folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Amd Radeon HD 7470 M Ekran Kartı Siyah Ekran Problemi

Amd Radeon HD 7470 M Ekran Kartı Siyah Ekran Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dün bilgisayara format attım. Ekran kartım amd radeon hd 7470 m dir. Bu ekran kartı driverını yüklediğim zaman bilgisayar açıldığın da siyah ekran açılıyor. Işık tutarak ekranı zorla görüyorum. Elim de driver cdsi var fakat bilgisayarımın cd sürücüsü çalışmıyor. Amd nin sitesinden yüklüyorum olmuyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdi den teşekkür ederim.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Windows update ile denesen ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Laptop sanırım. Belki laptop üreticisinin sitesinden başka hizmet yazılımlarını indirmeniz gerekiyordur çünkü ekran parlaklığını özel bir yolla değiştiriyor olabilir. Harici ekranda da aynı sorun mevcut mu?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Windows update ile denesen ?

denedim hocam. şuan güncellenecek birşey yok diyor.

mobydick64 tarafından 05/Ara/21 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Laptop üreticisinin driver sene olmazsa ekran kartı chip gitmiştir 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

Cd de bu var ama benim cd bölümü çalışmadığı için kullanamıyorum. bana bunun download linkini atabilirseniz çok memnun olurum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    b0rd0
    b0rd0's avatar
    Erkek

Aynı problem bendede oldu formattan sonra ekran var ekran kartı driveri yükleyince ekran gidiyor. Ekran kartı uçmuş tahminim.

Kalbim Kadar Yazabilsem de Ömrüm Kadar Severim..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    b0rd0 bunu yazdı

Aynı problem bendede oldu formattan sonra ekran var ekran kartı driveri yükleyince ekran gidiyor. Ekran kartı uçmuş tahminim.

Ekrana şuan ışık tutarak zor bakıyorum.karanlık gibi bişey. Şuan telefondan yazabiliyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Benzer bir şeyi yıllar önce arkadaşın pc sinde yaşadım. Çözüm laptop üreticisi firmanın sitesinden driver indirmek oldu hacı. Öyle dene 

Edit büdüt: siyah ekran diyince cakozlamamisim. Hacı aydınlatmanin driver ile pek bir işi olmaz diye düşünüyorum, donanımsal gibi duruyor. 

deja-vu tarafından 05/Ara/21 15:47 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Aynı sorunu Asus n61jq laptobumda 5730m ekran kartında yaşamıştım. Maalesef güncel driver olsun istiyorsan  siyah ekran vermeyen en güncel driver ı deneme yanılma ile bulup kuracaksın. Ya da o driver cd sindeki sürümü googldan bulmalısın. Bir diğer yöntem de laptobun model sayfasındaki driverları deneyebilirsin. Hangi windows sürümü kurduğunu bilmiyorum. O sebeple genel yazdım.

Amd supporttaki güncel driver ya da  Windows Update in bulduğu driver bende siyah ekran veriyordu. Ben çözümümü deneme yanılmayla en güncel 13.4 sürümlü driver ile halletmiştim. Daha günceli siyah ekran veriyor bende. W8.1 yüklü.

İlk olarak laptobun sayfasındaki driverlarla başla benim tavsiyem.  Formattan sonra update e herhangi birşey kurdurtmadan, şu sırayla kur:

- Chipset Driver

- İntel Hd Graphics

- Ekran kartı driverı

.. you only have you ..
Toplam Hit: 948 Toplam Mesaj: 15
amd radeon hd 7470 m