folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazondan Bu Ürünü Alabilirmiyim?

Amazondan Bu Ürünü Alabilirmiyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

https://www.amazon.de/Rode-VideoMic-Kamera-Mikrofon-Halterung/dp/B00GQDORA4/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1534765075&sr=8-4&keywords=rode+microphones

ürün bu trde 650 700 filan.

şu an bunu alırsam gelme ihtimali nedir?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

alirsin. eger satici urunu yurtdışı kargo yapiyorsa alabilirsin. vergi cart curt amazon hepsini beraber alir. kapina kadar gelir.

bu arada şu ürün gelir mi bu ürün gelir mi cacaba diye düşünme.

ürünün ithalati yasak değilse vergisini verip herşeyi getirtebilirsin. 

abdullahazad tarafından 20/Ağu/18 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Şimdi alırsan 4 - 20 eylül arasında geliyor.

Sipariş Özeti
    Ürünler : EUR 52,93
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 15,00

(Sipariş Toplamı: EUR 67,93)
    Ödeme Toplamı: TRY 495,92

Geçerli Döviz Kuru: 1 € = 7.3004823283 TRY

Ben birkaç ay önce kulaklık almıştım 1 haftada geldi. Gümrükte falan sıkıntı çıkmıyor onun ücretini alıp onlar hallediyor zaten. Mng kargo ile geliyor.

Şimdi benim ürüne tekrar baktım yine 4-7 iş gününde geliyor. Alsam en geç 29 ağustosta elimde. Senin ürün biraz daha geç geliyor.

260 TL'ye aldığım alet 438 TL olmuş vay a.k. 3-5 ay önce kenarda az param olsa güzel para kazanırdık da oradan al öbür tarafa yatırla dönüyoruz anca :(

DarkSkull tarafından 20/Ağu/18 14:54 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Fullfilled by amazon olursa daha iyi olur hocam senin için. Amazon bünyesindeki bir satıcı bu kendi kargoluyor ürünü. Yani alırken amazon vergiyi filan kesmicek sen uğraşırsın ürün tr ye gelince. Ayrıca mikrofon olduğu için gümrükde sıkıntı çıkabilir.

Amazon'un kendi kargoladığı ürünleri almaya dikkat et. Sıkıntısız gelir eline. Amazon gümrükden geçer mi ve ya ne kadar vergi ödeyeceksin filan hepsini sana söylüyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Fullfilled by amazon olursa daha iyi olur hocam senin için. Amazon bünyesindeki bir satıcı bu kendi kargoluyor ürünü. Yani alırken amazon vergiyi filan kesmicek sen uğraşırsın ürün tr ye gelince. Ayrıca mikrofon olduğu için gümrükde sıkıntı çıkabilir.

Amazon'un kendi kargoladığı ürünleri almaya dikkat et. Sıkıntısız gelir eline. Amazon gümrükden geçer mi ve ya ne kadar vergi ödeyeceksin filan hepsini sana söylüyor.

Doğru söylemiş ben satıcının kim olduğuna bakmadım aramalarda genelde ilk sırada satıcı amazon olan çıkıyordu fiyatı da iyi oluyordu onu alıyordum. Satıcı amazon olmadığı için satıcıyla görüş bence. Ya da aynı ürünü amazon satmıyorsa bir üst, bir alt modeline bak satıcı amazon olsun garantiye al.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

https://www.amazon.de/Rode-VideoMic-Kamera-Mikrofon-Halterung/dp/B00GQDORA4/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1534765075&sr=8-4&keywords=rode+microphones

ürün bu trde 650 700 filan.

şu an bunu alırsam gelme ihtimali nedir?

Satıcı amazon olursa vergiyi, ürünü alırken ödüyorsun, aksi durumda kutuda yazan fatura fiyatının üzerinen %20 gümrük vergisi eklerler, ptt getirirse kapıda postacıya, diğer durumda kargo firmasına ödersin (örneğin ups olduğunda sizin adınıza gümrük işlemlerini yapmak için vekalet istiyor, taratıp mail atıyorsun).

Vergisiyle cartıyla curtuyla 550 liraya dayanır, o yüzden 100 lira için garantiden olma 650'ye bulabiliyorsan, bunun da garantisi var ama almanya'ya geri yollaman vs. o da ayrı masraf, satıcı amazon olsa kargoyu falan da ödüyordu garanti durumlarında ama dış satıcı problem olur.

"İstikbal göklerdedir..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

amazonun sattığı ürünlerde ürün + vergi + kargo ücreti kesiliyor zaten. uğraştırmaz.

bazen türkiye gümrükte takılmadan, dolayısı ile vergiye tabi olmadan geçiyor. bu durumda amazon vergi tutarını geri gönderiyor....

2 yıl önce tablet almıştım, ürün elime geçtikten bir hafta sonra vergi tutarı kredi kartına geri yüklendi...

Yaşa, Öl...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Önceki yorumuma + olarak şunu da söyleyeyim,

Yurtdışı garantisi her zaman daha iyidir en azından benim tecrübelerime göre. Geçenlerde ingiltere amazondan aldığım 4 yıldır kullandığım bir üründe plastik bir parçası kırıldı. Üretici kendi sitesinde yedek parça satıyor 60 dolar + kargo istiyorlar normalde. Mail attım adamlara amazondan aldım ürününüzde şu parça kırıldı diye adamlar ücretsiz olarak yolladılar hiçbirşeye para vermedim. Daha öncede mouseun altındaki kaymasını sağlayan plastik sticker gibi şeyler yıpranmıştı mail atmıştım yine ücretsiz evime yolladılar dhl kargoyla.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Smart TV gibi büyük çaplı ürünler de gelebiliyor mu? 

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Türkiyedeki kargolar onu getirene kadar cam kırılır toz olur kutudan uçar gider o cam tozları hocam

Gelebiliyorsa bile almazdım

Benim düşüncem bu gelirmi bilmiyorum müritlerimiz daha bilgili

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Türkiyedeki kargolar onu getirene kadar cam kırılır toz olur kutudan uçar gider o cam tozları hocam

Gelebiliyorsa bile almazdım

Benim düşüncem bu gelirmi bilmiyorum müritlerimiz daha bilgili

hocam gelmesi konusunda herhangi bir sorun ya da yasak vergiyi odemen yeterli.

ama asil konu gelmesinden ziyade seninde dedigin gibi o tv nin anasini siker bizim kargocular.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 1695 Toplam Mesaj: 18
rode