Aliexpress İle İhracat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    EnerJiC bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    EnerJiC bunu yazdı

Walla benim mağazam var ama ürün koymaya korkuyorum kargo fiyatları yazıldığı gibi olmuyor kargo fiyatından bir tarafıma kaçar mı diye çünkü geçenlerde saillakers firmasıyla konuştuğumda ilk uyardığı konu bu oldu bu yüzden ilk ayda 20.000 $ zarar ettiğini söyledi ayrıca resim falan filan hikayeleri üşeniyorum biraz bilen varsa biraz aydınlatsın lütfen 

nasıl 20 bin dolar zarar etmiş kargodan amk, kargo fiyatlarına bakarken doları tl diye mi okumuş ? 

Onların verdiği kargo fiyatlarının çok üstünde kargo ödemeleri çıktığını ve indirim zamanlarında fiyat düzenlemesini ilk anda bilemediklerini ve indirimlerden zarar ettiklerini söylemişti 

Kargo tarafında Hiç böyle bir şey yaşamadim, ptsle çalışıyorum. Etrafımda bir sürü Aliexpress dükkanı var onlardan da duymadım.

İndirimi zaten kendin panelden ayarlıyorsun, anlamadım nasıl olmuş 20k zarar 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Biraz baktım mesela kayıt olup istatistikler bölümü varmış ne satılıyor nekadar satılıyor bakabiliyormuşuz birde şöyle bişey anladım listelediklerin tek tek kontrolden geçmiyor yani bi onay süreci yok yasak bir ürün satarsan veya yasaklı ürün listelersen cezası var, ama Türkiye ekini yeni anladığım her konuda şuanda yardımcı olurlar ben bi girip bi bakayım diyorum ne satılır malum dolar TL kurundan avantajlıyız belki olur bişeyler KDV muafiyeti varmış faturalar KDV'siz kesiliyor 

xxjokerxx tarafından 11/Mar/21 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    xxjokerxx bunu yazdı

Biraz baktım mesela kayıt olup istatistikler bölümü varmış ne satılıyor nekadar satılıyor bakabiliyormuşuz birde şöyle bişey anladım listelediklerin tek tek kontrolden geçmiyor yani bi onay süreci yok yasak bir ürün satarsan veya yasaklı ürün listelersen cezası var, ama Türkiye ekini yeni anladığım her konuda şuanda yardımcı olurlar ben bi girip bi bakayım diyorum ne satılır malum dolar TL kurundan avantajlıyız belki olur bişeyler KDV muafiyeti varmış faturalar KDV'siz kesiliyor 

https://datamatrix.aliexpress.com/hotSale.htm

buna da bak, ben çok geç buldum bunu panelde

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    xxjokerxx bunu yazdı

https://datamatrix.aliexpress.com/hotSale.htm

buna da bak, ben çok geç buldum bunu panelde

Üye olmadığım için görüntüleyemedim üye olayım bakarım 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

türkiye'den hangi ürünlerin satışı avantajlı olur acaba. fiyat konusunda rekabet etmek mantıklı mı yoksa kaliteli ama pahalı ürün mü satmak mantıklı burda. bilgisi ve tecrübesi olan aradaşlar cevaplarsanız sevinirim.