Amazon.Com'dan Alışveriş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

arkadaşlar 70 dolarlık bi ürün almak istiyorum buradan tecrübesi olan arkadaşlar varsa ne nasıl oluyor ne yapmak gerekiyor yazarlarsa iyi olur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

konu bana da lazım..

tecrübesi olan kargo hakkında detaylı bigli verebilir mi? birinden kargonun sadece stanbula kadar geldiği oradan diğer şehirlere geçiş için ekstra kargo vb. parası çıktığını fln duymuştum.gerçekten de böyle mi işliyor?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

2 ay önce 85$ ürün + 40$ kargo ile 2 ürün satın aldım, 3 gün sonra DHL ile elime ulaştı (İstanbul).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

XCoder bunu yazdı:
    -----------------------------

2 ay önce 85$ ürün + 40$ kargo ile 2 ürün satın aldım, 3 gün sonra DHL ile elime ulaştı (İstanbul).

kargo ödemesi de kredi kartından alınıyor alışverişi yaparken değil mi?

bi de aldığın şey neydi hocam? yani mesela alacağımız şey yarım kiloyu geçmezse kaç para kargo eklenir acaba?

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    amazonu ne icin kullanmayi onerirsiniz. mesela aldiginiz urun buradaki piyasasina gore % kac kardasiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amazon.com ve e-bay gibi sitelerden alışverişlere şahit olduğum için elimden geldiğince cevaplıyayım. Birincisi bu adamlar çok büyük bir aksilik olmazsa United Post Service (UPS) ile çalışıyorlar ve UPS İstanbul'a kadar ekstra ücret istemiyor. Ama söz gelimi Bursa'daysan İstanbul-Bursa arası içinde $ üzerinden para ödemek zorunda kalırsın. Gümrükte kalma ihtimali olan mallardan değilse çok sıkıntı çıkmıyor genelde. 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

MMB bunu yazdı:

XCoder bunu yazdı:

kargo ödemesi de kredi kartından alınıyor alışverişi yaparken değil mi?

bi de aldığın şey neydi hocam? yani mesela alacağımız şey yarım kiloyu geçmezse kaç para kargo eklenir acaba?

Evet, alışveriş sırasında karttan.

MP3 player almıştım, yarım kilodan azdır.

Amazon'dan birşey alırken kargoya önem vermelisin bence. DHL harici firmalar genelde PTT'ye veriyor ve arada kargo kaybolursa çok sıkıntı çıkıyor.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Daha önce böyle bir konu daha açılmıştı orada yardımcı olmuştum.

Gerekirse burada da olurum.

co.uk dan alırsanız kargo oldukça ucuza geliyor ama ups ile gönderiyorlar. .com dan alırsanız ise geçen sonbaharda ben 25 dolar verdim kargoya. (Hediye paketi filan yaptırırsanız 3-5 dolar daha artıyor kargo ücreti)

Kargoyu da direk ürünlerin ödemesini yaparken çekiyor. Kapıda filan vermiyorsunuz kargoyu. Dhl ile 4 yada 5 gün sürüyor istanbula ulaşması. Zaten takip kodu ile ürünün nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

@zeybekustasi

Mp3 player, orjinal dilde kitap, amazon kindle, kulaklık, mp3 lerle ilgili aksesuarlar, telefon aparatları, kinect filan bu tarz ürünler için ideal.

Yani kısacası Tr'ye gönderdikleri ürünlerin çoğu çok daha ucuza geliyor.

Burada 160 tl civarlarında satılan ürünü oradan 32 dolara almıştım. Tabi tek ürün için alışveriş yapmaya değmez kargo parası da var ççünkü aynı hesaba geliyor. Ama birden fazla ürün için çok ideal bence.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek

RaAmLis bunu yazdı:

Daha önce böyle bir konu daha açılmıştı orada yardımcı olmuştum.

Gerekirse burada da olurum.

co.uk dan alırsanız kargo oldukça ucuza geliyor ama ups ile gönderiyorlar. .com dan alırsanız ise geçen sonbaharda ben 25 dolar verdim kargoya. (Hediye paketi filan yaptırırsanız 3-5 dolar daha artıyor kargo ücreti)

Kargoyu da direk ürünlerin ödemesini yaparken çekiyor. Kapıda filan vermiyorsunuz kargoyu. Dhl ile 4 yada 5 gün sürüyor istanbula ulaşması. Zaten takip kodu ile ürünün nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

@zeybekustasi

Mp3 player, orjinal dilde kitap, amazon kindle, kulaklık, mp3 lerle ilgili aksesuarlar, telefon aparatları, kinect filan bu tarz ürünler için ideal.

Yani kısacası Tr'ye gönderdikleri ürünlerin çoğu çok daha ucuza geliyor.

Burada 160 tl civarlarında satılan ürünü oradan 32 dolara almıştım. Tabi tek ürün için alışveriş yapmaya değmez kargo parası da var ççünkü aynı hesaba geliyor. Ama birden fazla ürün için çok ideal bence.

Hocam peki ben Malatya'dayım.Kargo sorun olur mu? Ürün İstanbul'a geldikten sonra Malatya'ya başka bir kargo şirketiyle fln mı gelecek? Ya da İstanbul-Malatya arası için ekstra ücret mi alınacak? Kargo olayını biraz daha açıklayabilir misin?

bir de 75$ dan pahalı ürünler gümrükte takılıyor diye bir şey duymuştum.bu doğru mu?

Mesaj 30 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 12:15'da xxspiderxx tarafından düzenlendi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek

bizim arkadasa ebaydan bilgisayar aldik 820 $ degerinde  2 hataya geldi 

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

RUZI bunu yazdı:

bizim arkadasa ebaydan bilgisayar aldik 820 $ degerinde  2 hataya geldi 

Gümrükten nasıl geçirdiniz hocam ?

Toplam Hit: 2784 Toplam Mesaj: 20