folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ameleliği Bilimsel Devrim Diye Savunmak - Blockchain

Ameleliği Bilimsel Devrim Diye Savunmak - Blockchain

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

https://www.forbes.com/sites/darrynpollock/2019/09/24/googles-quantum-computing-breakthrough-brings-blockchain-resistance-into-the-spotlight-again/?sh=5b8784d04504

Şu haberi okuduktan sonra blockhain in bir bok olmadığını, google un yeni quantum bilgisayarının bilinen en güçlü süper bilgisayarın 10.000 yılda yaptığı işi 3 dakikada yaptığını bildiğimiz için söyleyebiliriz. 

Bir gece koca zinciri açığa çıkartabilecek bir güçten bahsediyoruz. 

Kardeş tamamını okuduğuna emin misin? elon musk ile jeff bezos geçen ay milyarlarda dolar bitcoin yatırım yaptı ki teknoloji üreten adamlar bunlar. Yazıda zaten yazıyor btc algoritması değişken, o zaman geldiğinde algoritmalar kripto pc lere göre değiştirilecek diyor.

genesisten başlayarak yeniden yazılırsa olur ancak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Çalınma :) diye :) bir :) ihtimal :) yok :)

https://www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2021/02/09/north-korean-hackers-accused-of-biggest-cryptocurrency-theft-of-2020-their-heists-are-now-worth-175-billion/ 

Geçen yıl blockchainde çalınan kriptoların değeri 1.9 milyar dolar :)

https://www.securitymagazine.com/articles/94627-19b-in-crypto-currency-stolen-by-hackers-last-year 

mahmuttuncer1 tarafından 23/Şub/21 23:38 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    merkezi borsalardan çalınanı veya cüzdan şifresi bulunarak çalınanı blockchain hack sanıyorsun. bilmiyorsun bilmediğini de bilmiyorsun öğrenmek de istemiyorsun. valla şu son mesajlardan sonra süzme gerizekalı olduğunu anladım.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

2011'de 8 milyon dolar

2014'de 460 milyon dolar

2016'da 300 milyon dolar

değerinde kripto para çalındı. Hala %100 güvenli demek ve cevap veremediğin yerlerde ad hominem bir yaklaşımla konuyu "sen malsın aq" demeye getirmek ilginçmiş.

Estağfurullah, kimse sana "sen malsın aq" demedi, sen kendine yakıştırmışsın. Biz sana git oku/seyret önce bir mantığını/çalışma prensibini öğren diyoruz. O zaman zaten sorularına kendin cevap verebilirsin.

Yazdığın k. para çalınmanın nedeni; kriptoların kırılması değil, private key çalınması. Sen bankamatik kartını ve şifresini bir yerde unutup/çaldırırsan ve paran giderse bankayı mı suçluyorsun.

Son olarak sana yol göstermesi için blockchain ve btc çalışma mantığını mal'a anlatır gibi anlatan 2 zevkli video linki koyuyorum. Seyret mantığı öğren.

https://youtu.be/rCqFZN7apt8

https://youtu.be/SwgUGmtmv3I

cukurova tarafından 23/Şub/21 23:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    cukurova bunu yazdı
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

2011'de 8 milyon dolar

2014'de 460 milyon dolar

2016'da 300 milyon dolar

değerinde kripto para çalındı. Hala %100 güvenli demek ve cevap veremediğin yerlerde ad hominem bir yaklaşımla konuyu "sen malsın aq" demeye getirmek ilginçmiş.

Estağfurullah, kimse sana "sen malsın aq" demedi, sen kendine yakıştırmışsın. Biz sana git oku/seyret önce bir mantığını/çalışma prensibini öğren diyoruz. O zaman zaten sorularına kendin cevap verebilirsin.

Yazdığın k. para çalınmanın nedeni; kriptoların kırılması değil, private key çalınması. Sen bankamatik kartını ve şifresini bir yerde unutup/çaldırırsan ve paran giderse bankayı mı suçluyorsun.

Son olarak sana yol göstermesi için blockchain ve btc çalışma mantığını mal'a anlatır gibi anlatan 2 zevkli video linki koyuyorum. Seyret mantığı öğren.

https://youtu.be/rCqFZN7apt8

https://youtu.be/SwgUGmtmv3I

ben dedim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    merkezi borsalardan çalınanı veya cüzdan şifresi bulunarak çalınanı blockchain hack sanıyorsun. bilmiyorsun bilmediğini de bilmiyorsun öğrenmek de istemiyorsun. valla şu son mesajlardan sonra süzme gerizekalı olduğunu anladım.

Bitcoinin kodlarındaki bir açık sayesinde daha düne kadar başkasının bitcoinlerini harcayabiliyordun. Altta da yakın tarihli bir haberden alıntı yapayım:

"An attacker had somehow gained control of more than half of the network’s computing power and was using it to rewrite the transaction history. That made it possible to spend the same cryptocurrency more than once—known as “double spends.” The attacker was spotted pulling this off to the tune of $1.1 million"

Demek ki neymiş? Blockchain hacklenebiliyormuş. Ki zaten buradaki mesele blockchainin hacklenmesi değil. Ben hiçbir yerde blockchain hacklenmiş demedim. Blockchainde de hırsızlık oluyor dedim. Onu anlayamıyorsan ne diyebilirim? Ama yine de blockchain hack meselesinden gideceksen yukarıdaki alıntıda bir örneğini verdim.

Bunlar yeterli olmadı mı? Hadi gel akademik makelelere bakalım görelim blockchain hack mümkün mü?

Julija Golosova & Andrejs Romanovs - The Advantages and Disadvantages of the Blockchain Technology

"The Blockchain can be attacked by the different threats, which are connecting with the PoW and PoS protocols. Most of them are almost impossible

• Attack of 51%. It will happen when two miners are calculating the hash of the block at the same time and get the same results. In this case the Blockchain will split and as the result, users have two different chains, and both are considered true.

• Double-spending. Princip of this attack is the same with the previous attack, but here can be used the split of the chain to spend the money again.

• Sybil’s attack. Its possible when one node accepts several essences, because the network can’t authentically distinguish the physical machines. The Sybil’s attack can help to fill the Blockchain with users under its control. It can lead to the previous two attacks and the ability to see all transactions with special programs.

• DDos’s attack. The attack consists of a large amount of the similar requests. There is the protection in the DDos’s attack – size of the block up to 1 MB, size of each script up to 10000 bytes, up to 20000 of the signatures can check and maximums of the multiple signature is 20 keys.

• Cracking of the cryptographic. It is possible if use the quantum algorithms such as ‘Shora’ which can break the RSA encryption. The scientists work on the cryptographical algorithms, which based on the hash functions"

Mümkünmüş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

ahahahha google blockçeyn hack ctrl+c ctrl+c  :DDD

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

ahahahha google blockçeyn hack ctrl+c ctrl+c  :DDD

zaaaa çok komik :d acayip komik :d öyle böyle değil :d google'den bir şey aratılmış :d aman allahım gülmekten ölüyorum :d tam bir mizah şöleni :d googlede arama yapılmış :d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

@Prometheus hak verdim sana :) +1

Eleman trol zaten, son açtığı konu başlıkları;

-Stephen Hawking'in Zamanda Yolculuk Konusunda Sergilediği İnanılmaz Mantık Hatası
    -Cisimler Neden Soğur?
    -Özel Büyük Tahribat Boykotu
    -İnsanımızın Hiçbir Şey Bilmeden Her Şeyi Biliyor Oluşu (çok manidar olmuş)
    -Amerikalıların Kürt Olduğu Gerçeği
    -Coinlerin Düşüşündeki İnanılmaz Mantık Hatası

cukurova tarafından 24/Şub/21 00:07 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

Anlamakta zorlandığım bir durum. Blockchain denilen teknoloji neden mükemmelmiş gibi pazarlanıyor? Geleneksel teknolojide kayıtlar merkez kurum ile bireysel müşteri arasında tutulur. Örneğin sizin bir bankada 250 bin liranız varsa bunun kaydı bir bankada bir de sizde var. Bende ya da başkasında yok. Sizde de başkasının kayıtları yok. Tüm yük kurumların üzerinde. Herkesin bilgilerini onlar saklamalılar. Tüm masraf ve güvenlik onlara ait. Siz sadece kendi kaydınızı koruyun, yeterli. Peki bilimsel devrim, çağ açıp çağ kapatacak teknoloji olarak sunulan blockchain teknolojisiyle bu durum nasıl olacak? Senin bankada 250 bin liranın kaydını ben tutacağım, benimkini sen tutacaksın, kurumlar mükemmel bir masraftan kurtulmuş olacak. Yani finansal sistemi devireceğiz, merkezileşmeyi yıkıp finansal devlerin oyunlarını bozacağız diye sunulan şey aslında finansal devlerin beleşe ameleliğini yapmak, onları kayıt depolama masrafından kurtarmak olacak.

Evet hocam dediklerinde sonuna kadar haklısın, ama amelelikte güzel para var şu an.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 4368 Toplam Mesaj: 49
bitcoin blockchain altcoin kripto para