folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Amd Radeon HD 7470 M Ekran Kartı Siyah Ekran Problemi

Amd Radeon HD 7470 M Ekran Kartı Siyah Ekran Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Geçenlerde Windows 8.1 format attım. Ekran kartını yükledikten sonra restart atınca monitör yemyeşil olup PC kilitleniyordu ve PC açılmıyordu. 

Windows Güncelleştirmelerini yaptıktan sonra ekran kartını güncellemeyi denediğimde sorun düzelmişti. Vaktin varsa bir dene sende istersen.

SwateR tarafından 05/Ara/21 16:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    HyP-X bunu yazdı

Aynı sorunu Asus n61jq laptobumda 5730m ekran kartında yaşamıştım. Maalesef güncel driver olsun istiyorsan  siyah ekran vermeyen en güncel driver ı deneme yanılma ile bulup kuracaksın. Ya da o driver cd sindeki sürümü googldan bulmalısın. Bir diğer yöntem de laptobun model sayfasındaki driverları deneyebilirsin. Hangi windows sürümü kurduğunu bilmiyorum. O sebeple genel yazdım.

Amd supporttaki güncel driver ya da  Windows Update in bulduğu driver bende siyah ekran veriyordu. Ben çözümümü deneme yanılmayla en güncel 13.4 sürümlü driver ile halletmiştim. Daha günceli siyah ekran veriyor bende. W8.1 yüklü.

İlk olarak laptobun sayfasındaki driverlarla başla benim tavsiyem.  Formattan sonra update e herhangi birşey kurdurtmadan, şu sırayla kur:

- Chipset Driver

- İntel Hd Graphics

- Ekran kartı driverı

Dün öğleden itibaren 7470m falan denedim olmadı. Mantıklı olan da dediğiniz gibi yapmak. 4 sene önce format atmıştım. O zamanlar da driver programlarının yüklediğini yaptığımda ekran kararıyordu. Öyle hatırlıyorum. Aklınıza çözüm gelirse de belirtmekten çekinmeyiniz. 

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Geçen bana benzer bi arızayla laptop geldi ekranı bozuk dediler baktım acılıyor çok düşük parlaklıkla, windoz aşılıyor falan yok napsan olmuyor, en son bios tan fn ayarları aç kapa falan yapmıştım winwos boot olmadan bi parlaklık artırmayı denemiştim parlaklık artmıştı. Tam olarak sunu yaptım oldu diyemem amma ki durum bu sekilde. Marka HP idi.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Geçen bana benzer bi arızayla laptop geldi ekranı bozuk dediler baktım acılıyor çok düşük parlaklıkla, windoz aşılıyor falan yok napsan olmuyor, en son bios tan fn ayarları aç kapa falan yapmıştım winwos boot olmadan bi parlaklık artırmayı denemiştim parlaklık artmıştı. Tam olarak sunu yaptım oldu diyemem amma ki durum bu sekilde. Marka HP idi.

Çok dikkatli baktığımızda aslında açılıyor ama dikkatli bakmasan komple siyah sanıyor insan. Işıkla alakalı bir durum var gibi ama bilemedim.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
Toplam Hit: 999 Toplam Mesaj: 15
amd radeon hd 7470 m