folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Algoritma Konusunda Kaynak İsteği

Algoritma Konusunda Kaynak İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Merhaba, algoritma konusunda başlangıç seviyesinden orta seviye diye ifade edebileceğimiz bir duruma kadar kaynak arıyorum, kitap veya video olabilir, ayrıca ingilizce veya türkçe olması fark etmez. Hobi olarak arkadaşlarla bu konuya takılalım dedik ama ilerleme imkanı bulabilirsek sevinirim.

İyi günler.  

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Elimde bir iki yabancı kitap vardı ama şuan nerede bilemiyorum. Pratik olsun diye şu siteyi kurcalıyorum arada https://projecteuler.net 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek

turkce olarak sununla baslayabilirsin, kisa oz;

http://www.csystem.org/sites/default/files/documan-arsivi/aslank/system-programming-version1.pdf

14,15,16 bolumler.

ingilizce olarak yine kisa oz;

http://index-of.co.uk/Etc/The.Practice.of.Programming.-.B.W..Kernighan..pdf

2. bolum

bunlar normalde yetecektir, daha da ayrinti istersen;

https://inf.ethz.ch/personal/wirth/AD.pdf

oberon ile anlatiyor ama farketmez okuyup anlasan yeter kendi istedigin dilde implemente edersin.

bundan da otesi referans kaynagi olarak kullanabilecegin TAOCP, bence kullanmazsin ama vermis olayim, cogu durumda wiki bundan daha pratik.

Copyright (c) 2012
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Herkese çok teşekkür ederim, ilk fırsatta adım adım başlarız.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Algoritma demişken, yazılım öğrenmek için algoritma ilk şart deniyor, algoritma öğrendikten sonra bunu derleyicide programlama olarak yazabilmek için yani bilgisayarla konuşabilmek içinde  bir katman daha olduğunu düşünüyorum neden mi?

markete git yumurta al ocağı yak, yağ koy yağ yoksa tekrar markete git örneğindeki algoritmayı öğrenip programlamaya çalışmaya kalktım tek harf yazamadım, buradaki şifreyi söyleyebilecek cahile anlatır gibi anlatacak program yazan müride şimdiden teşekkür ederim. Basit eğlenceli yolla anlatılırsa memnun olurum:)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Algoritma demişken, yazılım öğrenmek için algoritma ilk şart deniyor, algoritma öğrendikten sonra bunu derleyicide programlama olarak yazabilmek için yani bilgisayarla konuşabilmek içinde  bir katman daha olduğunu düşünüyorum neden mi?

markete git yumurta al ocağı yak, yağ koy yağ yoksa tekrar markete git örneğindeki algoritmayı öğrenip programlamaya çalışmaya kalktım tek harf yazamadım, buradaki şifreyi söyleyebilecek cahile anlatır gibi anlatacak program yazan müride şimdiden teşekkür ederim. Basit eğlenceli yolla anlatılırsa memnun olurum:)

Ne yemek Yapıcaksın ? ---> Bunu seç (seçim kısmını tasarla)
    *Yapacağın yemek ile ilgili malzemeleri seçim kısmına tanımla.

Malzemeler evde var mı ? ---> Evde olanlar ile ihtiyacın olan malzemeleri karşılaştır. 
    *Eksik varsa markete git alışverişini yap eve gel.
    *Eksik yoksa yemeği yapmaya başla

Algoritmanı biraz iyileştirdim :D 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

https://github.com/790013438/Free-Algorithm-Books-1

Free e-kitaplar

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

sadi evren şeker'in youtube videolarına kesin bak. hem hepsi türkçe hemde çok iyi anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3bhBo9YCTpo

bu adam sayesinde dersi geçtim ve en azınadn birşeyler anlayabildim.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Malzemeler evde var mı ? ---> Evde olanlar ile ihtiyacın olan malzemeleri karşılaştır. 

Teşekkür ederim hocam, peki benim sorularımın yanıtı nedir, malzemelerin program yazmadaki karşılığı, evde olanların karşılığı, olmayanarın karşılığı, gitmenin karşılığı, gelmenin karşılığı, bunların program yazarkenki yerleri neresi?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Teşekkür ederim hocam, peki benim sorularımın yanıtı nedir, malzemelerin program yazmadaki karşılığı, evde olanların karşılığı, olmayanarın karşılığı, gitmenin karşılığı, gelmenin karşılığı, bunların program yazarkenki yerleri neresi?

Eğer yazılımla ilgili hiç tecrüben yoksa kastırma hocam proje yaparak öğreniliyor. Ben de böyle soruların cevabını çok aradım ama yok olmuyor özellikle biri oturup özel ders vermek için sana anlatmıyorsa bu tip soruların karşılığına erişmek zor oluyor. Madem öyle dedim proje yapmaya çalışarak öğrenmeye başladım ve daha yararlı olduğunu gördüm. Hem zaten bu nası yapılır diye araştırıp okuyunca hee demekki bu buna karsılık geliyo diye dank ediyo kafada.. Bende öyle oluyor yani.. 

next next next install
Toplam Hit: 3826 Toplam Mesaj: 15
kaynak algoritma