folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Algoritma Konusunda Kaynak İsteği

Algoritma Konusunda Kaynak İsteği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Algoritma demişken, yazılım öğrenmek için algoritma ilk şart deniyor, algoritma öğrendikten sonra bunu derleyicide programlama olarak yazabilmek için yani bilgisayarla konuşabilmek içinde  bir katman daha olduğunu düşünüyorum neden mi?

markete git yumurta al ocağı yak, yağ koy yağ yoksa tekrar markete git örneğindeki algoritmayı öğrenip programlamaya çalışmaya kalktım tek harf yazamadım, buradaki şifreyi söyleyebilecek cahile anlatır gibi anlatacak program yazan müride şimdiden teşekkür ederim. Basit eğlenceli yolla anlatılırsa memnun olurum:)

Ne yemek Yapıcaksın ? ---> Bunu seç (seçim kısmını tasarla)
    *Yapacağın yemek ile ilgili malzemeleri seçim kısmına tanımla.

Malzemeler evde var mı ? ---> Evde olanlar ile ihtiyacın olan malzemeleri karşılaştır. 
    *Eksik varsa markete git alışverişini yap eve gel.
    *Eksik yoksa yemeği yapmaya başla

Algoritmanı biraz iyileştirdim :D 

Teşekkür ederim hocam, peki benim sorularımın yanıtı nedir, malzemelerin program yazmadaki karşılığı, evde olanların karşılığı, olmayanarın karşılığı, gitmenin karşılığı, gelmenin karşılığı, bunların program yazarkenki yerleri neresi?

gercekten yemek hazirlayan bir program istiyorsan makinelerle etkileşimde olmalısın

işin içine elektronik ve mekanik girer

onun disinda bu ornekler mantigi anlayabilesin diye verilen orneklerdir, dogrudan yeri olmak zorunda degildir.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yürümek bir fonksiyon. Yazdığın dilde tanımlanmıştır zaten. Mesela "ekrana birşeyler yaz" "print (" xxxx") diye karşına çıkar. Temel mantığı kavramış 1 dilde kod yazan adam, herhangi bir dilin syntax ve yapısına 3gün baksa 4. Gün o dilde rahat yazmaya başlar. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Algoritma demişken, yazılım öğrenmek için algoritma ilk şart deniyor, algoritma öğrendikten sonra bunu derleyicide programlama olarak yazabilmek için yani bilgisayarla konuşabilmek içinde  bir katman daha olduğunu düşünüyorum neden mi?

markete git yumurta al ocağı yak, yağ koy yağ yoksa tekrar markete git örneğindeki algoritmayı öğrenip programlamaya çalışmaya kalktım tek harf yazamadım, buradaki şifreyi söyleyebilecek cahile anlatır gibi anlatacak program yazan müride şimdiden teşekkür ederim. Basit eğlenceli yolla anlatılırsa memnun olurum:)

Ne yemek Yapıcaksın ? ---> Bunu seç (seçim kısmını tasarla)
    *Yapacağın yemek ile ilgili malzemeleri seçim kısmına tanımla.

Malzemeler evde var mı ? ---> Evde olanlar ile ihtiyacın olan malzemeleri karşılaştır. 
    *Eksik varsa markete git alışverişini yap eve gel.
    *Eksik yoksa yemeği yapmaya başla

Algoritmanı biraz iyileştirdim :D 

Teşekkür ederim hocam, peki benim sorularımın yanıtı nedir, malzemelerin program yazmadaki karşılığı, evde olanların karşılığı, olmayanarın karşılığı, gitmenin karşılığı, gelmenin karşılığı, bunların program yazarkenki yerleri neresi?

gercekten yemek hazirlayan bir program istiyorsan makinelerle etkileşimde olmalısın

işin içine elektronik ve mekanik girer

onun disinda bu ornekler mantigi anlayabilesin diye verilen orneklerdir, dogrudan yeri olmak zorunda degildir.

Hayır hocam bambaşka bir şey benim sorduğum )

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Yürümek bir fonksiyon. Yazdığın dilde tanımlanmıştır zaten. Mesela "ekrana birşeyler yaz" "print (" xxxx") diye karşına çıkar. Temel mantığı kavramış 1 dilde kod yazan adam, herhangi bir dilin syntax ve yapısına 3gün baksa 4. Gün o dilde rahat yazmaya başlar. 

Evet hocam biraz yaklaşmıssınız, yumurta almak için  markete giderken yürümek Fonksiyonlar mı oluyor? Yazılımda Fonksiyonlar bölümü= yürümek diyebilirmiyiz yani bunu mu demek istediniz?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 3819 Toplam Mesaj: 15
kaynak algoritma