Almanca Öğrenmek Zor Mudur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Almanca öğrenmeyi düşünüyorum.Upper intermediate İngilizcem ve intermediate civarı Rusçam var.

Almancanın İngilizceye yakın bir grameri ve kelimelerde de benzerlikler olduğunu sölüyorlar.Düzenli günde yarım saat gramer calışarak saat çalışarak 3-4 günde birde bir Almanca dublaj altyazı film izleyerek yada Almanca chat yaparak sizce ne kadar ilerletebilirim.Kendi kendimin öğretmeni olacam yani : ))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Zor. İngilizceyi bile sökemediysen eğer almancaya hiç bulaşma.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

zordur

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Zor. İngilizceyi bile sökemediysen eğer almancaya hiç bulaşma.

upper intermediate İngilizcem olduğunu yazdım yukarda hocam :)

u235 tarafından 03/Eki/12 00:14 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

zor ya upper dediğin çok bişey değil bu arada, önemli olan ingilizce düşünme sistemi, hızlı cavap verme, cevap verirken de kelime çeşitliliği, 50 kelimeyle de ingilizce konuşulur 1000 kelimeyle de önemli olan düzgün konuşabilmek zaten matematik formülü gibi dil anasını satıyim hiç bilmeyen bile konuşabiliyor ama almanca öyle değil az da olsa sistematiği var kolay değil yani.

XpertVision tarafından 03/Eki/12 00:48 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

zor ya upper dediğin çok bişey değil bu arada, önemli olan ingilizce düşünme sistemi, hızlı cavap verme, cevap verirken de kelime çeşitliliği, 50 kelimeyle de ingilizce konuşulur 1000 kelimeyle de önemli olan düzgün konuşabilmek zaten matematik formülü gibi dil anasını satıyim hiç bilmeyen bile konuşabiliyor ama almanca öyle değil az da olsa sistematiği var kolay değil yani.

Hacı ben kademeleri gerçek olarak bildiğim için upper dedim yoksa fluent diyipde bir ton gramer hatası yapan insanlar dolu konuşmasında.

Benim sorduğum asıl merak ettiğim İngilizce bilmem bana ne gibi bir artı katar ne kadar avantaj katar bu.50 kelimeyle İngilizce değil hiç bir dil konuşulmaz : ) 

Dil bilmekden kastın dün ne yaptın bugün nereye gidiyorsun demek galiba senin hacı :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

almanca neredeyse ingilizceyle ayni. cogu kelime ingilizcenin ufak tefek turevleri.

ingilizcen varsa almancayi kolay ogrenirsin, ama ingilizceyle karistirirsin arada bir kelimeleri.

almanca dersi aldim 2 yil. 

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber_Ottoman
    Cyber_Ottoman's avatar
    Erkek

Almanca ogrenilmesi en zor dil benim gorusum.

iyi veya orta derece ingilizce bilgin varsa tahminimce yuzde 5 ile 10 arasinda extra sansin var.

ancak en onemlisi sudur: Almanca Almanyada Ogrenilir.

Almanya disinda almanca ogrenmeye kalkarsan tarzanca birsey cikar ortaya istersen on yil ders gor turkiyede konustugun almanca almanyadakiyle ayni olmaz anlasilmasi da zor olur.

yillardir burdayim 2 yil almanca egitimi aldim burda bunun yani sira turkiyede de kisa bir almanca egitimi almistim

ama adamlarin dili okadar manyak bisi ki bunca yildir hala zorlaniyorum sokakta doktorda vs.. rahat konusuyorum ama yinede yetersiz :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

nurky'e bi sor :)

zor biraz

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

ablam  almanca tercümanlık okuyor 2 . sınıf delirmek üzere şu anda :)

Nev-i Şahsına Münhasır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

almanca neredeyse ingilizceyle ayni. cogu kelime ingilizcenin ufak tefek turevleri.

ingilizcen varsa almancayi kolay ogrenirsin, ama ingilizceyle karistirirsin arada bir kelimeleri.

almanca dersi aldim 2 yil. 

dunyanin en buyuk yalani.

"almanca neredeyse ingilizceyle ayni."

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 4069 Toplam Mesaj: 38