları

sokayım onun tezine...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AgiL3
    AgiL3's avatar
    Erkek
    35 milyon dolar mı ne wermişlerdi bu bina için. bırakın da böle ne idüğü belirsiz şeler olsun :P gizemli şeler yane :D

"bir gün öldürmediğim her bir yahudi için bana sitem edeceksiniz." GosteResim.Net kullanın hocalar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek

ReaL_KurD bunu yazdı:
    havadan nem kapmayın

katılıyorum :)  

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TIGER_07
    TIGER_07's avatar
    Erkek
    konuyu açan arkadaş kesin israil amblemi dememiş.benziyor demiş.bu arada tayyep in çalışma odası da laila gece kulubüne bakıyormuş.tam yanına yaptırmışlar binayı.a.q adam karı kızın poposuna bakmaktan ne iş güç düşünür nede Türkiye yi.ayrıca sestende nasıl çalışacak aklım almıyo.onlardaki ampül kafa bu kadar çalışıyo işte a.q. bedava röntgencilik

TBT ordusundan TSK ordusuna transfer olan mürit
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    buna belki senin ihtiyacın vardır , bu kargaşada böyle saçma bişeyi yapması mümkünmü sence :) bu kadar saçma fikirleri nasıl üretiyosunuz anlamıyorum , eğer birini seviyorsan ne yaparsa apsın hepsi güzel gelir , ama birinden nefret ediyorsan durmadan onun hatalarını gözlersin en ufak açığında ona saldırırsın..

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TIGER_07
    TIGER_07's avatar
    Erkek
    th3Abdo bunu yazdı:
    buna belki senin ihtiyacın vardır , bu kargaşada böyle saçma bişeyi yapması mümkünmü sence :) bu kadar saçma fikirleri nasıl üretiyosunuz anlamıyorum , eğer birini seviyorsan ne yaparsa apsın hepsi güzel gelir , ama birinden nefret ediyorsan durmadan onun hatalarını gözlersin en ufak açığında ona saldırırsın..
    eğer bana demişsen bu lafı ki öyle gözüküyor.sana biraz haberleri takip etmeni öneririm.ben haberlerde herşeyi izledim bu konuyla ilgili. hatta tayyepe bi gazeteci sordu. odanız neden laila ya bakıyor diye. tayyep de akşam gençler geliyor buraya arada bir onları izler rahatlarım biraz dedi.ben bu sözünden yola çıktım.adam kendisi dedi bu benim uydurmam değil.birazda medyayı tv den takip et.bidaha da araştırıp soruşturmadan zart zurt konuşma ok kardeşim.

TBT ordusundan TSK ordusuna transfer olan mürit
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    yorumsuz , tartismayi uzatip gerilmeye gerek yok , eğer birazcık düşünce gücün olsaydı anlardın her zaman doğru olan mantıklı olmuyor , neyse forumda bu tür tartışmalar yasak...

...
Toplam Hit: 5741 Toplam Mesaj: 48