folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

Almanca İçin İşe Yarar Kaynaklar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

hocam bize 4 sene türkçe anlatmaya çalıştılar. Biz yine hiç bir şey anlamadık yani sıfırım şu almancada :))

BerkayCit tarafından 11/Eyl/14 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

almanca ingilizceye göre daha zor ama bence ingilizceden sonra avrupada geçerli 2. dil. öğrenmek için bu yeterli bir sebep tabi işiniz y.dışı ile iligiliyse.. Ben kesin olarak öğreneceğim.. 

pimsleur u indiriyorum şimdi.. sadece audio dosyalarla öğreten bir sistem. en azından telaffuz için iyi olur. ingilizce bu arada.

Direct Download (Audio files +PDFs)

Pimsleur I : http://bit.ly/T1rP3E

Pimsleur II : http://bit.ly/U8Gr7J

Pimsleur III : http://bit.ly/U8GsbJ

Pimsleur Plus : http://bit.ly/T1rWMz

Password : www.irlanguage.com

direk linki verince olmadı nedense, bu şekilde girince bağlantıya git butonuna tıklayın sonra indiriyor 

unbalanced tarafından 11/Eyl/14 11:36 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

hacı o daylight'in seti bende de var ama o karı öyle uyuz anlatıyor ki insan sıkılıyor. çokta bir şey öğrenemiyorsun zaten.

öğrendiklerin!=giden zaman

bende şimdi metinleri falan az buçuk anlayabiliyorum da geliştirmem lazım. Almanca kitaplardan sözlük/translate yoluyla çevirmek çook acayip fayda sağlıyor. Bi'de facebook, windows falan onları da almanca yapmak lazım. İngilizceyi nasıl her yerde görüyorsak, almanca'yı da her yerde görür hale gelmek lazım ki öğrenelim.

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam şuana kadar baya bir şey öğrendim kadın çok detaylı anlatıyor, sıkıcı gelmiş olabilir ama elde başka kaynak olmayınca değerli oluyor. fransızca bir set almıştım görüntülü dershane mi ne.. ne kadar salakça anlatmıştı kız, arkadasını dönüyor yazıyor da yazıyor..  bi faydası olmadı onun.. bunla karşılaştırdığımda gerçekten güzel bir set. en azından A1 seviyesi için iyi. Bence kadına çok takılma.. 

verdiğim diğer şeylerle birlikte ilerlersen sıkılmazsın.. ben sıkılmadan izleyebiliyorum..  pimsleur un mp3 lerini şimdi telefona atıyorum, artık sürekli yolda şurda burda dinlerim.. 

dediğin gibi bilgisayarı da almanca ya çevirmek gerek aşinalık açısından.

bi de giden zaman demişsin hocam :) bence hiç bir şey yapmamaktansa onu izlemek daha iyi. mesela sen ne zaman başladın almanca öğrenmeye ve ne yaptın? bıraktın de mi? ama o seti bitirebilseydin en azından bir seviyeye kadar ilerlemiş olurdun. demek istiyorum ki, bu set kötü diyip hiç bir şey yapmamaktansa, onu izleyip bir şeyler öğrenmek iyidir. ben mesela öyleyim, eğer onu izlemesem çalışmam sonra .. o bana yardımcı olduğu için izliyorum, ahım şahım hoca olmadığını söyledim zaten, telaffuzda kafamı çok karıştırıyor.. ama benim çalışmam için gerekli bir basamak. en azından sistematik ilerliyor.zaten ondan sonra diğer set ile telafi ediyorum telaffuzu. 

unbalanced tarafından 11/Eyl/14 11:54 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Anladım hacı.

Bide şu livemocha,busuu.com falan var.Oralarda muhabbet yapabilirsin.

Ama gördüğüm kadarıyla bir çok avrupalı araplarla türklerle muhabbetden biraz uzak duruyor bizimkilerin hep karılara yapışmasından dolayı.

busuu baya iyiymiş. bende almancaya sardım şu ara. kitap filan aldım almanya ziyareti için konuşma rehberi diye. temel kelimeler filan varda bu busuu güzelmiş. parası değermi bilmiyorum ama.

busuu kullanıp memnun olan varsa yazarsa sevinirim. yıllık üyelik mantıklı duruyor bilemedim ama.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

övdüğünüze göre  pimsleur setinin

ingilizce olmak üzere başka dillerde setleri varsa koyarmısınız.

busu ve diğer siteleri bir konuda daha geçmişti daha denemedim ama bakalım..

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

hocam bize 4 sene türkçe anlatmaya çalıştılar. Biz yine hiç bir şey anlamadık yani sıfırım şu almancada :))

wie im allen tatsache, in diesem theme, doch du musst sich studieren. niemand komst zu dir für dich. du must bemühst sich von audio visuellen quellen wie dem text. music usw zu lernen.
    du bakalım anlatabilmiş miyim ? :D valla translate yok. :d

bu arada fononun kitabından çalışıyorum. ama zor. şu artikel davası hayli zor fransızcada da öyle.

RitmFarbRacourci tarafından 11/Eyl/14 13:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    5Agustos1921 bunu yazdı
    mRBerkay bunu yazdı

wie im allen tatsache, in diesem theme, doch du musst sich studieren. niemand komst zu dir für dich. du must bemühst sich von audio visuellen quellen wie dem text. music usw zu lernen.
    du bakalım anlatabilmiş miyim ? :D valla translate yok. :d

küfür mü ettin sen bana :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    berkay. :D

gar nicht.
    ich versuct ihn etwas erklaren dass du arbeiten muss um Deutsch zu lernen. vom jeder quellen. :D RitmFarbRacourci tarafından 11/Eyl/14 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

övdüğünüze göre  pimsleur setinin

ingilizce olmak üzere başka dillerde setleri varsa koyarmısınız.

busu ve diğer siteleri bir konuda daha geçmişti daha denemedim ama bakalım..

https://kickass.to/usearch/pimsleur/

burdan bakabilirsin, almancayı üstte paylaştım.. hepsini indirdim telefona attım.. zaten bildiğim kadarıyla hepsi ingilizce anlatıyor. 

Toplam Hit: 3330 Toplam Mesaj: 33