Amazon Kindle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konuyu hortlatıyorum

Kindle değilde Kindle'dan daha iyi olduğu söylenen şu aleti kullanan var mı aramızda...Kobo Aura

http://www.hepsiburada.com/liste/kobo-aura-multi-touch-6-elektronik-kitap-okuyucu/productDetails.aspx?productId=kkindle07&categoryId=15043649

ikinci soru Kindle'da ki Reklam olayı nedir ? kitap okurken ekranı reklam mı kaplıyor,bu konuda bir sürü şikayet okudum...

üçüncü soru kindle da korsan Pdf veya başka bir korsan formatta kitap okurken alet bir sıkıntı çıkarıyor mu ?

bilgisayardan e kitap okuyacaz diye yakında kör olucam 

dördüncü soru 4 bölümünü izlediğim Walking Dead'e devam edeyim mi 

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bysinem
    bysinem's avatar
    Dişi

valla en son cıkan alınır bana gore

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

konuyu hortlatıyorum

Kindle değilde Kindle'dan daha iyi olduğu söylenen şu aleti kullanan var mı aramızda...Kobo Aura

http://www.hepsiburada.com/liste/kobo-aura-multi-touch-6-elektronik-kitap-okuyucu/productDetails.aspx?productId=kkindle07&categoryId=15043649

ikinci soru Kindle'da ki Reklam olayı nedir ? kitap okurken ekranı reklam mı kaplıyor,bu konuda bir sürü şikayet okudum...

üçüncü soru kindle da korsan Pdf veya başka bir korsan formatta kitap okurken alet bir sıkıntı çıkarıyor mu ?

Kobo aura gayet iyi inceleme puanlarına sahip ama elime alıp kullanmadığım için tam birşey diyemeyeceğim.

Alternatif olarak:

http://www.babil.com/urunler/1502083/calibro-sense--siyah

ben calibronun touch lux modelini kullanıyorum. Ekşisözlüğün meritokrasi e-kitap arşivini çektim (3.07gb 3500 e-kitap) gayet hoş ve rahat okunuyor. Yani korsan formatlarda sıkıntı yok. Kindle tarzı e kitap okuyucularda da korsan indiridğin içerikleri rahatça okuyabilirsin.

Özellikleri açısından babil.com un kendi marketi içine yüklü. Aynı şekilde seslisözlük, abby sözlük ve dropbox entegrasyonu var. Wifi özelliği ile intetnette de gezinebiliyor. (bütün e-ink cihazlarda olduğ gibi çok rahat değil)

Ekran olarak kobo aura ile aynı ekrana sahip.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bunun yerine tablet alsanız olmuo mu? millette hep gördüm ve çok gereksiz geldi bana.tablet al ona at pdfi oku.yada store'lardan indir öle oku...ne farkı var bu meretlerin ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

bunun yerine tablet alsanız olmuo mu? millette hep gördüm ve çok gereksiz geldi bana.tablet al ona at pdfi oku.yada store'lardan indir öle oku...ne farkı var bu meretlerin ?

bkz. e-ink ekran

Tablet ile sürekli e-kitap okursan, bir süre sonra gözlerine elveda dersin.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

konuyu hortlatıyorum

Bahsettiğin aleti ilk defa duyuyorum, o yüzden yorum yapamayacağım. İkinci soruna gelirsek, sadece "lock screen"de reklam var, onun haricinde reklam çıkmıyor.

Kilit ekranında da zaten herhangi bir işlem yapmadığın için, reklam muhabbeti herhangi bir görsel/işlevsel sorun çıkarmaz.

http://www.techmonkeymag.com/wp-content/uploads/2011/12/DSC_7548-1600c.jpg

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

tablet en ıyısınden ipad miniden bahsedeyım sana retina ekranlı olsun ıstersende . 

Zaten pc de zaman gecırıyoruz . ve yaydıgı ısınlardan dolayı yoruyor bas agrısı yapıyor hele tablete gecınce bır sureden sonra ınanılmaz basagrısı yapıyor dokuman vs okurken. kıtap okurken ınsanın gozlerı dınlenıyor acıkcası ben hıssedıyorum . bılgısayar ekranından kurtulup baska yere odaklandıgımız ıcın olabılır. fizyolojik etkisini tam olarak bilemeyeceğim . 

pdf konusuna gelırken hanı tez atayım raporları kontrol edeyım vs dusuncenız varsa pdf saglıklı degıl pdftekı gorseller patlıyor . 

sonra ınt konusunda tablet performansı asla beklemeyın sayfalar sıyah beyaz . sayfa olusturması tablet gıbı degıl. 

nedır ınt olayı pocket kullanıyorsunuzdur makaleelerınızı okursunuz kose yazılarını haberlerı okursunuz . gorselden zıyade metın tabanlıdır. 

koboyu duydum fıyatları cok uygundu ama kındledan daha pahalı hale gelmıs . ben hala almadm kindle okuyacagınız kıtap kıtlesıne gore alınız ekıtap okuyucuyu . ben kutuphane kuruyorum o yuzden standart almaya karar verdım. ama klasikleri okuyacagım ben dıyorsanız komple para veremem klasıklere dıyorsanız kindle ya da ekitap okuyyucusu alabılırsınız

sunu belırteyım kindle okuma alıskanlıgı kazandırmaz . varsa alışkanlıgınız hız kazandırır size. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

konuyu hortlatıyorum

Kobo aura gayet iyi inceleme puanlarına sahip ama elime alıp kullanmadığım için tam birşey diyemeyeceğim.

Alternatif olarak:

http://www.babil.com/urunler/1502083/calibro-sense--siyah

ben calibronun touch lux modelini kullanıyorum. Ekşisözlüğün meritokrasi e-kitap arşivini çektim (3.07gb 3500 e-kitap) gayet hoş ve rahat okunuyor. Yani korsan formatlarda sıkıntı yok. Kindle tarzı e kitap okuyucularda da korsan indiridğin içerikleri rahatça okuyabilirsin.

Özellikleri açısından babil.com un kendi marketi içine yüklü. Aynı şekilde seslisözlük, abby sözlük ve dropbox entegrasyonu var. Wifi özelliği ile intetnette de gezinebiliyor. (bütün e-ink cihazlarda olduğ gibi çok rahat değil)

Ekran olarak kobo aura ile aynı ekrana sahip.

sağol Hacı !

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

konuyu hortlatıyorum

Bahsettiğin aleti ilk defa duyuyorum, o yüzden yorum yapamayacağım. İkinci soruna gelirsek, sadece "lock screen"de reklam var, onun haricinde reklam çıkmıyor.

Kilit ekranında da zaten herhangi bir işlem yapmadığın için, reklam muhabbeti herhangi bir görsel/işlevsel sorun çıkarmaz.

http://www.techmonkeymag.com/wp-content/uploads/2011/12/DSC_7548-1600c.jpg

bende Kindle'ı araştırırken kazara rastladım Kobo Reader'a...Kobo alırsam tecrübelerimi yazarım gene

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

beyler günde 3-4 saate kadar pdf okumada gözleri yormayacak, word excel mümkünse cbr açacak en ucuz yollu reader nedir?

öyle tabletimsi özelliklere hiç gerek yok, gözlerimi korusun yeter. wifi bile olmasa olur. baktıkça kindledan başka birşey alasım gelmiyor ama pahalı aletler.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 3140 Toplam Mesaj: 23