folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazondan Bu Ürünü Alabilirmiyim?

Amazondan Bu Ürünü Alabilirmiyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Rode NT USB almıştım, 10 gün içinde sıkıntısız geldi. Vergi muafiyeti yaptılar, sonra TR için vergi eklediler fiyat aynı kaldı, ekstra bi ücret çıkmadı. Kargo da ücretsizdi.

Satıcısı amazon olan ürünlerden alırsanız bu şekilde. Diğerlerini tecrübe etmedim.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Smart TV gibi büyük çaplı ürünler de gelebiliyor mu? 

Türkiyedeki kargolar onu getirene kadar cam kırılır toz olur kutudan uçar gider o cam tozları hocam

Gelebiliyorsa bile almazdım

Benim düşüncem bu gelirmi bilmiyorum müritlerimiz daha bilgili

hocam gelmesi konusunda herhangi bir sorun ya da yasak vergiyi odemen yeterli.

ama asil konu gelmesinden ziyade seninde dedigin gibi o tv nin anasini siker bizim kargocular.

Evet haklısınız çok ucuza 4klar var amazonda, o beni heveslendirmisti.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Türkiyedeki kargolar onu getirene kadar cam kırılır toz olur kutudan uçar gider o cam tozları hocam

ama asil konu gelmesinden ziyade seninde dedigin gibi o tv nin anasini siker bizim kargocular.

Ben 24 inch monitör almıştım bi kaç sene önce. Sapa sağlam gelmişti. Ha kargoya bi şey oldu diyelim amazon mağdur olmaman için her şeyi yapar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Rode NT USB almıştım, 10 gün içinde sıkıntısız geldi. Vergi muafiyeti yaptılar, sonra TR için vergi eklediler fiyat aynı kaldı, ekstra bi ücret çıkmadı. Kargo da ücretsizdi.

Satıcısı amazon olan ürünlerden alırsanız bu şekilde. Diğerlerini tecrübe etmedim.

Muafiyet genelde almanya ve ingiltereden aldığında oluyor. Kendi vatandaşlarına kestikleri vergileri yurtdışına yollarken düşüyorlar.

Bu arada şunu da söyleyeyim amazon vergiyi keserken maksimum alınabilecek vergiyi ve masrafları kesiyor. Sende 40euro vergi kestiler diyelim, gümrükde 10euro vergi aldılarsa 30 euroyu 30gün içerisinde sana iade ediyor amazon. Çok fazla ürün aldım yurtdışından vergi iadesi almadığım ürün olmadı. Kestikleri vergiyle bile karlıyken vergi iadesi ile çok çok ucuza aldığım ürünler oldu.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Adamlar kargolanmayı çok sağlam yapıyorlar genelde bişey olmuyor olsada hemen yenisini yolluyor Amazon , 

Ek olarak tv lerde genelde firmaların (Samsung lg vs ) tutumu başka ülkelere gönderm yaptırmıyorlar .

-aynı şekilde amazon Adidas Nike gibi ürünleri Türkiye'ye yollamaz  satıcı firmaların satış politikası 

piradomim tarafından 20/Ağu/18 18:06 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı

Adamlar kargolanmayı çok sağlam yapıyorlar genelde bişey olmuyor olsada hemen yenisini yolluyor Amazon , 

Ek olarak tv lerde genelde firmaların (Samsung lg vs ) tutumu başka ülkelere gönderm yaptırmıyorlar .

-aynı şekilde amazon Adidas Nike gibi ürünleri Türkiye'ye yollamaz  satıcı firmaların satış politikası 

Vizio diye bir marka hocam. Zaten Samsung, LG vb... Ürünler Türkiyeyle aynı fiyata geliyor gibi. 

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Amazon Almanya'da sepette €50 üstü ürüne kargo ücretsizken daha iyiydi.. mk.'larım gümrük vergi muhafiyatini 22 euro'ya kadar indirdi. Amazon.de TR'ye ücretsiz kargo uygulamasına son verdi.

Kernel_Panic tarafından 21/Ağu/18 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
Toplam Hit: 1712 Toplam Mesaj: 18
rode