folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder AKP Nin Zafer Formülü!..

AKP Nin Zafer Formülü!..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    >>   DOĞRU MU ?????   >>  AKP'nin Zafer Formülü >> >>Seçimden bir sonraki Pazartesi günü, bir aile dostumuz, 
    eşi ile birlikte >>ziyaretimize geldi. Oldukça büyük bir inşaat şirketinin sahibiydi ve >>Teknik >>
    Üniversite'den mezun olduğundan bu yana geçen yaklaşık 35 yıldır >>müteahhitlik yapıyordu.
    Ailesi ve ikametgahı İstanbul'da olan bu aile >>dostumuz, son bir yıldır, Erzurum'da, bir toplu konut inşaatı
    >>gerçekleştirmekteydi. >> >>Henüz sonuçlarının şaşkınlığını üzerimizden atamadığımızdan, konu ister
    >>istemez 22 Temmuz seçimlerine ve özellikle AKP'nin Doğu ve Güney Doğu'da >>Anadolu'dan aldığı,
    beklentilerin üstündeki oy oranına geldi. >> >>Aile dostumuz için bu sonuç hiç de şaşırtıcı değildi.
    Zira iki ay kadar >>önce >>tanık olduğu ve bu ziyaretinde bize de aktardığı bir olay bile, AKP'nin
    >>Doğu >>ve Güneydoğu'daki başarısını açıklamaya yetiyordu. >> >>Söz konusu olayı bize şöyle aktardı;
    >> >>"... 'Hakedişimizi' bekliyordum. (Devletin, iş yaptırdığı müteahhitlere,
    >>belli aralıklarla yaptığı ödeme) Ziraat Bankası'na para geldiğini >>öğrendim.
    >>Bize ödenecek meblağyı almak üzere, kalkıp Ziraat Bankası'na gittim. Fakat
    >>içeri girmeme imkan yoktu. Zira bankanın önünde, Kadın, erkek, yaşlı ve
    >>gençlerden oluşan mahşeri bir kalabalık vardı ve görevliler bu kalabalığı
    >>bir sıra haline getirmek için çırpınıyordu. >>
    >>Kapıda duran ve tanıdığım bir güvenlik görevlisine, beni içeri alması için
    >>uzaktan işaret ettim. Onun yardımıyla kalabalığı aştım ve önce bankaya,
    >>sonra da müdürün yanına girdim. >> >>Ahbabı olduğum banka müdürüne;
    'Hayrola, bu kalabalık ne bekliyor?' diye >>sordum. Müdür kinayeli bir gülümseme ile,
    'Maaş almak için bekliyorlar' >>şeklinde bir yanıt verdi. Kalabalığın benzeşik olmayan yapısı, banka
    >>müdürünün yaptığı açıklamayı tereddütle karşılamama neden oldu. Bunu fark >>eden müdür,
    konuya açıklık getirdi; 'Devlet bu bölgede yaşayan her aileye, >>okula giden erkek çocukları için ayda 75 milyon,
    yine okula giden kız >>çocukları için ise, ayda 150 milyon, eğitime katkı desteği veriyor. Bugün >>de
    >>ödeme günümüz...' >> >>Aile dostumuz, AKP'nin sihirli formülünü açıklamak üzere detaylar vermeyi
    >>sürdürdü; >> >>"Bu bölgede yaşayan ve neredeyse tamamı yoksulluk sınırındaki Kürt Kökenli
    >>vatandaşlarımız, ortalama 8 - 10 çocuk sahibi. Kız ve erkek çocuk oranının
    >>yarı yarıya olduğunu varsayarsak, 10 çocuklu bir aileye devlet; >>
    >>ayda 1 milyar 125 milyon lira yardımda bulunuyor.
    Bu, o yörede yaşayan bir >>aile reisi için 'servet' sayılabilecek bir meblağ.'
    >> >>İki yeğeni aynı bölgede öğretmenlik yapan aile dostumuz, devletin yaptığı
    >>bu >>eğitim yardımın, öğrencilere ne şekilde yansıdığını ise; öğretmen
    >>yeğenlerinin gözlemlerine dayanarak aktardı: >>
    >>"Aile reisleri bu yardımı, çocuklara hiçbir şekilde aktarmıyorlarmış.
    >>Kitap, >>defter, kalem isteyen çocuklara, 'Gidin, öğretmeniniz versin'
    >>deniliyormuş. >>Yani sizin anlayacağınız bu yardım, çocuklara değil, babanın hayat
    >>standardını yükseltmeye yarıyor' dedi gülümseyerek. >>
    >>'Baba hayat standardını nasıl yükseltiyor' diye saf saf sordum, bu ilginç
    >>gözlemi aktaran aile dostumuza. Yine bir tebessümle yanıtladı; 'Eşine bir
    >>kuma getirerek!..' (İkinci bir kadın alarak) >>
    >>Ben bu seçmenin bölgesinde, sosyal ve ekonomik seviyesinde, fikir ve algı
    >>düzeyinde olsam, acaba kime oy verirdim ve cumhuriyet, laiklik, >>bağımsızlık
    >>gibi, bir türlü anlayamadığım kavramlara ne kadar yakınlık duyardım diye
    >>düşünmeden edemedim doğrusu. Belki siz de düşünürsünüz... >> >> >> >>-- >>DÜŞÜNME ZAMANI

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    al işte bitane daha :@ yani aslında böyle şeyler hiç konuşulmamalaı ama geliyor işte bu forumada , nasıl bir yöntem uygulanmalıki bunlar burdan gitsin yav, adam mailine gelen komplo teorisini c/p etmiş bize yollamış , senin söylediğin şeyden tek bir şey anladım sen doğudaki hiç kimseyi tanımıyorsun gazete okuyarak televizyon izleyerek öğrenilmez bunlar , ordaki insanlar 3 5 kuruşa satılacak kadar alçakmı zannediyorsun! Allah rızası için böyle konuların açılmasına izin vermeyin, yeter ya!..

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    benim tarayıcım mı bozuk yoksa bu yazı alabildiğine sağa doğrumu gitmiş :S

!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    sayfanın amk   muş

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    hoca rte hakkında olmsa okumazdım çünkü çok kötü bi yazı uznluk olarak.nyse sadede gelelim bn artık rte hkkında knşmuyorum.çünkü bıktım millet mal.Anladıım bişeyde abi zam yapmadın zaman oy alıyosun.sikecem yzdıkça delleniyorummm...nese eyllhh
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek

Önce sayfanın mısına koduğun için teşekkür etmek istiyorum.Daha sonra ise
    o öğrenci başına verilen paranın en az 10 yıllık bir mazisi var bunuda hatırlatmak isterim.
    Belki sen bilmiosun ama benim ufaklığımda o para dağıtılıyordu halen de dağıtılıyor öğrenci başına.
    Yani bu rte nin marifeti değil daha önceki iktidarların marifeti.Onun içinde teşekkür ederim burdan hangi iktidarsa.
    O paradan bende yararlandım çünkü..

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:
    -----------------------------
    al işte bitane daha :@ yani aslında böyle şeyler hiç konuşulmamalaı ama geliyor işte bu forumada , nasıl bir yöntem uygulanmalıki bunlar burdan gitsin yav, adam mailine gelen komplo teorisini c/p etmiş bize yollamış , senin söylediğin şeyden tek bir şey anladım sen doğudaki hiç kimseyi tanımıyorsun gazete okuyarak televizyon izleyerek öğrenilmez bunlar , ordaki insanlar 3 5 kuruşa satılacak kadar alçakmı zannediyorsun! Allah rızası için böyle konuların açılmasına izin vermeyin, yeter ya!..
    Bu arkadasın soledigi komplo deil bizzat kendim secimden sonra ntvde bir programda bakan celikin bunu soledigini duydum, rakamlar konusunda emin degilim ve programn adını hatırlayamadıgım icin metnini bulamadım ama adamın kendi sitesinden  http://www.huseyincelik.net/basin_roportajlari.html den oku gercek oldugunu gor.

ikincisi evet millet(%50 nin cogunlugu) ne yazıkkı oyarını komur ve makarnaya bulgura satmıstır. Onları bunu yapmak zorunda bırakanları lanetlerken onların da masum olmadıgına innıyorum

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

kerdeşim siz ne biçim insansınız yaw, adam her öğrenci için para veriyorsa bu  kötü birşeymi Allah aşkına sorarım sana??

yani yeryüzünde öğrenci başı para verdiği için kötülenen bir başbakan daha yoktur heralde..

babaları o parayla keyiflerine göre takılıyorlarsa bu başbakanın suçumuki??

şimdi sen kitaplar bedava verilmesin, 

özel hastaneler herkese açık olmasın, sağlık ocaklarına her türk vatandaşı sadece kimliğiyle girip tedavi olmasın,

bunlar hepsi kötü şeyler dimi, sanki sana her ay ödeme yapsa istemezsin 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Senin aile dostun mu yoksa alıntı mı bilmiyorum ama o aile dostu da, banka müdürü de kısmen sallamış götünden.

1.'si son 3-4 nesildir güneydoğu ve doğu ilçelerinde kuma olayı kalmadı.
    2.'si  çok çocuklu dönem de son 2-3 nesildir artık kesildi. Benim babam da 16 kardeşti ve şimdi sadece 6 tanesi yaşıyor. Annem de 15 kardeşdi şimdi 10 tanesi yaşıyor.
    3.'sü eğitime katkı payı konusuna gelmem gerekirse çevremde bu paradan yararlanmak isteyenlerin çoğu alamadı. Bir şekilde resmi olarak öğrencinin eğitim masrafını karşılayamayacağını belgeliyorsun. yani herkese vermiyorlar koşulları filan var.
    4.'sü burda ki oylarn neden AKP'ye gittiğini merak ediyorsanız? Türkiye de ki çoğunluk neden verdiyse o nedenlerden verdiler. Okulda ne kadar kalitesiz olursa olsun kitap dağıtılması gözleri boyadı, çiftçiye destekler gözleri boyadı, rehabilitasyon merkezleri gözleri boyadı. Ha belki de güzel icraatlar bişey diyemem. Ama bilişim terimiyle son kullanıcı halinden ve AKP'den çok memnun. Ama bu kesinlikle o bahsi geçen götü boklu eğitime katkı payı ile alakalı değil.

Edit: Son olarak da  şimdi ev ahalisine sordum. 30-40 ytl'lik bir mebla ile başlıyor ve dediğim gibi herkese vermemekle birlikte 2 ayda bir felan mı ne veriliyor.

Bu metin de akp'yi kötülemesinin yanı sıra (bu kısmı beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren cümlenin diğer kısmı) güneydoğu ve doğu da ki halkı kötü lanse eden bir içerik taşıyor

kendinize ayığ olunuz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    akm nasıl c/p lan bu.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    hotboy bunu yazdı:

kerdeşim siz ne biçim insansınız yaw, adam her öğrenci için para veriyorsa bu  kötü birşeymi Allah aşkına sorarım sana??

yani yeryüzünde öğrenci başı para verdiği için kötülenen bir başbakan daha yoktur heralde..

babaları o parayla keyiflerine göre takılıyorlarsa bu başbakanın suçumuki??

şimdi sen kitaplar bedava verilmesin, 

özel hastaneler herkese açık olmasın, sağlık ocaklarına her türk vatandaşı sadece kimliğiyle girip tedavi olmasın,

bunlar hepsi kötü şeyler dimi, sanki sana her ay ödeme yapsa istemezsin 

1-Para vermesi cok ii tabii ama buradan istedigimi almassam keserim die tehdit etmesi yanlıs

2-akıllı olsun eline trink die sayacagına kıyafet, kırtasiye, okulda yemek vb olarak versin

3-ozel hastanelere gittiginde cgunlukla 25/30 ytl fark odersin, saglık ocagından ilac alırsın eczaneye muayene ucretini odersin

yanlıs dedigin varsa geneli kasma ozelden sole tartısalım

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
Toplam Hit: 4666 Toplam Mesaj: 32