folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Alparslan Türkeş'in Pkklı Orhan Doğan'a Verdiği Ders.

Alparslan Türkeş'in Pkklı Orhan Doğan'a Verdiği Ders.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

Megamo bunu yazdı:
    -----------------------------

ama bak 2 yıl oncesine kadar birisi kurtçe konuşsa hapse atılıyordu?

bende bulgaristanda turkken bulgarlar aynısın yaptılar turklere.

2 yıl öncesine kadarmı? abartmayalım usta o kadar değil

bulgarlar yapar usta. şuanda bu farka şükretmeli burda farklı dil konuşabilenler yanlışmıyım?

demek istediğim konuşmaya şükredip, resmi dil haline getrme olayından vazgeçmeleri.

neden diye saçma bi soru beklemiyorm sizlerden.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

CellyM bunu yazdı:

cuneyd bunu yazdı:

CellyM bunu yazdı:

cuneyd bunu yazdı:

e iyi de Amerikadaki İtalyanların yada Almanların kendi dillerinde yayın yapılmasına engel var mi ?

Bu ülkede hala var...

o amerikanın  diline sahip çıkmaması. bizi ilgilendirmez.

burası Türkiye ve lisanıda Türkçe.

Burası Türkiye bende bunun farkındayım..

ama Türkiye diye başka dillerin kullanılmasına engel mi var ?

lisanı Türkçe dedim bak.

hem resmi olması dışında kullanan kullanıyo zaten dimi?

tek dil tek devlet.

işte o "resmi olması dışında kullanan kullanıyo" demen ne kadar dogru ?

bi kac yil oncesine kadar konusulamıyordu..Bu ülkede Kürt yok, Türk var deniliyordu..

bunlar olağan şeyler mi ?

hiç mi haksızlık yapılmadı ?

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megamo
    Megamo's avatar
    Erkek

HERKEZ HADDİNİ BİLSİN YETERİN LANN...!!!

"Türk milletinin dili Türkçedir. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır. Bir de Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."

BÜYÜK ÖNDER : MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..! 

Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."

yukarıdaki kelimeye dikkat edin haddinizi bilin TÜRKİYE'de türkce dil kullanılır baska dil kullanılamaz .. "Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."  türkce bizim beynimizdir beyni olmayan bir millet ne dunyada egemen bir millet olabilir nede bir özgur bir devlet olabilir haddinizi bilin laga luga yapmayın daha fazla önderin sözlerini acıyında okuyun uzatmayın..!

----------------------------

bende türküm kardeş sakin ol :)

bak ne yazdım yukarda ben bulgaristan turkuyum ve bulgaristanda iken turklere bulgarlar aynısın yapmışlardı yani türkçe konusmak turkçe isim yasaklanmıştı direnenler hapse atılmıştı.

aynısı kurtlere yapıldı yıllarca? örnek ahmet kaya.

şimdi bir turk olarak soyluyorum bir insanın kendi dilini konusması kadar dogal birşey yoktur.

mademki turkiyede resmi dil turkce diyorsun o halde neden sadece kurtçe yasak ingilizce serbest? yada diger dilelr serbest?

İşsizlik neden var çünkü nekadar çok işsiz varsa, insanlar okadar düşük maaşa razı edilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

cuneyd bunu yazdı:

CellyM bunu yazdı:

lisanı Türkçe dedim bak.

tek dil tek devlet.

bi kac yil oncesine kadar konusulamıyordu..Bu ülkede Kürt yok, Türk var deniliyordu..

ozaman tamamen yasaklansın, konuşanlar idam edilsin.

tekrar o yıllara dönülsün, kürtler katledilsin.

bunlar olması gereken şeylermi? değerler, haklar bilinmeli..

ülkeyi bölmeye uğraşırken, askerime, polisime kurşun sıkılrken, haksızlıksa bu yapılanlar, iyikide yapılmış..

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Megamo bunu yazdı:

HERKEZ HADDİNİ BİLSİN YETERİN LANN...!!!

"Türk milletinin dili Türkçedir. Türk Dili dünyada en güzel, en zengin ve kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sevip onu yükseltmek için çalışır. Bir de Türk Dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sonsuz felaketler içinde ahlakını, göreneklerini, anılarını, çıkarlarını kısacası; bugün kendisini millet yapan her niteliğinin, dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."

BÜYÜK ÖNDER : MUSTAFA KEMAL ATATÜRK..! 

Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."

yukarıdaki kelimeye dikkat edin haddinizi bilin TÜRKİYE'de türkce dil kullanılır baska dil kullanılamaz .. "Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.."  türkce bizim beynimizdir beyni olmayan bir millet ne dunyada egemen bir millet olabilir nede bir özgur bir devlet olabilir haddinizi bilin laga luga yapmayın daha fazla önderin sözlerini acıyında okuyun uzatmayın..!

----------------------------

bende türküm kardeş sakin ol :)

bak ne yazdım yukarda ben bulgaristan turkuyum ve bulgaristanda iken turklere bulgarlar aynısın yapmışlardı yani türkçe konusmak turkçe isim yasaklanmıştı direnenler hapse atılmıştı.

aynısı kurtlere yapıldı yıllarca? örnek ahmet kaya.

şimdi bir turk olarak soyluyorum bir insanın kendi dilini konusması kadar dogal birşey yoktur.

mademki turkiyede tesmi dil turkce diyorsun o halde neden sadece kurtçe yasak ingilizce serbest? yada diger dilelr serbest?

Kürtce uluslararsında kullanılıyomu ?

ingilizce kadar yaygın mı ..?

İngilizce kadar blen konusan ve kullanan varmı hiç..?

Kactane ulkede yaygın tanınnan ve kullanılan bir dildir kürtce..?

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megamo
    Megamo's avatar
    Erkek

yazıyı okumadım galiba bütün diller niye yasak degil mesela çince japonca çokmu yaygın dunyada?

yada korece?

ama sadece kurtçe yasaktı 2 sene onceye kadar (açılım olmadan önce)

İşsizlik neden var çünkü nekadar çok işsiz varsa, insanlar okadar düşük maaşa razı edilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

peki sana bide söyle bi cevap vereyim..

türkiyde cesitli azınlıklra ve  değişik kökende insanımız var orn ;

laz, cecen, cerkez, var oğlu var

peki bunlar neden kendileri özgur bir dil istemiyolar ..?

biz bu kürtlerin derdini biliyoruz simdi dili serbest istiyolar..

yarınsa kürdistanı isticekler..!! işin özu bu yani istekleri dille sınırlı değil bunu herkez biliyor..!

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Alperenler bilindiği üzere , Muhsin Yazıcıoğlu partisi ve taraftarlarıdır. Bu insanın kendisi bile son Başbuğ Türkeş demiştir fakat Milliyeti Hareketin mecliste grup oluşturup söz sahibi olabileceği , en azından devlet hazinesinden daha büyük pay alabileceği bir dönemdi ki Hareketi terketmiştir..

Bunun sebebi ise kendisinin bağlı olduğu tarikatın hocasının böyle istemiş olmasıdır.. Yani Muhsin Yazıcıoğlu inandığı şeyin peşinden gittiği için kötü diyemeyiz ama Milliyetçi Harekete inandığına inandığımız için kendimizi kötü hissedebiliriz.

Bir de ülkücülüğün temel esasları vardır.. 9 Işık doktrini kitabını okursanız eğer bilin ki ülkücülüğü daha iyi anlarsınız.. Ülkücü mafya deyip duruyorsunuz.. Diyelim ki ülkücü mafya diye birşey var ve bazı illegal işleri elinde tutuyor.. E bunu o yapmasa , o yapacak. gangster oluşumu hangi ülkede yok ki ?

Ayrıca Kalıplaşmış Sedat Peker , Abdullah Çatlı muhabbetinizi hiç çekemiyeceğim.. Çünkü bunların adı çıkarılmak istendiği için bu kadar sakız ettiniz.. Yoksa benim bildiğim bütün pis işlerin başında kimlerin olduğunu gayet gözlerimle gördüm.. Sınırdaki kaçakçılıktan paylarını alanları gözünüz hiç görmesin sadece ülkücü mafya deyin.. İhalelerin türlüsünden rant sağlayanları görmeyin ülkücü mafya deyin.. Karı pazarlayan şerefsizleri görmeyin ülkücü mafya deyin.. Her kuşu biz mi öptük beyler ?

Ayrıca bir tanenizde çıkıp Abdullah Çatlı ermeni terör örgütü asalayı bitirmek için elinden geleni yaptı demiyorsunuz.. Bu yönden ayrıca bir helal olsun.. Bu kadar mı tahammülsüzsünüz bu insanlara ?

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Megamo bunu yazdı:

yazıyı okumadım galiba bütün diller niye yasak degil mesela çince japonca çokmu yaygın dunyada?

yada korece?

ama sadece kurtçe yasaktı 2 sene onceye kadar (açılım olmadan önce)

ingilizlerin japonların almanların veya herhangi bir milletin ülkemizde ayaklanma çıkarıp ülkeyi bölmek gibi bi amacı yok (en azından fiilen) ondan yasak değil. bnm memeleketimde ekmek yiyip askerime kursun atan adamın dilini yasaklamayı bırak koparırım hocam.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

CellyM bunu yazdı:

cuneyd bunu yazdı:

CellyM bunu yazdı:

lisanı Türkçe dedim bak.

tek dil tek devlet.

ozaman tamamen yasaklansın, konuşanlar idam edilsin.

tekrar o yıllara dönülsün, kürtler katledilsin.

bunlar olması gereken şeylermi? değerler, haklar bilinmeli..

ülkeyi bölmeye uğraşırken, askerime, polisime kurşun sıkılrken, haksızlıksa bu yapılanlar, iyikide yapılmış..

gene terörizme getirmeyin hocam konuyu..

askere, polise kurşun sıkanların cezalandırılması, hatta kat kat cezalandırılması doğru bir davranış.Ülkenin selameti açısından budur dogrusu..

ama bir de şu var..o teröristler ingilizce konussaydi, ingilizceyi mi yasaklicaktı bu ülke ? :)

yani bir dilin yasaklanmasının sebebi terörizm olamaz..

ayrica bir not : Pkk nin kuruluş tarihine bak..

kurulmadan önce de Kürtçe yasaktı..Yani neymiş ; Kürtçe'nin yasaklanması pkk nin kuruluş tarihinden de eski..

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
Toplam Hit: 12195 Toplam Mesaj: 92