folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Analog Ses Kontrollü Klavye Önerisi.

Analog Ses Kontrollü Klavye Önerisi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Mekanik ses kontrolü olan ( yani tuşlarla değil belirli bir pod yapısı ile kontrol edilen ) mekanik olmayan yani mümkünse en sessiz türden klavye tavsiyelerinizi rica edicem. Mümkünse kablosuz ama kablolu olursada yapacak bir şey yok çünkü çok seçenek yok.

Bir kaç modele denk geldim ama bilmediğim görmediğim vardır diye sizede danışmak istedim.

Örnek klavyeler;

Philips SPK8614

Logitech Craft --> Efsane ama bir o kadar da pahalı

Das keyboard 4 - Gene efsane ama gene bir o kadar da pahalı

Aşağıda ki tarzda ses kontrolü;

iLLuMiNaTi tarafından 17/Nis/20 22:11 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

niye mekanik olup da aşırı sessiz olan klavyeler de var ki. Mekanik olmayanlarda hiç denk gelmedim ona hacım hani redditte falan ama eğer istersen external yani harici üniteler var tenkeyless bi klavye alıp numpad kısmını öyle knob'lu bi numpad ile tamamlayabilirsin. 

Yarı ingiliççe yarı türkçe oldu ama an itibariyle beyin de yarım pek bi şey yok içerde alşkifdgadsfg

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Hocam mekanik klavyelerin switch farkları var seslerde değişiyor. Mavi en tık tık ses çıkaranı oyuncular genelde tercih. Kahverengi de en az sessiz olanıydı galiba youtube da uygulamalı videolar vardı

Ama bahsettiğin gibi kontrollü klavyeye ç denk gelmedim. Model adı söylrr misin bende bakayım bi merak ettm 

RotKerim tarafından 17/Nis/20 19:15 tarihinde düzenlenmiştir

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı

Hocam mekanik klavyelerin switch farkları var seslerde değişiyor. Mavi en tık tık ses çıkaranı oyuncular genelde tercih. Kahverengi de en az sessiz olanıydı galiba youtube da uygulamalı videolar vardı

Ama bahsettiğin gibi kontrollü klavyeye ç denk gelmedim. Model adı söylrr misin bende bakayım bi merak ettm 

Philips SPK8614

Logitech Craft --> Efsane ama bir o kadar da pahalı

Das keyboard 4 - Gene efsane ama gene bir o kadar da pahalı

gibi gibi..

Hocam hazırda olan ve bilmediğim varsa diye soruyorum. Hani birde switch model ve değiştirmeye girersek hiç çıkamayız işin içinden :)

iLLuMiNaTi tarafından 17/Nis/20 19:33 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

niye mekanik olup da aşırı sessiz olan klavyeler de var ki. Mekanik olmayanlarda hiç denk gelmedim ona hacım hani redditte falan ama eğer istersen external yani harici üniteler var tenkeyless bi klavye alıp numpad kısmını öyle knob'lu bi numpad ile tamamlayabilirsin. 

Yarı ingiliççe yarı türkçe oldu ama an itibariyle beyin de yarım pek bi şey yok içerde alşkifdgadsfg

Üşendim bir alta yazdığım açıklamanın aynısını ekleyeyim :))

Hocam hazırda olan ve bilmediğim varsa diye soruyorum. Hani birde switch model ve değiştirmeye girersek hiç çıkamayız işin içinden :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Okumadan cevaplar yazılmış yine mekaniği gören atlamış tuş sesinden bahsetmiş çok zor değil içeriği okumak ya. Hocam sen şu başlığı analog ses kontrollü diye düzelt istersen içim daraldı cevaplara baktıkça :D

Bende Logitech G510 var ses kontrolü dediğin gibi tekerlekli ama hassasiyet ayarı yok kimisi ince ayar yapmak için elverişli değil diyor haklılar da ama yine de güzel. Piyasada şu anda bunun sıfırı satılmıyor ancak 2. el bulursan öneririm makro tuşları efsane kolaylık sağlıyor. Klavyede ekstra 3 sütun daha tuş olduğu için hayvanlar gibi olmasın diye tuşları 1 tık küçük yapmışlar ancak anında alışırsın.

Metallica Rules
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    oldwolf bunu yazdı

Okumadan cevaplar yazılmış yine mekaniği gören atlamış tuş sesinden bahsetmiş çok zor değil içeriği okumak ya. Hocam sen şu başlığı analog ses kontrollü diye düzelt istersen içim daraldı cevaplara baktıkça :D

Bende Logitech G510 var ses kontrolü dediğin gibi tekerlekli ama hassasiyet ayarı yok kimisi ince ayar yapmak için elverişli değil diyor haklılar da ama yine de güzel. Piyasada şu anda bunun sıfırı satılmıyor ancak 2. el bulursan öneririm makro tuşları efsane kolaylık sağlıyor. Klavyede ekstra 3 sütun daha tuş olduğu için hayvanlar gibi olmasın diye tuşları 1 tık küçük yapmışlar ancak anında alışırsın.

Ahaha değiştirdim :)

Harbiden iyiymiş ya.. Sıfırı olsaydı işte :S

Edit;

Kendimi keseceğim ;

iLLuMiNaTi tarafından 17/Nis/20 22:13 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

Edit;

Kendimi keseceğim ;

Başlık değiştirilmesine rağmen, sanırım, konuyu anlayamadım. 

Şimdi sen, klavyedeki tuş seslerini kısmen potansiyometre gibi analog olarak ayarlanabilen bi düğme vasıtasıyla isteğine göre açmak veya kısmak istiyorsun. öyle mi? Vay.Al+3  ^^D` neler öğreniyoruz. 

RitmFarbRacourci tarafından 18/Nis/20 03:50 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

rotary encoder (6tl) + klon arduino pro micro (35tl)

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

Edit;

Kendimi keseceğim ;

Şimdi sen, klavyedeki tuş seslerini kısmen potansiyometre gibi analog olarak ayarlanabilen bi düğme vasıtasıyla isteğine göre açmak veya kısmak istiyorsun. öyle mi? Vay.Al+3  ^^D` neler öğreniyoruz. 

klavyede pc nin sesini açıp kıstığın tuşlar varya ses açma kapama onun yuvarlak sağ sola döneninden olsun istiyor

bence creative sound blaster ses kartı al harici kocaman analog buton var üstünde ve istediğin bir klavye al

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

Edit;

Kendimi keseceğim ;

klavyede pc nin sesini açıp kıstığın tuşlar varya ses açma kapama onun yuvarlak sağ sola döneninden olsun istiyor

bence creative sound blaster ses kartı al harici kocaman analog buton var üstünde ve istediğin bir klavye al

Tamam ama, klavyesinin tuşlarına bastığında çıkan sesin seviyesini kendi isteğine göre çıkartmak istiyormuş, gibi geldi bana. 

Bir de herbir tuş'a farklı ses atayabiliyormuşuz. Midi tone klavye gibi, @@,) ^^D` Dehşet güzel bir şey olur. tabî herbir tuş'un ses seviyesini de ayrı ayrı düzenleyenbilmek, güzel olurdu. 

~@~

sanırım en uygun yoldan nasıl yapılacağına dâir, @BarisTbt öneri sunmuş gibi. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3041 Toplam Mesaj: 23
klavye